Ez az ének melyik valláshoz kötődik? Az ősi magyar valláshoz, hitvilághoz, a buddhizmushoz, vagy a manicheizmushoz?
https://www.youtube.com/watch?v=U_Ei2z20TpM
Eléggé emlékeztet az ősmagyar táltosénekekre is, mind hangzásában, mind szövegében, mivel tartalmaz egyértelműen a magyar hiedelmekhez kapcsolódó szimbólumok. Ugyanakkor a szöveg egyértelműen tartalmaz utalásokat a buddhizmusban megtalálható buddha-természetre, vagy vadzsrára, illetve a megszelídített elmére is, ami igazából hasonlít a lélekre, viszont a buddhizmusban nincs egó, így nyilván nem azonos az egóval. A buddha-természetnek (vagy vadzsrának) az egyik megnevezése a "kristályforrás". Úgy hiszik, hogy rettenetesen értékes, nagyon mélyen van, ledönthetetlenül kemény, viszont átlátszó, így nem találjuk, akármennyire is keressük. A manicheizmusban lélek is nevezik, ráadásul elég fontos szerepe van a léleknek. A Fényesség szikrájának tartják, ami a Fényesség Istenéhez, a próféták és megvilágosodottak Istenéhez, Jézus mennyei forrásához kötődik a bűnös anyaggal szemben. Úgy hitték, hogy minden lelki felismerés forrása isteni eredetű, isteni forrású.
Az ősi magyarok hite nem volt egységes. Bár általában a népi hiedelmeket, a népi vallást mindenki követte, sokan követték mellette a keleti kereszténység valamely formáját, akár fennmaradt gnosztikus irányzatokat, szintén követhették többen a buddhizmust, a manicheizmust, esetleg néhányan egyéb hiedelmet.
Akkor ez az ének, most mihez kötődik?
torokéneklést meg dobolást hallok
te miről beszélsz?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!