Mi a különbség az alábbiak között? Kikre használják a kifejezéseket? Boszorkány, boszorkánymester, mágus, varázsló
Különbség csak a boszorkány és a másik 3 között van, mert azoo férfiakra vonatkoznak.
Ami közös bennük, hogy mind a négyen buta emberek pénzzel lerántására specializálódott kuruzslók, sarlatánok.
A mezei boszorkány rengeteg fejlődés után elérheti a mágus fokozatot. Egy mentor segítségével fog tudni majd varászolni pl cilinderből nyulat. Felléphetsz a cirkuszba. Ha elvarázsolod a mestered, te leszel a boszorkánymester
Ezek rangok. Tapaszatalati pontok után lehet szerezni őket
#4
Most nézem az American Horror Story 8. évadát. Nemrég jöttek be a képbe a boszorkánymesterek. Én ezt a kifejezést ezelőtt egyáltalán nem hallottam. És ennek a kapcsán gondolkodtam el, hogy most hogy is van ez, hogy igazából ezek a kifejezések nagyjából szinonímák, vagy van valami különbség a nemeket illetően, varázslás módját, vagy mivoltát nézve, ilyesmik.
Szóval a kérdés továbbra is fennáll, nem tudná valaki konkrétabban rendszerezni nekem ezeket?
Boszorkánynak hívják a szomszéd Mari nénit amikor szemétkedik, boszorkánynak hívják(hívhatják) magukat azok a nők akik jártasak a pogány vallásokban és gyakorolják is őket, a boszorkánymester kifejezéssel "A Halál Ereklyéi" könyvben és a Trónok Harcában találkoztam először (tudom hülye példa) de mindkétszer nagyerejű mágusokra használták akiktől lehetett ás tojni magad alá.
Mágus, a boszorkány férfi nemű változata csak nem használják szitokszóként.
MÁSRÉSZRŐL én nem úgy vettem észre hogy a pénzkicsalók boszorkányként reklámozták volna magukat, őrájuk a "jóst" használják. A valódi boszorkányok/mágusok nem reklámozzák magukat pontosan a társadalmi megítélések miatt, no meg amiért ez egy annyira szerteágazó világnézet, hogy nincsenek covenek (boszorkánycsoportok/összejövetelek) amiért mindenki annyira másképp is látja a világot a természetközeli vallásokon keresztül. Nincs bibliánk amiből felolvasunk egymásnak. Általában a természetben, a kövekben, növényekben találják meg a vallásukat. De nincs konkrét leírása vagy definíciója ezeknek a fogalmaknak, nekem (a varázslót leszámítva) mindegyikről azonnal a pogányság jutott eszembe, mint vallás.
Szeretem úgy olvasni a válaszokat, hogy azt látom, hogy az emberek keverik a szezont a fazonnal :)
Gyerekek, mindenki belekeveri a valóságot. Nem a bűvészekről, meg kuruzslókról szólt a kérdés, hanem úgymond kitalált dolgokról (melyekben egykor talán valóban hittek az emberek). A választ tehát a Mari nénik, meg cirkuszok helyett érdemesebb a fantázia világában keresni.
Sok könyv/film már szintén keveri az egészet, ahogy a vérfarkas/farkasember/és átalakulásra képes egyén (nevezzük akár Rowling után animágusnak) esetében is, de kicsit szeretnék rendet tenni.
Boszorkány: boszorkány lehet nő is, vagy férfi is (ez utóbbit nevezik néha boszorkánymesternek - nem, nincs köze a rangjához). Segédeszközök nélkül, ráolvasással, és igézetekkel használják a mágiát.
Mágus: szintén lehet férfi is, nő is. A mágusok a varázslókkal ellentétben az elemeket használják fel a mágiához (tűz, víz, levegő, föld). Nem feltétlenül van szükségük segédeszközre a varázsláshoz, mégis szokták őket bottal ábrázolni.
Varázsló: szintén vonatkozhat mindkét nemre a kifejezés. Igazából valahol félúton helyezkedik el a mágus és a boszorkány között. Segédeszköznek valamilyen tárgyat (általában vékony pálcát) használnak, hogy öszpontosítsák az energiájukat, és általában varázsigék hangosan, vagy magukban való felolvasásával/elmondásával varázsolnak.
Na meg ott van még, aki kicsit hasonlít rájuk, az alkimista. Ő valójában egy középkori kémikus. Valamiből valami mást képes alkotni. Azért sorolom ide, bár nem kérdeztél rá, mert az alkímia szabályai nagyjából a fent felsorolt összes varázslási módszerre vonatkoznak. A varázserő nem csak úgy lebeg az éterben, és ha bennem van egy kicsi akkor azt csinálok amit akarok. A természet szabályai szerint a semmiből nem lehet valami, a valamiből pedig jóeséllyel nem semmi lesz.
Röviden ennyi. Vékony réteg választja ezeket el egymástól, hiszen mindegyikük a fantázia szülötte, és mindenki keveri őket... De ezek az alapvető különbségek nagyjából.
"Mágus, a boszorkány férfi nemű változata csak nem használják szitokszóként"
A mágusok sokkal erősebbek a boszorkányoknál. Egy férfi eleve erősebb egy nőnél pusztán a neme folytán ?
"MÁSRÉSZRŐL én nem úgy vettem észre hogy a pénzkicsalók boszorkányként reklámozták volna magukat, őrájuk a "jóst" használják"
Ők is boszorkányok, csak azért írnak ki jóst, mert a tv-ben azt csinálják. Az a foglalkozásuk, ezért hívják őket, hogy jósóljanak nekik ne hogy elvarázsolják gyíkká
"A valódi boszorkányok/mágusok nem reklámozzák magukat pontosan a társadalmi megítélések miatt, "
Ez hülyeség! Pont hogy a valódi boszorkány reklámozza magát akár a TV-ben. Hisz olyan magas szinten van, hogy biztonsággal meg tudja csinálni a varázslatait bárkinek és ebből meg tud élni. A többi mezei boszorkány csak magába varázsolgat, aztán vagy bejön valami vagy nem.
Gondolj bele. Kit látsz a TV-ben focizni ? A legjobbakat. aki annyira jó hogy már meg tudjon élni belőle azt mutatják a TV-ben is. A maradák meg csak úgy rugossa itthon a labdát
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!