Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mi történhetet ezzel a várossa...

Mi történhetet ezzel a várossal, valaki meg tudja nekem mondani?

Figyelt kérdés

Kettő oldalt adok meg az egyik a part 1 a másik pedig a folytatása part 2 , légyszives nézétek meg ezzeket a videokat.


http://www.youtube.com/watch?v=fp97FUlSdqI&feature=player_em..


http://www.youtube.com/watch?v=6bWfYXHiwhU


2010. jún. 25. 20:24
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Nagyon félelmetes ez a város, nem tudom hogy mi vagy hogyan lehetet az hogy 1974 -ben még gazdag sürün lakot város volt , és rá 30 évre tejesen ki halt? vagy én nem is értem hogyan lehetez mi történt ezzel a várossal valaki légyszives írja le nekem.
2010. jún. 25. 20:26
 2/21 anonim válasza:

"Japánban cca. 40 ezer kinai rabszolgát alkalmaztak 1943-45 között. 1959-ben Hashima kis szigete az 5259 lakójával a legsűrűbben lakott település volt a világon. A borzalmas körülményeknek tulajdonképpen a kőolaj 1970-es megjelenése vetett véget, a szénbányászat gazdaságtalan lett és bezárták. 1974-ben mindenkit kiköltöztettek a szigetről. A sziget bár “hálás” fotóstéma, nem látogatható.

szöveg forrása"

[link]

2010. jún. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:

Hashima története


Hashima Japán ipari történelmének egy sötét korszakát jelképezi. A közeli Takashima szénbányáit már 1869-ben feltárták, azonban a kitermelés nagyon lassú és gazdaságtalan volt. Thomas Glover skót kereskedő megkísérelte jövedelmező, modern bányákká változtatni. A 19. században a külföldiek nem szerezhettek földtulajdont Japánban, ezért a sziget tulajdonosával egy közös vállalkozásban fogtak. A kezdeti termelés elég lomha volt és Glover tengerentúli befektetői türelmetlenek voltak. A bánya be is zárt egy időre. 1881-ben egy vállalkozó, Iwasaki Yataro megvásárolta a bányát, felújította és felbérelte Glovert, hogy ügyeljen a munkálatokra, később ő nevezte el a vállalatot Mitsubishi-nek. Négy évvel később a kutatók hatalmas szén lelőhelyeket fedeztek fel a hashimai tengerfenék alatt. 1885-ben ismét megnyitott a bánya és a bányászok számára lakóhelyeket, templomot, iskolát, sőt még bordélyházat is nyitottak. A széntermelés 1941-ben tetőzött évi 411.100 tonnával. A háborúba induló japán bányászokat kínai és koreai hadifoglyokkal helyettesítették, akik gyakorlatilag rabszolgamunkát végeztek (a japán háborús gépezetnek termelő Mitshubishi gyáraiban 34 % volt a külföldi munkások száma). A munkások szörnyű körülmények között dolgoztak és éltek, volt aki szinte soha nem látta a napvilágot, mindennapos volt a kegyetlenkedés, apróságokat is halállal toroltak meg. Bár a hivatalos iratokat meghamisították, Japánban cca. 40 ezer kinai rabszolgát alkalmaztak 1943-45 között. 1959-ben Hashima kis szigete az 5259 lakójával a legsűrűbben lakott település volt a világon. A borzalmas körülményeknek tulajdonképpen a kőolaj 1970-es megjelenése vetett véget, a szénbányászat gazdaságtalan lett és bezárták. 1974-ben mindenkit kiköltöztettek a szigetről. A sziget bár "hálás" fotóstéma, nem látogatható.

2010. jún. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2010. jún. 25. 21:10
 5/21 A kérdező kommentje:

De ez a sziget mért nem látogatható?

szerintetek ezen a szigeten vanak szellemek?

2010. jún. 25. 21:15
 6/21 anonim ***** válasza:
Szerinted mit néznének ott a turisták, a hátrahagyott nyomort, az embertelenség és a halál fuvallatát. Már messziről is démoni a sziget, jobb is elkerülni!
2010. jún. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Gondolom azért nem látogatható, mert már nem túl biztonságosak ezek az épületek :) Amúgy Magyarországon is van ilyen, pár évtizeddel ezelőtt kiürítettek teljesen egy kis falut az árvíz miatt, most nem jut eszembe a neve... vagy Horvátországban a Goli Otok, vagy Ukrajnában Pripjaty. Nem olyan ritkák a szellemvárosok :)
2010. jún. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat
2010. jún. 26. 12:57
 9/21 anonim ***** válasza:
Nem az a kérdés, hogy mi történt itt. Sokkal inkább az, hogy eddig erről a szigetről miért nem tudtunk.
2010. jún. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Sok dolog véget nem tudhatunk rola, pl: azért mert nem volt nyilvánoság előt , és én is ugy találtam ezt a videot a youtubon , a neten ugy írtak rola hogy egy szellem város , és fel kelltette az érdeklödésemet.
2010. jún. 26. 14:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!