Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Az elemek és kiegyensúlyozásuk?

Az elemek és kiegyensúlyozásuk?

Figyelt kérdés

[link]

Skorpió vagyok, víz elem. Olvastam a leírást és minden jellemző volt rám. Aztán elolvastam a többit is és arra jutottam, hogy mind a 3 másik elemből hiányom van(leírás alapján). Az alap-közepes szintű gyakorlatokkal, rendben vagyok és úgy érzem lassan áttérhetek az elemek felébresztésére. Csak kíváncsiságból, elalvás előtt meditáltam, nagyon jól ment, egészen egy közepes szintig süllyedtem. Úgy döntöttem, kicsit megismerkedem a "tűz"-el. Másnap már hatott is és jött az érzés, pontosan úgy, ahogy leírták. Amit viszont nem írtak le, az az, hogy pontosan mi a cél ezekkel a gyakorlatokkal. Az egyensúly? Mielőtt ezekkel elkezdek foglalkozni, először még meg kell nyitnom "igazán", mind a 7 csakrám, ugye?

Előre is köszi. Nem baromkodok, szóval, ha nem tudsz segíteni, akkor ne írj!


2011. aug. 24. 01:59
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

kevdes kérdező!


Az emberek természetét analógiában a zodiákus jegyekkel befolyásolhatja a négy elem.


Mivel mindannyian egy egy elemhez húzunk inkább az alapvetően befolyásolja azon képességeinket amelyekkel az életben boldogulhatunk. A többi elem megismerésével szert tehetsz olyan nézőpontokra érzésekre melyek teljesebbé tehetik a mindennapjaidat s segítenek érvényesülni az élet minden területén.


Ha minden elemet sikerül szintbe hoznod elméletileg elérhetsz egyfajta tökéletességet és egységet.


Azonban lássuk mi is az árnyoldala az egész elemvizériának.


Ezek az elemek nem véletlen vesznek úgy részt az életedben ahogy és amilyen mértékben vannak. S ez által te magad is azért lettél olyan amilyen vagy.


Ha mindegyik elemet meghívod az életedbe akkor számíthatsz egy igen nagy káoszra és megosztottságra amia gondolkodásodra és viselkedésedre is rá fogja nyomni a bélyegét. Az elemek egységgé kovácsolása nagyon hosszú folyamat s nem lehet csak úgy egyik napról vagy hétről a másikra megtenni.


És nem mellesleg nagyfokú ismeretre lesz szükséged magaddal kapcsolatban hogy tudd mi z ami te vagy s mi egy külső behatás irányította viselkedés minta.


javaslom hogy egyenlőre csak meditálj magadon és azon az elemen amihez tartozol. Lehet megtalálod az igazi kényelmet és előnyöket benne és nem vágysz majd a másik három elemre.


Azonban ismerni nem árt ha ismered őket a fentebb említett előnyök miatt, csak vigyázz hogy ne legyenek túl nagy befolyással rád.


Sok sikert!


Ui: az oldal amit belinkeltél közel sem olyan pozitív mint amennyire hasznosságából tűnhet. Keress más tisztább és pozitívabb forrásokat. Azt az oldalt pedig hagyd a francba csak elferdít.

2011. aug. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem veszek mindent szó szerint. Az ott található információkat, próbálom megítélni, beiktatni, a saját meditációs stílusomba, jobbat még nem találtam. A lényeg, tudom, hogy nem tökéletes, de azért vannak rajta hasznos dolgok!


Óvatos voltam, mert még nem akarok teljesen belefolyni, de amint azt te is mondtad, meg akarom ismerni őket is, mint sok minden mást.


Eljutottam egy érettségi pontra, ahol lett egy elképzelésem, a helyes életről. A Jóról. "Jól" élni, viszont csöppet sem egyszerű és egy újabb zsákutcába jutottam. Olvasgattam, nézelődtem, amerre csak tudtam, az idő közben múlik, majd újra ráakadtam a meditáció témakörére. Korábban is volt már vele tapasztalatom, az igazat megvallva, nem olyan kevés. A célom a haladás és jelenleg, ezt látom a legjobb és egyben elérhető módszernek. Remélvén, hogy ezen a téren tapasztaltabb emberek, akik olvassák ezt a fórumot, leírnak, egy-két hasznos tippet. Egy kicsit te is mutattál és csak kicsit több a halvány lila gőz a fejemben.


Ha tudnál adni egy linket, vagy írni még, azt megköszönném.

Másoktól is jöhetnek még válaszok/kommentek! :)

2011. aug. 24. 13:32
 3/10 anonim válasza:
vízöntő vagyok, a víz az elemem?
2011. aug. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Levegő.
2011. aug. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az ég szerelmére, GOOGLE.
2011. aug. 24. 18:03
 6/10 anonim válasza:
most akk melyik,(vízöntő)
2011. aug. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

I strongly encourage you to turn back and work other meditations that are safer. Once you have overcome any problems mentioned above using safer meditations, you can proceed at a very slow pace if you think you are ready. Let me explain:


With invoking the elements, here are some examples of what can happen:


Invoking fire will make you hot. Depending on how many breaths you do (only seven and under are recommended for those who have not had experience with this element). Even with adepts, 20 breaths can be extreme. While you are doing the fire meditation for the first time, more than likely while you are doing it, you will feel little or nothing. DO NOT MAKE THE MISTAKE OF DOING ANY MORE BREATHS BECAUSE YOU MIGHT FEEL NOTHING! You will feel the effects hours later. The effects of invoking fire include a fever, feeling BURNING HOT after a warm glow/aura manifests, insomnia and since water is the opposite of fire, you can get a backlash of water and this can manifest in depression. These effects can last several hours to several days. Each one of us has imbalances of certain elements and invoking the elements can cause even more imbalance so it is also important to know your strengths and weaknesses in certain elements.


Egy levegőt vettem, elalvás előtt(meditáltam), másnap egyszer csak feltűnt, hogy halványan, de ott van a hatása. Asztrális szinten forróság, persze gyenge, hiszen csak 1 levegőt vettem. A leírás alapján, már 7 is igencsak intenzív lehet. A hatást pedig még fel is lehet erősíteni. Ne kockáztassak, mert lehet, hogy nem éreznék semmit, vagy komolyabb bajom is lenne. A lehet egyértelmű utalás a technika esetleges sikertelenségére. De mivel már 2-szer is tapasztaltam a hatását, úgy gondolom, hogy kicsit extrémebben is csinálhatnám, elpusztulni csak nem fogok...de a jobbik esetben, pozitív hatása is lehet, nem? Lehetőleg csak Fisz és hasonlók válaszoljanak.

A vízöntősnek, meg gratulálok. A legmélyebb tiszteletem is a tiéd amiért hajlandó voltál 1 percet arra áldozni, hogy megmutasd minden olvasónak, hogy te aztán tudod tolni a marhaságod, profi szinten. Maxi thx, téged, csak téged hadd kérjelek meg, írjál még KÉRLEK ÍRJAD LE A GONDOLATAID!!!ÉRDEKEL!!!MINDENKIT!!!

2011. aug. 24. 21:03
 8/10 A kérdező kommentje:
Volt egy második próbálkozásom, mint azt már említettem. Az Föld-2levegő vétel volt. Habár nem esett túl jól. Kaptam mind pozitív dolgot,(nyugalom, kevésbé ijedeztem a sötétben, mély meditáció közben, különféle bevillanó para-képektől) mind negatívat(nyomott letargiás hangulat, nehéz végtagok, ezek ugyan hamar elmúltak(20 perc, addig mozdulni sem tudtam, pedig akartam, míg végül már koncentrálva próbáltam kijönni az állapotból).
2011. aug. 24. 21:08
 9/10 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!


Érdekes amit leírtál elolvastam és ha jól sejtem akkor itt a levegővételek száma a csakrák számával analóg. Tehát valószínűleg az egyes levegővételekkel kerülnek a csakrák szép sorban az egyes elemekhez tartozó domináns energiatípus alá.


Elég veszélyes játék főleg ha nem állítod utána vissza az eredeti állapotokat az energiacsatornáidban. Nem tesz az jót ha egy nem odavaló energiatípus garázdálkodik szabadon a testedben. Szóval ha mindenképpen belevágsz ennyire a lecsóba akkor gondolj erre is hogy levezesd a felvett energiákat.

2011. aug. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igyál vizet mittomén
2012. jan. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!