Ha előbb kerül a test a krematóriumba, mint ahogy a lélek elhagyja, mi történik a lélekkel?
Papi Gonzales
"nincs lélek ami elhagyja a testet, így a kérdésed értelmetlen"
Van lélek ami elhagyja a testet, így a válaszod értelmetlen. :DD
Honnan tudom?
Ugyan onnan , ahonnan Te ennyire biztosan tudod ,hogy "nincs lélek ami elhagyja a testet".:D
kedves névtelen....rövid válaszom...nem....
és ez nem valami csökönyös akkor is nekem van igazam nem...a logikának és a világnak vannak szabályai amit célszerű betartani, különben amit mondasz semmit se érsz....ez így van...járj utána....és (jobb) esetben megérted miért...
Kedves Papi Gonzales .
Részemről ez csak egy kis incselkedés, egy kis „egos játék „ volt.:)
Ha így „kívülről „nézem tényleg olyan jó pofi , amikor egyikünk be ír olyat , hogy „van lélek” , a másik pedig „nincs lélek”, aztán , a másik „pedig van”. .:D ….többnyire ami a lényeget illeti itt le is zárul a kommunikáció.
Teljesen egyetértek veled,hogy a logikának világnak vannak szabályai, amit érdemes figyelembe venni .
Gondolom,hogy azzal viszont Te is egyetértesz,hogy biztosra nem jelenheti ki senki, hogy ő már teljesen ismeri a világot , tehát az összes világra vonatkozó szabályokat. az összes létező „szabályt”.
Így nézve viszont én nem túl szerencsésnek tartom határozottan kijelenteni azt hogy pl. „nincs lélek” (ha csak nem egy egos játékról van szó)
Szerintem egy igazán tudományos elme úgy állna ehhez a kérdéshez, hogy egyenlőre jelenlegi tudományos eszközökkel nem bizonyítható a lélek létezése, viszont mereven nem zárkózik el ennek lehetőségétől.
Az a legnagyobb csavar ebben az egészben,hogy akik mereven ragaszkodnak egy felállított szabályhoz, azok végül is a legtöbb esetben tudtukon kívül „Istenítik „azon tudósokat akik a rugalmasságuknak köszönhetően valamikor túlléptek az akkori felállított fix ,biztosnak kikiáltott szabályokon.
Ahogy jelen pillanatban a hit kérdéséhez állok ,illetve a „hitem „ bizonyításához, vagy éppen bizonyíthatatlanságához, a gyakorin feltett kérdésre
(„ A hívők miért csak magyarázkodnak a szkeptikusoknak és miért nem bizonyítanak?”)
„18”-as válaszolóként próbálom érzékeltetni ,hogy ha többet szeretnénk megtudni a világ működéséről,akkor időnként érdemes túllépni bizonyos korlátozó szabályokon.
Illetve azt is próbáltam érzékeltetni, hogy a világnak van olyan része is amit hagyományos módon(egyenlőre) nem lehet megtanulni megérteni, bizonyítani.
pl. a meditáció is ilyen
Magáról a meditációról rengeteg leírás van , tudományosan is elemezgetik az agy működéssel összefüggésben , de magának a meditációnak a lényegét csak akkor lehet „megérteni „ ha valóban úgymond meditatív állapotba kerülsz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!