Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Információkra lenne szükségem...

Információkra lenne szükségem Yamantaka, vagy Vajrabhairava lényről, írna valaki róla, mert magyarul nem találok semmit?

Figyelt kérdés
Buddhizmusban "terminating death",ennyit találtam róla,de még külön mantrája is van.

2015. aug. 4. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Ő egy haragvó bodhisattva megtestesülése. Dharmapala, azaz a törvény védelmezője, de mint Yamantaka, a bölcsesség bodhisattvája. A bodhisattva a négy elérhető állapot közül az egyik, amit egy ember elérhet életében a megvilágosodás felé vezető úton. Yamantaka haragvó bodhisattvaként van feltüntetve, de ez nem pusztító dühre utal, azaz ő nem egy démon, vagy gonosz teremtmény. A terminating death annyit tesz, hogy legyőzte a halált, azaz kiszabadult az emberi születések körforgásából, és magasabb létállapotba került. Yamantaka maga az összes buddhista célját, a megvilágosodást, testesíti meg, de az oda vezető utat is. Haragos ábrázolása puszta szimbolika.
2015. aug. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Esetleg azt még megkérdezhetem,hogy miért haraggal ábrázolják?
2015. aug. 4. 22:30
 3/6 A kérdező kommentje:
Illetve,hogy pontosan melyik "törvény"?
2015. aug. 4. 22:32
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A haragvó szimbolika arra utal, hogy különböző testet öltéseiben legyőzi a halál istenét Yama-t. Ez természetesen szintén szimbolikus cselekedet. Így jelképezik, hogy akarata, és bölcsessége által felülkerekedik a halálon, aktívan tesz önnön szabadulásáért. A megvilágosodáshoz vezető egyik módszert jelenti ez. Nem békés szemlélődéssel, és türelemmel közelít, hanem erélyesen, mégis bölcsességgel kerekedik felül.

Az, hogy melyik törvényt védelmezi egy érdekes kérdés. A Törvényt. Az élet, a szamszára, és karma törvényét. Ezt nehéz lenne kifejteni egy kommentáron belül, mert könyveket lehet megtölteni vele, én pedig messze vagyok a megértésétől, de a lényege az, hogy a világon mindenre, és mindenkire érvényes törvény, amely meghatározza, hogy a lélek milyen testet ölt, mi történik vele életében, és halálában, és ez a törvény, azaz az ismerete ad lehetőséget a megvilágosodásra is. Nevezhető isten törvényének, csak ez is elég nehezen értelmezhető így.

2015. aug. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Így már minden világos számomra,hogy mi miért történt!
2015. aug. 5. 13:43
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Érdekel a buddhizmus? Vagy valamely irányzata?
2015. aug. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!