Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Szerinted mennyi az esélye...

Szerinted mennyi az esélye annak, hogy a saját tejútrendszerünkben lévő naprendszer valamelyikében élnek állatok akár hozzánk hasonló emberek, növények?

Figyelt kérdés

Szerintem 80%


De hogy magában az univerzumban az 101% :)


Mikor találunk egymásra? Talán soha? Talán ennek így kell lennie? Vagy vannak olyan helyek az univerzumban ahol a távolságok nem gigásziak?



2016. márc. 18. 19:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
47%

Hold:

-Europe

-Titán

2016. márc. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
őő meg marson elv van szerves anyag
2016. márc. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
"Vagy vannak olyan helyek az univerzumban ahol a távolságok nem gigásziak?" A bolygók és a naprendszerek között, természetesen! :)
2016. márc. 18. 19:36
 4/27 anonim ***** válasza:
0%
Fú, micsoda mély matematikai fejtegetéseket sikerült olvasnom :)
2016. márc. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az univerzum leggyakoribb eleme a hidrogén így én 99%-ot mondanék akár a tejútrendszeren belül is.

Visszont ha arról álmodunk,hogy a távcsövünkbe nézve egyszer E.T.integetne,hogy látogassuk meg,nem sok esélyt látok a találkozásra.Mégpedig azért mert ha hozzánk közeli naprendszerekből érkezne a meghívás az is több ezer fényév távolságot jelentene ami nem mást jelent mint azt,hogy a múltba integetünt.Tehát E.T.nagy valószínűséggel már ott sincs.

2016. márc. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
16%
100% Már több társadalom is idetalált. Ideje lenne az igazságot nyilvánosságra hozni a titoktartóknak!
2016. márc. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 Ozmium42 ***** válasza:
76%
Szerintem a Tejútrendszerben 72%, az univerzumban pedig 118%
2016. márc. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

#6: Nyilván. Kolumbusz Kristóf is beugrott a bokrok közé, mikor megpillantotta az őslakosokat, nehogy lelepleződjön. *facepalm


Amúgy a bizonyíték arra, hogy az élet szinte bármilyen körülmények közt képes megszületni és fennmaradni, az mi magunk vagyunk. Önmagunk példájából kiindulva pedig 99%, hogy a Földön kívül is van élet. A maradék 1% majd akkor adódik hozzá, ha az elméletet kézzelfogható bizonyítékokkal is alá tudjuk támasztani. De a nagy számok törvénye és a józan paraszti ész is azt mondja, hogy számtalan égitesten jelen van az élet, minimum egysejtű formában. Kicsit kevesebb bolygón többsejtű formában, s ezek közt jó néhányon intelligens létforma is kifejlődött.

A Tejútrendszer elég nagy objektum, rengeteg potenciális égitesttel, amiken kialakulhat és hosszútávon fennmaradhat az élet. Szóval a 99% (a Naprendszert leszámítva) csak magára a Tejútrendszerre is mondható. De alig látható az esélye, hogy valaha is ET-be botlanánk.


Az időbéli is térbeli távolságok gyakorlatilag lehetetlenné teszik, hogy más égitestekről származó két intelligens faj kapcsolatot létesítsen egymással. Ahhoz legalább egy fajnak fenn kell maradnia, amíg a technológiája odáig fejlődik, hogy bolygók, csillagok között képes biztonságosan utazni. S emellett egy még egy jó adag szerencsére is szüksége van, hogy pont abba az irányba induljon az űrhajóval, amerre egy másik civilizáció található, és élve el is kell oda jutni; és találkozniuk is kell, mielőtt azok pusztulnak ki... Szóval nem egy egyszerű történet.


Az univerzumban mindenhol gigásziak a távolságok, bár szerintem ez inkább technológia függő, hogy mit hívunk annak. Ha három perc alatt a galaxis másik végébe tudnánk utazni, nyilván másképp tekintenénk erre a távolságra, de jelenleg még a Mars is baromi messze van tőlünk - de ha ránk jön a szapora, még a wc és gigászi távolságnak tűnik. :D

2016. márc. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
24%

Nincs rá bizonyíték, de ez egyértelmű. Több 100 milliárd bolygó közül csak akad egy földhöz hasonló, amelyeken emberek élnek. De am már a tudósok ott tartanak hogy arról kutatnak- ez az egy univerzum van e? Ki tudja lehet ezen kívül van még több ezer univerzum, még az sem kizárható, hogy létezik egy ugyanolyan kinézetű ember mint te. (bár én ebbe nem hittem mert a gének sem engednék, hogy tetőtől talpig ugyan úgy nézzen ki egy ember, mint én).

https://www.youtube.com/watch?v=7ZxvWo7k9Nw

2016. márc. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 Cerevisiae ***** válasza:
100%

Csak hogy legyen itt egy szkeptikus is... :)


A Tejútnak van egy u.n. korotációs köre, ahol elvileg a miénkhez hasonló bolygórendszerek működőképesek (nagyjából itt van olyan anyagsűrűség, ami még elég nyugalmas - egyre beljebb túl viharosan változó, kifelé meg egyre nő az anyag ritkulása, vagyis túl nyugalmas). Persze lehet kivétel is, hiszen létezhetnek életfélék számunkra szinte elképzelhetetlen formában is.


A korotációs kör sugara nagyjából 30000 fényév. Maga a galaxis átlagos átmérője olyan 98000 fényév. Na, most amikor mi elkezdtük az elektromágneses hullámokon alapuló kommunikációt alkalmazni, onnantól kezdve a Föld az intelligenciahulladékát gömbformában elkezdte terjeszteni az egész galaxisban, ha akarta, ha nem. Afféle intelligencia-világítótoronnyá váltunk. Elképzelhetetlennek tartom ezek alapján, hogy más civilizáció ezt ne tette volna meg, ám ennek semmi nyomát nem tapasztaljuk, pedig ha belegondolunk, a 98000 fényév átmérő nem egy nagy durranás, mert ha úgy gondoljuk, hogy baromi nagy esélye van a galaxisban a sok intelligens technoszférát kialakítani képes életek, akkor szerintem ilyen intelligenciahulladéknak már réges-rég el kellett volna érnie minket. Annak az esélye, hogy valami idegen technika előbb ideérjen az űrhajóival, mint a korai technikájuk által kibocsátott információhulladékuk, eléggé nevetségesnek tűnik (idegen űrhajós UFO elméletek egy cáfolata a kismillióból).


Ha van is sok élet a galaxisunkban, úgy tűnik, hogy egyik sem érte el a miénkhez hasonló szintű technoszféra fejlettségi állapotot. Igen meglepő lenne, hogy mondjuk mi vagyunk az elsők (vagy mindenki éppen most kezd sugározni – úgy értendő, hogy kb. 30-40000 éven belül) a galaxisban ez ügyben, bár ez sem lehetetlen, de azért elgondolkodtató ennek a nagyon-nagyon kis valszege...

Ugyanis, ha sok életféle lenne a galaxisban, akkor kellene lennie közöttük tecnoszférás is, nyilván nálunk 30-40000 évnél is idősebb is. Ha nincs, de sokszor kialakult az élet, akkor vagy valamiért nem bonyolódóképes, vagy az élet megjelenéséhez szükséges feltételek kialakulása mégsem olyan magas valószínűségű a galaxisunk nyújtotta nagy variációban sem.

2016. márc. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!