Miért hisznek olyan sokan a reinkarnációban a fejlett országokban, amikor az ember már igazán rájöhetnének a természetes, józan paraszti eszükkel, hogy hülyeség?
Pár érv, hogy a reinkarnáció hülyeség:
1. A halálközeli élményt átélt személyek beszámolója alapján a lélek nem földi testbe tér vissza, hanem eljut a létezés egy magasabb síkjára. A halálközeli élmények alapján ennek a létezésnek a bejárata, vagy állapota egy Fény, ami szeretetet, tudást és boldogságot sugároz. Tulajdonképpen ezt az állapotot nevezhetnénk mennyországnak. De vannak negatív halálközeli élmények is, amikor egy öngyilkosságot kísérlő vagy bűnöző ember szintén halálközeli élményt él át, de ő egy rossz, rosszindulatot, haragot, depressziót "sugárzó" helyen találja magát, ahol a lét minden "perce" maga a szenvedés. Tehát a HKÉ-k alapján a menny és a pokol valósak, nem pedig az újjászületés.
2. A lelkek kérdése. Régen a Föld népessége egyenletes ütemben változott. Annyian haltak meg, mint ahányan megszülettek kb.. Ilyenkor lehet azt hinni, hogy akik meghaltak megszületnek azokban akik születnek. Ugyanis a kélt adat, a halálozás és a születés kb. ugyanannyi volt. De napjainkban a születések száma jóval meghaladja a halálozásokét és jóval több test jut az embereknek, mint ahányan meghalnak. Most akkor mi van? Csomó ember lélek nélküli vagy mi? Szerintem sokkal logikusabb azt feltételezni, hogy a lélek vagy a fogantatáskor vagy a fogantatás előtt kicsivel jön létre és aztán a halálakor pedig átlép egy magasabb létezési síkra.
3. A DNS. Minden embernek más a DNS-e. Előttem még nem létezett ilyen ember, mint én és utánam sem fog soha ebben a Földi létben. Ez tudományos tény.
4. Képzeljük el a következő szituációt. Jön egy aszteroida. Becsapódik a Földbe . Mindenki meghal. Na akkor mi történik a körforgásban lévő lelkekkel? Megszűnik a körforgás. Logikusabb feltételezni, hogy a halál után után mindenki a lét egy másik síkjára lép és akkor nem kell azon rágódni, hogyha kihal az élet a bolygón, mi történik a reinkarnációval.....
5. Sok olyan ember, aki azt állítja magáról, hogy valakinek a reinkarnációja az szimplán csak hagyta elszabadulni a képzeletét. A hipnózis során, amikor az egyénnek "feltárják előző életében szerzett élményeit" csupán a képzeletét hagyják elszabadulni és a képzelet által gyártott képet helyeznek az egyén emlékezetébe. Vagy sokan csak hagyják elszabadulni a fantáziájukat, ami lehet a skizofrénia egy nem olyan súlyos fajtájának változata. Tehát sokan, akik azt állítják, hogy előző életükben ők voltak mondjuk Napóleon vagy Mrs. McDonalds, azok szimplán csak skizofrének. Én is bele tudom képzelni magam, mondjuk az ókori Hellász világába, de attól még mégsem életem akkor, mert most élek. Gyártok egy fantáziaképet és azt mondom, hogy ez egy emlék. És akiknek gyenge az akaratuk és a tudatuk,azok elhiszik saját hülyeségeiket. ÉS azokról ne is beszéljünk, akik hazudnak és már ők maguk is elhiszik hazugságaikat.
Tehát a lényeg: csak egy esélyünk van itt a Földön és célszerű ezt kihasználni és az életünket jóra fordítani.
Kedves Openyoureye!
Az említett könyvekkel az ágy lábát támaszd alá, ne az állításodat. Én s olvastam rengeteg könyvet, mégsem hiszek a bennük szereplő hétfejű sárkányban, vagy az emberi faj fölött uralkodó robotokban.
"Tehát az élet értelme a faj fentartása? Minek?"
Látod, erről beszéltem: az emberi elme nem tud mit kezdeni az elmúlással, és további célokat vél a születése kapcsán. Mintha egy tölgyfa létezésének célja az lenne, hogy felfogja a szelet.
"Mi különbség van ha létezik egy faj és ha nem?"
Elég szomorú, hogy így állsz a kérdéshez. Mint Szvámi Vivékánanda;
„A természet nem egyébért létezik, mint hogy a lélek tanítását elősegítse. Más jelentősége nincs! Ha erre mindig emlékezünk, sohasem fogunk a természethez kötődni.”
Tehát a sokmilliónyi élőlény mind mind csak azért van, hogy a te jelenlegi és jövőbeni életedet elősegítse?
"Már kiírtottunk néhányat, változott valami?"
Szerinted nyilván semmi. Hisz mit számít neked, ha a gyereked nem tud pl. az erdőbe menni a természetes ellensége híján elszaporodott sokezer kullancstól? Neked csak az számít, hogy a (megjegyzem gyalázatosan sivár) lelked újjászülessen.
"Ez a leg primitívebb hozzáállás amit valah kitaláltakok agytrösztök."
A fentiek tükrében talán látod, hogy kinek a hozzállása primitív.
Kedves Miquel,
Bár a logikád elég gyér, hogy mesekönyvet hasonlítasz egy pszihológus által írt könyvhöz, ez is a gyermeteg gondolkodásodat tükrözi.
"Látod, erről beszéltem: az emberi elme nem tud mit kezdeni az elmúlással, és további célokat vél a születése kapcsán. Mintha egy tölgyfa létezésének célja az lenne, hogy felfogja a szelet. "
- Persze, hogy nem tud vele mit kezdeni, mert zsigerből érzi, hogy lehetetlen hogy csak ennyi legyen. Minden ember számára képtelenség elfogadni az elmúlást, habár nap mint nap találkoznak vele, ezzel nőnek fel és mégis, senki sem tud hozzászokni a gondolathoz, vajon ez is véletlen? Persze, a te szemszögedből igen, de számomra nem. Régen pl a magyar kultúrában is ünnepelték a halált, nem pedig siratták, hisz tudták (és nem hitték), hogy egy jobb helyre kerül a lélek. A régi korok pedig korántsem primitívek, csak meg kell nézni a piramisokat, a mai napig elég nagy fejtörést okozna ez a mérnököknek és építetőknek. És mégis, ez a "primitív" nép is a következő életére készítette fel a fáraót.
"Elég szomorú, hogy így állsz a kérdéshez. Mint Szvámi Vivékánanda;"
- Nem, igazából az a szomorú, hogy te ledegradálod az életet állati szintre: szaporodjunk, ez az élet értelme! Ahelyett, hogy mesekönyveket bújsz naphosszat,(nem csodálkoznék ha mind a mai napig)talán illett volna elolvasni néhány "felnőtt" könyvet is és talán egy kis kultúrát magadba szívni a sok butaság helyett. Ennyire földhöz ragadt emberrel ritkán találkozik az ember, mint te. Csodálkozom, hogy azt legalább felfogod amit látsz és valóságnak titulálod, mert ezzel a gondolkodással sajnos többre nem is viszed.
"Tehát a sokmilliónyi élőlény mind mind csak azért van, hogy a te jelenlegi és jövőbeni életedet elősegítse? "
- Nini, egy értelmes gondolat. Csak kicsit helytelenül megfogalmazva. Valójában a sok milliónyi élőlény EGYMÁST(és ezen van a hangsúly) segítve fejlődnek. Ugye, nem is olyan bonyolult. :)
"Szerinted nyilván semmi. Hisz mit számít neked, ha a gyereked nem tud pl. az erdőbe menni a természetes ellensége híján elszaporodott sokezer kullancstól? Neked csak az számít, hogy a (megjegyzem gyalázatosan sivár) lelked újjászülessen. "
- Látod a szűklátókörűséged ismét csapdába csalt. Én teljesen másról beszéltem. Arra akartam rávilágítani a példával, hogy ha ki is pusztul egy faj(mondjuk a Dodo) az nincs hatással semmire. Akár mennyire is szaporodott, ha van, ha nincs, nincs, a különbség észrevehetetlen. De csak abból a szempontból ahogy te látod a dolgokat, hogy az élet értelme a szaporodás. (Most tekintsünk el a tápláléklánctól, jó?) Szerintem és ezzel nem vagyok egyedül, jóval távolabb mutat az élet értelme holmi fajfentartáson. Egyébként halkan megjegyzem: "gyalázatosan sivár" a világképed ember.
"A fentiek tükrében talán látod, hogy kinek a hozzállása primitív"
- :) Tudod, lehet nem tűnt fel, de ez bizony görbe tükör. Én kicsit mélyebben belelátok az élet értelmébe, nem csak a vízfelszínt vizslatom és örülök a tükörképemnek, mint te. Szóval a primitív hozzáállás inkább arra jellemző, aki nem képes a dolgok mögé látni, csak magával a látvánnyal van elfoglalva és soha nem is fogja megérteni az élet valós működését úgy, ahogy az igazából működik a háttérben. Legalábbis ebben az életben biztos nem. Ugye ismerős a tökörkép a vízben?.....
Üdv,
Openyoureye
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!