Van itt olyan, aki már tett "utazást" az előző életébe és nem ember volt?
Azok az emlékek inkább a kollektív tudattalanból valók.
Remélem nincs reinkarnáció. Az emberkínzás.
"Az, hogy emberkínzás, eléggé szubjektív vélemény. Szerintem pl. egyáltalán nem."
Hehe. De azért örömmel dobnád el az életed egy másikért? Ez nagyon tré!
Te az a fajta lehetsz, aki kéri az ostort.
#1
Kíváncsi lennék hogy a kollektív tudattalanra mi a tudományos magyarázat. Mert az is erősen spiris jelenég, noha létezését a tudomány is elismeri
"Te az a fajta lehetsz, aki kéri az ostort."
Bizony. Kérném az ostort...hogy megcsapkodjalak vele.
A Biblia szerint nincs reinkarnáció.
Érdemes meghallgatni ezt az előadást: https://www.youtube.com/watch?v=wg1pJH-OFlw
A hit-tudomány összehasonlításában, megdöbbentő, h a XXI. század legtudományosabb kódexe pont a Biblia.
Tehát, ha tényleg biztosak akarunk lenni a dolgokban, akkor a Bibliához kell fordulnunk, akármilyen hihetetlen is ez számunkra.
Személy szerint én környezettudós vagyok (leszek júniusban) és mégis tudományosabb felfedezéseket találok a Bibliában mint az egyetemen. Ezzel nem akarom lebecsülni persze a doktorok felfedezéseit, de érdemesebb lenne a Biblia szemszögéből kiindulni és mindjárt minden érthetőbb lenne.
És..ha már itt tartunk, engedjetek meg, hogy a Biblia megértéséhez adjak egy kulcsot:
Ahhoz, hogy megértsd; összefüggéseiben kell tanulmányoznod az egész könyvet. például a próféciáknál, ahol szimbólumok vannak, azokat is könnyen megfejtheted, mert más lapjain szó szerint fogja azonosítani a jelképet.
Jó tanulmányozást!! ;)
Hagyjuk már a bibliát másra! nagyon jó könyv, sokat lehet belőle tanulni, de ne felejtsük el, hogy többször meg lett változtatva, kivettek, és hozzátettek, ahogy akkori papok helyesnek találták. szerintem ez a témakör törölve lett.
Egyébként meg nem is ezt kérdezték!
Ne akard lecserélni az életed, minden életnek meg van a maga feladata, amit isten, a sors, vagy mit tudom én hogy mi, de ránk szabott. Kívánom mindenkinek, hogy élete vége felé tudjon mosolyogni a hajdani nyomorúságán, szegénységén, szerencsétlenségén, és halálakor boldog legyen. De ne a drogtól, az alkoholtól, hanem az elért erkölcsi sikerektől. Én ezt tartom sikernek!
Fasza vótam mi? mondj már valamit!!!
# 7
"A hit-tudomány összehasonlításában, megdöbbentő, h a XXI. század legtudományosabb kódexe pont a Biblia.
" ..... tudományosabb felfedezéseket találok a Bibliában mint az egyetemen."
Megkérdezhetem - tényleg nem kötekedésből, hanem puszta kíváncsiságból, szintén természettudományos érdeklődésű, illetve végzettségű emberként - hogy leendő környezettudósként hogyan értelmezed azokat a dolgokat a Bibliában, amik ellentmondani látszanak a természettudományos ismereteinknek, pl:
"Noé pedig hatszáz esztendős vala, mikor az özönvíz volt a földön." (Meg több más utalás 6-800 éves életkort megélt emberekre az Ószövetségben.)
"... Állj meg nap Gibeonban, és hold az Ajalon völgyében! És megálla a nap és vesztegle a hold is, amíg bosszút álla a nép az ő ellenségein… mert az Úr hadakozik vala Izraelért..." (Józsue 10. 12-13)
"Tehát, ha tényleg biztosak akarunk lenni a dolgokban, akkor a Bibliához kell fordulnunk, akármilyen hihetetlen is ez számunkra."
Mit javasolsz azokra az esetekre, amikor a Bibliában egymásnak ellentmondó dolgokat olvasunk?
Csak néhány példa, pár témában:
Szabad-e ölni?
„Ne ölj.” (2Móz. 20,13, 5Móz. 5.17, Máté 5.21, Mát. 19.18, Márk. 10.19, Luk. 18.20, Róm. 13.9, Jak. 2.11)
„Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: Ne ölj, mert a ki öl, méltó az ítéletre.” (Mát. 5.21)
Ezzel szemben (messze a teljesség igénye nélkül):
„A ki szidalmazza az ő atyját vagy anyját, halállal lakoljon.” (2Móz. 21.17)
„Szemet szemért, fogat fogért, kezet kézért, lábat lábért;” (2Móz. 21.24)
„Hat napon munkálkodjanak, a hetedik nap pedig a nyugodalomnak szombatja az Úrnak szentelt nap: valaki szombatnapon munkálkodik, megölettessék.” (2 Móz. 31.15)
„És ezt kell cselekednetek, hogy minden férfiút és minden asszonyt, a ki már férfiúval hált, öljetek meg.” (Bír. 21.11)
„Vénet, ifjat, szűzet, gyermeket és asszonyokat öljetek meg mind egy lábig, de azokhoz a férfiakhoz, a kiken a jegy van, ne közelítsetek, és az én templomomon kezdjétek el." (Ezék. 9.6)
„És kövezze meg őket a gyülekezet, és vagdalják össze őket fegyvereikkel; fiaikat és leányaikat öljék meg, és házaikat tűzzel égessék meg.” (Ezék. 23.47)
Szabad-e lopni?
„Ne lopj.” (2Móz. 20.15, 5Móz. 5.19, Mát. 19.18, Márk. 10.19, Luk. 18.20, Róm. 2.21)
„A te felebarátodat ne zsarold, se ki ne rabold.” (3Móz. 19.13)
Ezzel szemben (csak pár példa erejéig):
"Kérjen azért minden asszony az ő szomszédasszonyától és háza lakó asszonyától ezüst edényeket és arany edényeket és ruhákat; és rakjátok azokat fiaitokra és leányaitokra, s így fosszátok ki Égyiptomot.” (2Móz. 3.22, 2Móz. 11.2)
„Az Úr pedig kedvessé tette vala a népet az Egyiptombeliek előtt, hogy kérésökre hajlának és kifoszták az Egyiptombelieket.” (2Móz. 12.36)
Szabad-e faragott képeket készíteni?
„Ne csináljatok magatoknak bálványokat, se faragott képet, se oszlopot ne emeljetek magatoknak, se kőszobrokat ne állítsatok” (3Móz. 26.1)
„Átkozott az ember, a ki faragott és öntött képet csinál” (5Móz. 27.15)
Ezzel szemben:
(Az Úr mondja) „Csinálj két Kérubot is aranyból, vert aranyból csináld azokat a fedélnek két végére.” (2Móz. 25.18)
Üdvözülünk-e a jó cselekedetek által?
Eféz. 2,8―9 „Mert kegyelemből tartattatok meg ... Nem cselekedetekből”
Gal. 2,16 „Tudván azt, hogy az ember nem igazul meg a törvény cselekedeteiből, hanem a Jézus Krisztusban való hit által”
Ezzel szemben:
Jak. 2,24 „Látjátok tehát, hogy cselekedetekből igazul meg az ember, és nem csupán hitből”
Kell-e bűnhődnünk a szüleink bűneiért?
2Móz. 20,5 „... mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyedíziglen” (Megismételve: 5Móz 5,9)
2Móz. 34,6-7 „Az Úr, az Úr, irgalmas és kegyelmes Isten ... de nem hagyja a bűnöst büntetlenül, megbünteti az atyák álnokságát a fiakban, és a fiak fiaiban harmad és negyedíziglen.”
ezzel szemben:
Ezék. 18,20 „a fiú ne viselje az apa vétkét”
5Móz. 24,16 „Meg ne ölettessenek az atyák a fiakért, se a fiak meg ne ölettessenek az atyákért; kiki az ő bűnéért haljon meg.”
Megkísérti-e Isten az embert?
Jak. 1,13 „Senki se mondja: ...Az Istentől kísértetem: mert az Isten gonoszsággal nem kísérthető, ő maga pedig senkit sem kísért.”
ezzel szemben:
1Móz. 22,1 „És lőn ezeknek utána, az Isten megkisérté Ábrahámot”
Mielőtt esetleg bárki félreértené, ezzel sem azt nem kívántam mondani, hogy nem hasznos olvasmány a Biblia, sem azt, hogy abból, hogy emberek egymásnak ellentmondó dolgokat vetettek papírra, az következne, hogy Isten nem létezik, vagy ha létezik, akkor következetlen.
"A Biblia szerint nincs reinkarnáció."
Én inkább úgy fogalmaznék, hogy a Bibliát olvasva a többség arra a következtetésre jut, hogy nincsen reinkarnáció, és van, aki ennek az ellenkezőjére.
A niceai zsinat nem véletlenül igyekezett kigyomlálni a Bibliából a reinkarnációra és a karmára utaló szövegrészleteket, de nem tudtak tökéletes munkát végezni.
Aki figyelmesen olvassa a Bibliát, még ma is fellelhet benne ezekre való utalásokat.
Isten létezése és a reinkarnáció pedig egyáltalán nem zárja ki egymást.
Sőt, ha valóban elfogadjuk azt, hogy Isten maga a feltétel nélküli szeretet, akkor elég nehéz is lenne elhinni azt, hogy a teremtményeit képes lenne örök szenvedésre és kárhozatra ítélni a pokolban, ahogy egyes vallások tanítják, amikor még egy - földi fogalmaink sem tökéletes - szülő sem lenne képes ilyet tenni a saját gyermekeivel.
Hogy az eredeti kérdésre is válaszoljak:
Az érdeklődési köreim miatt kb. húsz olyan embert ismerek, aki akár pszichiáternél regressziós hipnózisban, akár nadis utaztatáson, akár mély meditatív állapotban, vezetett meditációban tapasztalt meg olyat, amit ő maga egy előző életben történt - jellemzően fizikailag és/vagy érzelmileg traumatikus - tapasztalatnak élt meg (és jellemzően egyértelműen felismerhetően összefüggött egy jelen életben fenálló problémájával, kihívásával), de közülük egyetlen egy "élt meg" egyetlen alkalommal olyat, amikor nem emberi lény volt.
Ő úgy írta le az élményét, hogy egy másik, a miénknél technikailag is, és más szempontból is fejlettebb civilizáció tagja volt, hozzánk, emberekhez eléggé hasonló testben. (A más szempontból való fejlettséget úgy értette, hogy sokkal nagyobb harmóniában, békében éltek azon a bolygón, mint mi itt - olyan értelemben is, hogy egymással, és olyan értelemben is, hogy a természettel nagyobb harmóniában.)
Nyilván sem én, sem ő nem tudhatjuk, hogy ez valóban egy általa korábban máshol élt élet emléke - aminek ő érezte és értelmezte - vagy valami más.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!