Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Miért nincs a modern korban...

Miért nincs a modern korban Isteni beavatkozás, ill. miért nem mutatja meg magát Isten?

Figyelt kérdés
Isten az ókorban többször meg mutatta magát, vagyis nem saját alakjában de szólt az emberhez, pl: mózesnél egy bokor beszélt. most miért nincs? ha valahogy tudatná az emberekkel hogy létezik akkor, az emberek hinnének benne, és félnének tőle, éppen ezért kellene hogy valamit tegyen ha az emberek tudják hogy van és félnek tőle nincs, akkora bűnözés stb. de mostanában nagyon foglalkoztat ez a kérdés, mi van ha azért nem mutatja meg magát mert nem mindenható Isten hanem egy földön kívüli, aki ugyan ember feletti de nem mindenható, és a mostani modern technikával az emberek elkezdenék kutatni, vélemény?
2013. aug. 12. 18:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
34%
Kivette a szabit.
2013. aug. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
38%
Ennyi erővel elkezdhetnék kutatni Hófehérkét és a hét törpét is :)
2013. aug. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
10%
Most is megmutatja magát, hiszen hányszor kibäszik velünk!
2013. aug. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
70%
Még jó,hogy megmutatta.. Miután a zsidók miatt keresztre feszítették..felment a mennybe levágta a haját és a szakállát(csupán egy pici maradt a szája és az orra közt) megtanult németül majd visszaadta a zsidóknak azt a sok szeretetet amit kapott tőlük.
2013. aug. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 homo ludensz ***** válasza:
Felfogásbeli differenciák vannak a laikusok és a hívők részéről is.Egy istenkép ami fel van festve templomban vagy akárhol csak annyiban értékes hogy esetleg egy híres festő festette.Másrészről az átlagember elfogadja ezt a istenképet és erre asszocializál ha meghallja Isten nevét.Bizonyságot,jelet vár holott a bizonyosság már nem hit.Azt viszont természetesnek veszi hogy van egy világ amibe ő is él és azt egy Erő vagy Szellem, ki minek gondolja létrehozta és működteti és maga a szemlélő is része a teremtett világnak.
2013. aug. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
A mai zajos és hangos világban nagyon nehéz Isten szelíd és nem tolakodó jelenlétét megérezni.Szabad akaratot adott nekünk és szabadon dönthetünk amellett, hogy keressük Őt vagy inkább magunk istenévé válunk. Mikor én elkezdtem keresni Istent kijelentette magát nekem. Először is teljesen át kell adnunk magunkat neki és vállalnunk kell az Ő irányítását. Azután elkezd dolgozni bennünk. Először Isten óriási szeretetét tapasztaltam meg, amit emberi test alig visel el. Testem remegett attól az óriási szeretetérzéstől amit megmutatott nekem Isten. Akkor döbbentem rá, hogy mennyire szereti teremtményeit. De mi kételkedünk benne. Földön olyan szeretet nem létezik ember és ember között amit megtapasztaltam. Hagyni kell időt, hogy személyes kapcsolatunk kialakuljon Istennel.
2013. aug. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Isten csak azoknak van,akik hisznek benne.Néhány évtizede a nagymamám eladóként dolgozott,és hallotta,amint két vásárló azon vitatkozik,hogy Isten létezik-e.Nagyit is elkezdte foglalkoztatni a kérdés,de végül felhagyott vele.Éjjel azonban azt álmodta,hogy megjelent neki Jézus felhők alól kitörő fénysugárral.Van még egy ilyen történetem.A dédmamámnak egyik gyermeke sajnos már nem élt,amikor megszületett.Lefekvés előtt arra gondolt,hogy kisfia és annak nagymamája találkozhattak-e odafönn,a mennyben.Éjjel ő is álmodott.Az anyja egy felhőn ült,karján a kisfiúval,és azt mondta:"Ne félj,lányom,jó helyen van a fiad".Én alapból vallásos családban élek,hiszek Istenben,és szerintem ahhoz,hogy higgyünk benne,nem kell,hogy verbális vagy bármilyen ilyesmi kapcsolatot létesítsen velünk.Isten létét mindennapjainkban tapasztalhatjuk :)
2013. aug. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%
Azért mert Isten meghalt még a XIV. század vége fele.
2013. szept. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%

XIX. század vége felé rosszul irtam.


utolsó voltam

2013. szept. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!