A Thelema lehet az én utam? Gyakorolhatom együtt mondjuk Osho tanaival, a wiccával, tehát egyéb tanokkal?
Sokat foglalkoztam azzal, hogy mi lenne az én utam.
Sokáig vallásos, hívő keresztény voltam (római katolikus), de erősen az ökumenizmus követője voltam. Filozófiailag már ekkor szimpatizáltam Platónnal, Szókratésszel, Arisztotelésszel, Püthagorasszal és rengeteg filozófussal. Egy görögországi, egy ciprusi és egy bulgáriai utazásom, valamint orosz ismerősök hatására megismerkedtem az ortodox kereszténységgel, amiben a misztika rabja lettem és egyre mélyebbre menve egy egész más fajta misztikát is megismertem: a gnoszticizmust, valamint a zsidó kabbalát, a muszlim szúfizmust és a zoroasztrianizmust aminek több irányzatával, tanával (pl. manicheizmus, Bazilidész tanai stb. szimpatizálni kezdtem és követtem is. Mivel érdeklődtem a keleti vallások iránt, ezért ellátogattam egyszer a zalaszántói buddhista sztúpába, ahol teljesen magával ragadott a buddhizmus és sokáig a hínajána/théraváda és a mahájána vonalat szinkretizálva beépítettem az életembe és megismerkedtem a taoizmussal, a hinduizmussal, felületesen a sintóval is. Viszont a főáramú buddhizmust és a főáramú hinduizmust is elvetettem, a hittételek, az erős szervezettség, a lemondás és a szigorú szabályok miatt, ugyanakkor a bölcsességeit ezeknek is elismertem. Soha nem bírtam túlságosan a kötöttségeket, a szigort, a szabályokat. Volt, amikor szimpatizáltam vele, de nem tudtam és nem is akartam gyakorolni. Szeretném a sorsomat a magam kezébe venni és nem folyton csak alávetni valaminek. A szervezett vallás sem annyira az én utam (pl. kereszténység, buddhizmus, iszlám, az etnikai vallások meg nyilván nem). A személyes szabadság híve vagyok, ezért el kezdtem beépíteni a bal kéz ösvény egyes irányzatait, bizonyos tantrikus tanokat (pl. vörös tantra és enyhén fekete tantra) a gyakorlataimba. Megismerkedtem Osho tantrikus tanaival, amiben az tetszett nagyon, hogy ugyanazokat a tanok megvannak benne, amik más irányzatokban, de a kezembe vehetem az irányítást, gyakorolhatok heterodox szertartásokat, például enyhébb mágiát, a főáramú vallási irányzatok által bűnösnek ítélt dolgokat is beépíthetem a vallási szertartásaim közé (pl. a szex több formáját) és pontosan ugyanazt az eredményt érem el, mintha ezekről lemondanék és még a sikeres evilági élet sincs alávetve mindenféle túlvilági, meg karmikus ítéleteknek, hanem párhuzamos az evilági öröm a spirituális örömmel és pl. a wiccával (mint az ősi tanok, Egyiptom, Mezopotámia, Hellász, Róma, kelták egysége) is ekkor kezdtem szimpatizálni.
Most itt tartok és olvastam a Thelemáról is, ami eléggé megtetszett: [link]
Minden megvan benne, ami egy hagyományos úton, de annál sokkal több, ahogy az pl. Osho és a wicca tanaiban is meglehet, de kevésbé erősen.
Mit gondoltok? A Thelema lehet az én utam?
Kb a háromnegyedét nem értettem annak amit itt összeirkáltál, de az tudom, hogy mindezek nélkül is teljesen rendben van az életem. Nem lehetne, hogy ne kövess semmit egyszerűen éld az életedet? Szerintem mindenkinek az a saját útja amit magának választ.
Elgondolkodtál már, hogy miért van ennyiféle vallás a világon? Mert mind sötétben tapogatózik. Rakás ellentmondás több száz szent írásban, a világ különböző pontjairól. Le kell szarni az egészet, már bocsánat a megfogalmazásért. Max az erkölcsi tanítás lehet valamennyire hasznos ezekből a mesékből.
#1.
Mégis túléltek egyesek 4000 (a hinduizmus, ősével, a védikus vallással), 3000 (a zsidó vallás, ősével, az izraelita vallással) évet is. Van olyan is, amit a mai napig ismerünk, egy idő után politikai helyzetek és más vallásokért cserébe elhagytak (mondjuk az óegyiptomi vallás). A Thelema szerint a világ aeonokra van osztva: Ízisz aeonja (az anyaistennőt, a lány, a nő és az asszony erőt imádták az emberek), Ozirisz aeonja (a klasszikus ókor és a középkor, valamint az utána lévő hatása: az emberek a férfi erős helyezték előtérbe, ilyen a legtöbb mai világvallás) és most léptünk be Hórusz aeonjába (a gyermek aeonja, amikor lejárt paternalista vallások, például a kereszténység, az iszlám és a buddhizmus ideje és a legfőbb az önmegvalósítás kulcsszava lett).
#2.
Ismerem a szerves műveltséget, sőt, nagyon szeretek olvasni mindenféle témákban filozófiától kezdve, a tudományon át a szépirodalomig.
#3.
Azért nem bármivel... Például a Jehova Tanúival is találkoztam, mégsem ragadtak magukkal. Ezekről tényleg olvastam. Olvastam a felsorolt vallások szentiratait. Amíg keresztény, illetve ábrahámi vallású voltam, addig olvastam a Bibliát (mind a Héber Bibliát, mind az Újszövetséget, mind Énok könyveit), a Koránt és az Aveszta néhány részét is. Utána olvastam egy csomó szuttát és szútrát, olvastam a Tao te King c. könyvét Lao-cének és a Védákból is olvastam.
Egyébként mikre gondolsz szekta alatt?
A Thelemára mondjuk hatott az ókori egyiptomi vallás, a görög-római filozófia és vallásfilozófia, a zsidó vallás (különösen is a kabbala), az iszlám (különösen a szúfizmus), a misztikus kereszténység, a buddhizmus, a hinduizmus és a taoizmus is, mégis van egy saját szelleme. Mindezeket a saját elképzelésére fordítja. Az egész sok kérdésben távol van a felsoroltaktól, de mégis közel van hozzájuk.
https://www.youtube.com/@MaeviusLynn/videos
Találtam ezt a csatornát is.
Az is biztos, hogy a new age is eléggé befolyásolt, mivel abban is vannak hasonló érzést keltő irányzatok. Sok dologhoz közel áll, de mégis teljesen más attól. Ez fogott meg amblock a new age spiritualitásban, Osho tanaiban, illetve a wiccában is. Ezeket nem tagadom meg és követem továbbra is, csak mással is találkoztam, ami szimpatikus.
Van amúgy Magyarországon is:
A new age igazából teljesen szervezetlen és számtalan-számtalan irányzata van, ahol az ember ki tud teljesedni. Régi gyakorlatokat ültet át egy nagyon is új dologba, így ott nyilván nincs is kimondott szervezet. Osho tanait képviselő irányzatokat nem találtam Magyarországon, csak a könyveit lehet elolvasni magyarul, bár az menne más nyelveken is. A wiccánál szintén vannak magyar közösségek, de nem szervezett még mindig. Más hasonló irányzatok is főként tőlünk nyugatabbra vannak, bár már itthon is van néhány közösség.
Nem értem miért a helyi trollokat kérdezed melyik vallást válaszd..De inkább én kérdezek tőled: Miért kell neked vallás és bármiáron közösség?
Ha nem spirituális ébredésed okán keresel (említetteknél az Igazságot) akkor gyerekkori kényszerre,közoktatási nyomásra,vagy mi célból?
Nem ismerem a Thelemát de az alapján amit linkelték az első vagy Remete triádban szereplő "Az Illuminati Tökéletes Főpapját" pl. hogy lehet elérni a szabadkőművesség nélkül?
Egyébként imádnának ott nemcsak az elkötelezettséged,műveltséged végett viszont nem érzem,hogy pszichopata lennél..Krisztus után az Anti?,ez komoly?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!