Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ti mit gondoltok roluk, minek...

Lunariana kérdése:

Ti mit gondoltok roluk, minek kepzelitek el oket?

Figyelt kérdés

Demon,

Dzsinn,

Szellem,

Os,

Isten/istenek,

Tundek,

Tunderek,

Manok,

Torpek,

Varazslok kicsodak?,

Magusok kicsodak?,

Boszorkanyok,

Wiccaboszorkak,

Kimilliak,

Totemek

Vampirok.

Ok/ ezek a fogalmak erdekelnenek. Ha ezeket a fogalmakat/neveket hallja mi jut eloszor eszebe: arto/segito, kinezete, viselkedese.

Abba biztos lehet minden valasziro ,(mar felteve ha irtok), hogy nem azert erdekel peldaul az isten/ istenek/ a vegtelen fogalma, hogy barkit ezzel bantsak, csak erdekel. En megkoszonom azt is ,hogy ha privatban valaszoltok.



2015. okt. 18. 10:57
 1/8 A kérdező kommentje:

Ja meg az angyalok, az ufok, verfarkasok.

Mar fellteve ha hisztek bennuk.

2015. okt. 18. 11:02
 2/8 anonim ***** válasza:

Elmebeteg,őrült,álmodozó, dilis, a végén ezek akar lenni, fura, stb.

Ezek jutottak eszembe

2015. okt. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja és szőrös majom. Bár ez h jött azt nem tudom.
2015. okt. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1.Démon:

A démonok szinte mindegyik kultúrában jelen vannak. Intelligens, okos lények. Nem feltétlenül gonoszak, inkább kaotikusnak mondanám őket. Egy párhuzamos síkon élnek, melyet több néven is emlegetnek, én most Démon birodalomnak nevezem. A démonok közt vannak magasabb és alsóbb rendűek is. Minél magasabb rendbe soroljuk őket, annál nagyobb a hatalmuk. A legerősebbek mind közül a démonlordok. Nekik emberhez hasonlító alakuk van, annyi különbséggel, hogy gyönyörűek, gyakorta van vérvörös, hófehér vagy ezüstüs hajuk, a szemük bármilyen színű lehet, gyakori az arany, és a kamazsin. Roppant büszke lények. Már azt is halálos bűnnek számít náluk, ha egy közönséges ember megidézi őket. Ha egy lordot megidézel, biztos lehetsz benne, hogy csúnya véget érsz. Nagyon nehéz olyan védővarázslatokat, védőkört, rúnákat, pecséteket stb. alkalmazni, ami megköti egy lord erejét. Szinte lehetetlen.

Az alsóbbrendűeknek a kinézete egyáltalán nem hasonlít a miénkhez; többnyire állati alakjuk van. Pl.: pokolkutya (ez az elnevezése közismert). Vérvörös, vagy ébenfekete szemük van, pupilla nélkül, a legtöbbnek vagy pikkelyei, vagy bundája van. Ha egy alsórendűt megidézel, és megvannak a védelmi körök, varázslatok, stb., akkor nem eshet bántódásod. A lényeg, hogy fel kell ajánlanod valamit neki kárpótlásul.

Egy középrendű démonnak már fejlettebb alakjuk van, mint az előzőnek, de még mindíg nem teljesen emberiek, hiszen állati ismertetőjegyeket viselnek magukon. Szemük színe bármilyen lehet, és még előfordulnak pikkelyekkel borított lények is.

A DÉMONOK ROPPANTUL VESZÉLYESEK, ÉS BÜSZKÉK. SOHA NE SÉRTS MEG EGY DÉMONT!!!!


2.Dzsinn:

A dzsinnekről nem tudok sokat. Annyi a lényeg, hogy nem mind kedvesek, és többnyire kijátszák az embereket.


3.Szellem:

Sokan keverik a szellemeket a kísértetekkel, holott nagy a különbség a kettő közt. Szellemnek szokták nevezni a lelket is, de most nem ezt a részt fogom boncolgatni.

A kísértetek elhunyt emberek/állatok lelkei, akik valamilyen oknál fogva nem tudnak tovább lépni, és a földi síkon ragadnak. Az emberek többsége nem látja őket, viszont érezhető a jelenlétük. A szellemek viszont önálló lények, akik örömüket lelik az emberek és állatok ilyesztgetésében. Ők képesek láthatóvá tenni magukat, de el is tünhetnek. Egyik fajtája a kopogó szellem, ami egy alattomos lény. Szereti az embert őrületbe kergetni.


4.Os:

Gőzöm sincs mi akar ez lenni....


5.Isten/Istenek:

Minden kultúrának, minden egyes Panteonnak van(nak) istene(i), istennője(i). Nem akarok kitérni a vallásokra/panteonokra. A lényeg, hogy tisztelni kell őket, és nem minden apró bajunkkal hozzájuk fordulni, mert azt nem szeretik.


6. Tündék, azaz Elfek:

Az északi panteon erdőben lakó lényei. Intelligensek, és megvetik az embereket. Magasak, karcsúak, szeretik a természetet, gyönyörű hangjuk van. Állítólag képesek beszélni az állatokkal és a növényekkel. Sok fajtájuk létezik: fényelf, sötételf, tavielf, stb. Jártasak a mágiában.


7. Tündérek:

Nem feltétlenül barátságos, emberi mérethez képest kicsi lények. Jártasak a természet mágiában. Több fajtájuk van.


8. Manók:

A tündérek csoportjába tartozó, emberkerülő szorgos lények. Nem szeretik a mágiát, és szeretik a természetet.


9. Törpék:

lásd: 7-8.


10.Varázslók, Mágusok, Boszorkányok:

Mágiával foglalkozó emberek. (férfi, unisex, nő) Bárkiből lehet varázsló, mágus vagy boszorkány. A boszorkányságnak sok fajtája létezik, erre nem térek ki.


11: Wiccaboszorkák:

Ugyan az mint a 10. pont, csak annyi különbséggel, hogy ők a wicca vallást követik, és annak elvei szerint használják a mágiát.


12. Kimilliák:

Gőzőm sincs mik ezek.


13. Totemek:

Minden embernek van toteme, ami megmutatja neki a helyes irányt. A totemek állatok, akik akkor jelennek meg az ember életében, ha letért az ösvényéről, vagy valamilyen változás előtt állt. A totem változhat. Több fajtája is van, és ezek közül csak a kísérő és a kísértő totem marad veled életed végéig.


14. Vámpírok:

Túlvilági lények. Úgynevezett élőhalottak, akiknek az életben maradáshoz, vért kell inniuk. Egy másik változat szerint egy másik síkon élő ártó szándékú lény.


15. Vérfarkasok:

Ez az a lény amivel volt egy kellemetlen találkozásom. De mindegy.

A vérfarkasok olyan emberek, akik képesek felvenni egy farkas alakját. Falkákban élnek, és nagyon nagy mértékű összetartás van köztük. Három alakjuk van: az emberi, a farkas és a kettő közt megragadt Bestia. Utóbbi alakjában vérengző fenevadak, akik válogatás nélkül gyilkolnak.


16. Angyalok:

No comment.


17. Ufók:

Nem hiszem, hogy ezt magyaráznom kellene. Szerintem nem léteznek.


Ezeket kérdezted.

2015. okt. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen mind a kettotoknek, bar az elso valasziro ketto valasza kicsit furcsa volt. Masodik valasziro : koszonom a hosszu fontos dolgokat kiemelo valaszokat, bar emlitettem a vegtelen fogalmat is. En ezeket nem teljesen igy lattam oket tanulmanyaim, kutatasaim alapjan. A kimilliak, meg az "os(nincsen ekezetem), azt leirhatom, meg az en "elkepzeleseimet". Eleg erdekesek.

Meg mielott ezt leirnam ,erdekelnenek meg elkepzelesek, es a vegtelen fogalma is. Vallastol fuggetlenul.

Ha valaki peldaul Jezus nevet koti a szellemekhez (ki -ki elkepzelese) ,az nem problema ,mert a vallasok is erdekelnek, bar en azokrol mar rengeteg konyvet olvastam.

Erdekelnek tovabbra is a fogalmak/ lenyek. Aki nem hisz a letezesukben azert biztosan hallott mar "meseket" amiket a barataik / rokonaik mondtak.

2015. okt. 18. 23:12
 6/8 A kérdező kommentje:

Amugy kihagytam a selloket, es a "szornyeket", a vendigot, es az alkat.

Amugy az osszes fogalomrol elolenyrol sokat olvastam.

2015. okt. 18. 23:16
 7/8 A kérdező kommentje:

Na, meg valaki?

Erdekelne. Nekem jo ha meg ir valaki Privatot.Ha nem akarja a valaszban megirni.

2015. okt. 19. 19:30
 8/8 A kérdező kommentje:
Amugy kimI'liak (hosszu i betuvel). meg varom a valaszokat, es koszonom a privatokat is.
2015. okt. 20. 23:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!