Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Jártál már a boszorkánymúzeumb...

The Lizah Reloading kérdése:

Jártál már a boszorkánymúzeumba? Milyen hely lehet?

Figyelt kérdés

én még nem jártam, ezért kérdezem. Nézd meg milyen szúrós a tulaja tekintete, aki valódi boszorkány ! Milyen világító, szúrós gonosz szemek 1:52-nél http://www.youtube.com/watch?v=g6UNhuIkSbI 0:23-nál megmutatja, milyenek voltak a középkorban. Hogyan néztek ki, bibírcsókkal, üszkösen, ápolatlanul a boszorkányok.


http://www.youtube.com/watch?v=HWD5c1DeCzM Ebbe elmagyarázza a tulaj, hogy régen azt mondták a boszikról, hogy gonosz, cselszövő, átkozódó nők, de valójában csupán vajákosok, kuruzslók és gyógyfüveket árulók voltak.


Voltál muzeumba? elmennél? milyen volt aki volt?



2013. szept. 6. 17:08
 1/7 A kérdező kommentje:

Most így nem ugrik be mit jelent a boszorkány kifejezés, de a néni azt mondta, hogy nyomólány=paráznalány=b (a) szólány=boszorkány.


Ez igaz ? A boszor az a b*szó szóból jött ? :/


Boszik bevállaljátok?

2013. szept. 6. 17:19
 2/7 anonim ***** válasza:

Hogy milyen hely? Hát boszorkányos. :D


Amúgy a boszorkány tényleg az ősi magyar 'bosz' szóból ered ami ugyanazt jelentette mint ma a-val. A boszorkányok pedig azok a hölgyek voltak akik hát igencsak értettek ehhez és többek közt ezzel is foglalkoztak.

2013. szept. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor elmennék, főleg ha interaktív a múzeum. :)
2013. szept. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
"A török nyelvek azonos jelentésű baszargan, baszirgan szavából származik, amely az ótörök basz- („nyomni”) igető származéka (ez az eredete a magyar „baszni” szónak is). A boszorkány tehát eredetileg olyan lény volt, aki a babonás hit szerint rátelepszik az alvó ember mellére, megnyomja, és ezzel kínzó álmokat idéz elő. Ez a jelentés megmaradt a lidérc fogalmában (lidércnyomás). A boszorkány szó játékos, becéző formái a boszorka és a boszi." - wiklipédia
2013. szept. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Még nem jártam ott, de hallottam már róla, szerintem egyszer ellátogatok, mert engem is érdekelne... :)
2013. szept. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"""A török nyelvek azonos jelentésű baszargan, baszirgan szavából származik, amely az ótörök basz- („nyomni”) igető származéka (ez az eredete a magyar „baszni” szónak is). A boszorkány tehát eredetileg olyan lény volt, aki a babonás hit szerint rátelepszik az alvó ember mellére, megnyomja, és ezzel kínzó álmokat idéz elő. Ez a jelentés megmaradt a lidérc fogalmában (lidércnyomás). A boszorkány szó játékos, becéző formái a boszorka és a boszi." - wiklipédia ""

Nahát, ezt a szöveget Én nem veszem be! Mert e szerint a magyarok a török idők elött nem is "basztak"? Ezt a legszebb magyar szót nem igaz, hogy a törököktől tanultuk!

2013. szept. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Dehogy nem tették előtte, csak vagy máshogy nevezték, vagy valójában már az ősmagyarok is török rokonságból jöttek, és még onnan hoztuk ezt a szót, a törökök pedig később "csak" látogatóba jöttek a régi rokonokhoz :D


Érdekesen hangzik ez a boszorkánymúzeum, bár való igaz, hogy nem keverném össze a boszorkány eredetéül szolgáló "baszólányt" a testét árusító hölgyeménnyel a piroslámpás házban. :P

2013. szept. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!