A skizofrén, depressziós emberek lehetnek démoni megszállás alatt?
A skizofrének hangokat hallanak, különböző dolgokat, lényeket látnak, földöntúli dolgokról beszélnek.
A depressziós ember elfordul az élettől és magát teszi tönkre.
Tegyük fel, a sötét erő hatást gyakorol az ember agyára, amivel változásokat idéz elő benne, beteggé teszi, ezt az orvosok tudják kezelni gyógyszerekkel elnyomják az elváltozásokat, de például a skizofrénia gyógyíthatatlan, csak tünetmentessé tehető.
"Többé-kevésbé - bizonyos értelemben - minden ember tudathasadásos."
Nem. A tudathasadás pont azért betegség, mert elüt az átlagostól. Hasonló értelemben minden ember halott, vagy meg nem született, stb., de a kérdező nem a definíciókkal való játszadozást kérte, hanem az elméletére adott véleményeket, cáfolatokat, alátámasztásokat.
"Sokszor és sokan mondogatják, nem is gondolták, hogy mi lakik bennük!"
Ezt általában vagy az említett tudathasadásos emberek mondják, vagy pedig az ösztönén "felszínre törésére", vagyis arra, amikor a szélsőséges érzelmi erők(pl. magas adrenalinszint) átveszik a kontrollt. Ez viszont tényleg természetes.
"Az érzelmi kettősség és az érzelmi hullámzás nem azonos állapotot jelentenek. "
Ez igaz.
"Érzelmi hullámzásnak mindenki ki van téve, aki a Földön él."
Ez már nem annyira igaz, de még elmegy.
"Akinek kettős lelkiismerete van, az tudathasadásos, skizofrén."
Ez viszont nem igaz. A skizofrén és a tudathasadásos nem ugyanaz, hiába jelenti a skizofrénia görögül a hasadt tudatot. Az egyik a tudat "megtörése", ami az érzelmek, vagy az idő- és térérzékelés törésében nyílvánul meg. A másik pedig egy olyan eset, amikor a beteg teremt magának egy másik tudatot, amit létezőnek vél. Nagy különbség.
"Mivel érzelmi világunk hullámzó, ezért főleg olyankor kell hangsúlyt tennünk a hitre és a hűségre, amikor nehezen megy."
Ez sem igaz teljesen.
"Többé-kevésbé mindenkiben „megosztott” én próbálja kifejteni hatását."
Ez sem igaz. A tudathasadásos embereknek van megosztott énje, egy egészséges, normális embernek nincs hasadt énje.
"Igaz, hogy senkiről nem tudjuk patikamérlegszerűen megállapítani, hogy ki mennyire beszámítható, de ez nem jelenti,hohy nincs felelőssége, valaki vagy valami felé."
Ez sem teljesen igaz. Az, aki skizofrén, nem felel a betegségéről, így felelősségre sem vonható. Ő is ugyanannyira mentálisan sérült, mint egy pszichopata. A disszociatív személyiségzavar legtöbbször valami régi traumából indul ki, pl. családon belüli erőszakból, vérfertőzésből. A skizofrénia oka pedig genetikai és környezeti is lehet egyaránt. Szintén nem lehet semelyikért felelősségre vonni.
"E betegség gyógyításához kell ehhez magának a betegnek az őszinte szándéka és elhatározása arra, hogy ő képes saját gondolatainak irányítására akkor is, ha nagyon sok a zavaró gondolat benne."
Ez is csak a tudathasadásos egyéneknél működHET. A gyógyulás nem feltétlen. A skizofrénia viszont nem gyógyítható, legalábbis eddig nem sikerült megtalálni a gyógymódját.
14/15 17.37
- Mi az, hogy átlagos? Ha valaki nem átlagos, akkor már tudathasadásos? Ez kicsit merész kijelentés, hisz mindenkiben van kettőség, bár lehet, hogy nem látszik rajta, mert ne feledjük minden ember álarcot visel, és ezt mind azért, hogy a társadalmi feltételeknek, elvárásoknak megfeleljen, és ne közösítsék ki a „normálisnak” tűnő emberek!
-A definíciók kiinduló pontok, az elméletek, cáfolatok, alátámasztások csupán az emberi elme játékai, hisz ha tudás lenne ezek mögött, akkor nem kellenének az előbbi „kellékek”.
-Az, hogy mi lakozik az emberben mindezt a külső, és a belső hatások hozzák felszínre, és a magukkal hozott élet feladatok stb. ezen megoldások, kivitelezése irányítja érzelemi megnyilvánulásukat.
-Mindenki és minden ki van téve az érzelmi hullámzásnak, akármi történik földünkön, a levegőben, az univerzumban és lehetne sorolni, az hat az emberi, növényi, állati érzelmekre, ha tetszik, ha nem de ez így működik.
-A kettős lelkiismeret azt jelenti, hogy a lélek kettéhasadt, és mivel a lét határozza meg a tudatot ezért a tudat is kettéhasad, tehát az emberi tudat létrehoz egy olyan világképet magában ahol elviselhetőbb, elfogadhatóbb számára saját létezése. Az, hogy ezt mi okozza, mi hozza létre az emberben, csak a találgatás szintjén tudják magyarázgatni, az igazi válasz ember számára még ismeretlen.
-Ha nincs benned hit és hűség senki és semmi iránt, akkor nagyon nehezen tudod, sőt talán lehetetlen kivédeni az érzelmi hullámok sokaságát.
-Többé-kevésbé, - ezen van a hangsúly. A tudathasadásos énje megosztott, ezt feltételezzük, de honnan tudjuk, hogy a látszólag normális emberben az énje milyen, hisz kiváló szerepjátékokra képes az ember, mely sok mindent eltakar.
-Mindenkinek van felelősége Valaki felé, ha nem is ember felé, sőt, elsősorban nem is más embernek tartozunk felelőséggel ez irányban, mivel nem tudjuk meghatározni, mi miért történik.
-Minden gyógyítható! Ja, hogy nem tart még az emberiség itt, sajnos ez igaz, hisz csak a tüneteket kezelik, magát a kiváltó okokat nem veszik figyelembe, pedig ez lenne a kiinduló pont a gyógyulás felé.
„Változtasd meg a gondolkodásodat és az életed is megváltozik.”
„Nem könnyű, de ki mondta, hogy könnyű lesz!”
"Mi az, hogy átlagos? Ha valaki nem átlagos, akkor már tudathasadásos?"
Ebből a szempontból igen. Valaki vagy beteg, vagy nem. Persze van, akinek a betegsége kevésbé intezívebb(pl. nem 10 énje van, hanem csak kettő), de ettől függetlenül beteg.
"A definíciók kiinduló pontok, az elméletek, cáfolatok, alátámasztások csupán az emberi elme játékai, hisz ha tudás lenne ezek mögött, akkor nem kellenének az előbbi „kellékek”. "
Nem mondtam azt, hogy a definíciók rosszak. Azt mondtam, hogy ezzel a "bizonyos értelmeben" hozzáállás nem ad semmire választ, egyszerűen csak szőrszáhasogatásra jó. Nem bizonyos értelemben kell venni a tudathasadást, hanem pontosan. Mivel betegség, ezért egy egészséges ember sem tudathasadásos.
"Mindenki és minden ki van téve az érzelmi hullámzásnak, akármi történik földünkön, a levegőben, az univerzumban és lehetne sorolni, az hat az emberi, növényi, állati érzelmekre, ha tetszik, ha nem de ez így működik. "
Pontosan. Én ennek az ellenkezőjét nem mondtam, csak azt, hogy az érzelmi hullámzások nem mindenkinél járnak akkora szélsőségekkel. Más az érzelmi hullámzása egy borderline-nal küzködő embernek, és más egy hétköznapi embernek.
"Ha nincs benned hit és hűség senki és semmi iránt, akkor nagyon nehezen tudod, sőt talán lehetetlen kivédeni az érzelmi hullámok sokaságát. "
Ez nem igaz. A hit -ha úgy értelmezzük, hogy a másikban való feltétel nélküli megbízás- minden egézséges emberben megvan. Ez igaz. Viszont nem ettől függ az, hogy valaki hogyan kontrollálja az érzelmi hullámzását. Ahogy a hűségtől sem függ. Ha mégis, örülnék, ha rávilágítanál.
"hisz kiváló szerepjátékokra képes az ember, mely sok mindent eltakar. "
Viszont nem képzeli azt, hogy az eljátszott szerepei létezőek, és tudatában van annak, hogy ez egy színjáték, egy szerep, amit akármikor levethet magáról. A disszociatív személyiségzavarral küzködők viszont vagy valósnak tartják a szerepet, egy létező személynek, vagy pedig tudnak róla, hogy nem valódi, csak nem tudnak megszabadulni a képzettől.
"sajnos ez igaz, hisz csak a tüneteket kezelik, magát a kiváltó okokat nem veszik figyelembe, pedig ez lenne a kiinduló pont a gyógyulás felé."
Ebben tökéletesen egyetértek, de szerencsére már egyre többen próbálják a probléma forrását megszűntetni, nem pedig a tüneteket csökkenteni.
"Egyik hozzászóló a túlzott vallásos érzületet hozza fel okozónak."
Ludensz, te szerintem a nyolcas hozzászólóra gondolsz, aki nem a vallási fanatizmust hozza fel okozónak, inkább tünetnek veszi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!