Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hogyan lehet Krisna tudatos...

Hogyan lehet Krisna tudatos életmódot gyakorolni hétköznapi embernek?

Figyelt kérdés

szept. 9. 19:19
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
mire gondolsz?
szept. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Arra, hogy a mindennapjaimba hogyan tudom beilleszteni. Erőszakmentes táplálkozás, önmegtartóztatás, alkohol és drog kerülése, szerencsejáték kerülése az sikerül. Mit kellene még tenni? A Bhagavad Ghita-t is olvasom minden nap...
szept. 9. 20:10
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Mi a cél?
szept. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Krisnának tetsző életet élni úgy hogy a hétköznapi feladataimat is el tudjam végezni. Már nem vagyok fiatal, 50 év felett járok, családom van, kötelességekkel.
szept. 10. 13:09
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem akkor ezt a családdal egyeztesd, hogy ne legyen súrlódás.
szept. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen életmódok általában áldozatokkal, lemondással járnak. Ha nem tudod önmagadtól beépíteni az életedbe, ha nem akarsz lemondani bizonyos személyes javakról, akkor ne csináld. Ismerek olyat, aki ott hagyta a családját, és elment Somogyvámosra, ahol a közösség segítségével egyszerűbben tudta gyakorolni ezeket a dolgokat.

Viszont a krisnások is csak hétköznapi emberek, nem többek attól, csak betartanak bizonyos alapelveket. Nem azt mondtam, hogy hagyd ott a családodat, de nyilván ilyen esetben úgy is lesz olyan, amit nem fogsz tudni megvalósítani. Ha a családod fontosabb (fontosabb kell, hogy legyen), akkor velük úgy sem fogod tudni teljesmértékben megvalósítani.

szept. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkét választ!
szept. 10. 14:47
 8/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
31%

Ifjabb koromban engem is megtaláltak ezek a Krisnás dolgok, akkor még nyitott voltam ilyen újdonságokra.

Utólag azt mondanám, hogy marhaság az egész (tehén a nagy szent állat ugyebár).

A mi keresztény-alapú* kultúránkban szerintem nincs értelme ilyen majomkodásoknak.


*Nem az ájtatos-vallásos maszlagokra gondolok, csak mint kulturális beállítottságra.


Arról nem beszélve, Krisna-tudatú egykori osztálytársammal szoktam is találkozni. Könnyű vele találkozni az utcán, mert a hajléktalanságig vitte a karrierjében. Igaz, előbb volt kicsit bolond, utána lett Krisnás.

Ezzel nem akarom sugallani természetesen, hogy a Krisnás szekta bevonzza a bolondokat (is?).

De tudok egy másik figurát, akit bevonzottak, az sem tiszta teljesen.

Engem nem tudtak bevonzani, pedig kezdetben szimpatizáltam velük, tapasztalatlan fiatalként.

szept. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A tehen a vilag legcoolabb állata. Ebben egyetertek veluk
szept. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!