Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Melyik fizikusok által elkézel...

Melyik fizikusok által elkézelt magyarázat helyes : az anyagnak tudata van vagy pedig, egyfajta tudatunk alkotta anyagi illúzióban "Mátrix" élünk?

Figyelt kérdés

ZoltánKvantumfiziksu kérdése :


Az anyag legkisebb építőköveit boncolgatva, nem egyre kisebbet kapunk, hanem egy igen érdekes TUDAT központű filozófiát, mely az anyag keletkezését elválaszthatatlannak tekinti a tudattól. A kétréses kísérletben elektronokat lövünk akár egyesével egymás után egy ernyőre, ott az anyagtól nem elvárt hulláminterferenciát kapunk, azaz úgy csapódnak be egyesével az ernyőre az elektronok, mintha hullámként mindkét résen mentek volna át egyszerre. Kizárt, hogy az elektronok egymás utáni kölcsönhatása okozná, ezt a jelenséget, mivel egyesével egymás után lőjük őket ki. Most jön az ami teljesen értelmezhetetlen a tudat értelmezés nélkül ; ugyanis, ha detektorral megnézzük, melyik résen ment át az elektron, akkor nem megy át mindkét résen, hanem csak az egyiken. Teljesen másképp viselkedik a teljesen anyaginak gondolt elektron a két esetben. Semmimás nem változott csak az, hogy a tudatunkal megfigyeltük ! :-)


Ez a kísérlet értlmezhetetlen a tudat mint fogalom bevezetése nélkül, ugyanis a tudat nélkül nem magyarázható meg eme kétféle viselkedés. Itt a fizikus kollegáim két magyarázatot vallanak. Az egyiket a materialista gondolkodású kvantumfizikát kevéssé ismertek. Szerintük az anyagnak tudata van ! Mivel ha megfigyeljük az elektront teljesen máskét megy át a réseken, mint amikor nem. Azaz az elektron, ami lehet bármilyen anyagi építőelem, akármilyen részecske, atom vagy molekula is, amikor átmegy az egyik résen, rejtélyes módon „érzékeli” azt, hogy két vagy csupán egy rés van előtte, hiszen ha megfigyeljük akkor úgy viselkedik, mintha egyetlen rés lenne előtte, mert csupán az egyiken megy át ! Márpedig ezt valamiféleképpen tudnia kell, hiszen a képernyőn az eloszlás teljesen más akkor, amikor két rés van vagy mint akkor amikor csak az egy! Ezt az elképzelést, mely szerint az elektronnak illetve az anyagnak tudata van, azaz tudja hogy a többi anyag hogyan viselkedik és ő is úgy fog R. P. Feynman: Mai Fizika, 3. kötetében is olvashatta a laikus, fizikát csupán érdeklődés szintjén olvasó ember. http://www.youtube.com/watch?v=3WXTX0IUaOg P. Feynman is ezen az állásponton volt.


Egy másik elképzelés szerint, melyet a leginkábban elterjedtebb nézet és amit igen tapasztalt kvantumfizikusok (vén rókák) hírdetnek az pedig az az álláspont, miszerint a TUDAT mint megfigyelés révén teremti az anyagot, melyet mi érzékelünk és mindannyiunkban ezt veszi körül. Egy amolyan mátrix világ, azaz nem valósi csupán sajátosan értelmezett művilág, nem valódi anyagi világ. Mi a tudatunkkal teremtjük az anyagot a megfigyeléseink révén. Ezt hírdeti Goswami vagy Wheeler is amíg élt. Ezen elmélet szerint a tudatunkban levő félelmek és vágyak, megteremtik a valóságot. Sokszor úgy, hogy nem is tudunk róla. Rejtett félelmeink amik tudatunkba ágyazódnak megvalósúnak újra és újra, amíg meg nem szabadulunk tőle spirituálisan. Ismert jelenség az és mindenki életében előfprdúlt már, hogy olyan dolog amitől nagyon félt, újra és újra ismétlődött és szinte a végtelenségig ugyanabba a hibába esett egyedül ő a társai közt állandóan ugyanaz sulytotta. Ezt gyakran a karmával azonosítjuk vagy a sors útjának, pedig csupán a tudatunkba ágyazódott félelmeink hozzák létre ezt az anyagi világban az említett módon. http://www.youtube.com/watch?v=4M3druhbPU0


*


Azaz két féle értelmezése van a kétréses kísérletnek, melyet ismétlek : lehetetlen a tudat nélkül értelmezni és nem pusztán elektronokkal, de atomokkal, molekulákkal az anyag


bármely építőkövein létrejön.


1 - Egyik értelmezés szerint az anyag és a tudat egyfajta keverékbőll áll. Az anyagnak is van tudata. A legkisebb elemi részecskétől kezdve a legnagyobb objektumig, legyen az a nap vagy más bolygó. Ekkor a tudat elválaszthatatlan az anyagtól és ezek keverékében élünk.


2 - Másik értelmezés szerint a tudat mint egyetlen valóságos létező, a megfigyelése révén teremti az anyagot. Az anyag minket teljesen körülvevő illúzió, tudatunkban rejlő vágyaink és félelmeink kivetülése egyfajta mátrixot, azaz nem valóságos illuzót alkot.


Nekem megvan a saját elképzelésem melyik értelmezés a helyes, akár ezek bizonyos fajta konbinációja is. Az érdekel Te hogyan látod ezt ?



2014. ápr. 3. 17:44
1 2 3
 21/21 Tom Benko ***** válasza:

Zolikám, drága, legalább a neved tanuld már meg helyesen leírni.

Amúgy melyik interpretációban képzelted felírni a tudatot: a Heisenberg-féle mátrixos, vagy a Schrödinger átal levezetett operátoros formában?

2020. aug. 4. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!