Miért akar itt ilyen sok kérdező a mágiával foglalkozni?
Nagyon veszélyes, könyvből ilyen területen bóklászni, kipróbálni varázslatokat.
A bumeráng vissza csap. Aztán nem tudja mitől vannak rémálmai, és járhat pszichológushoz. Ha valakit nagyon érdekel, iratkozzon be ilyen tanfolyamra, ahol megfelelő képzésbe részesül.
Ha mások feletti uralomra akarja valaki felhasználni, akkor vissza hat rá. Tűzzel játszani nem szabad. Nézz be a VICCA blogra, vagy a Váradi Tibor honlapjára
KHMMM hát úgy látom, nem bírunk a középkorból kiszakadni, mágia? okkultizmus? és ezt még oktatják is? pénzért, gondolom..
Juteszembe, pont most indítok egy ilyen tanfolyást, 200000Ft-ért mindenkit távoktatással megtanítok békából királylányt- lányoknak királyfit varázsolni két hét alatt :)
jelentkezőket várom az emilcímemre (34f) höhö :)
XáXorXép válasza:
Ha nem hiszel az ezotériában, minek jársz ide: Ezt nekem írtad? :D
" A kérdező kommentje:
XáXorXép :D Ha valaki elmagyarázná mit ért az ezotérián, azt megköszönném. Nem tudhatom kinek milyen definíció fogant meg a fejében :D"
Maga a kifejezés a görög eszoterikósz (belső) szóból ered, tulajdonképpen azt jelenti, hogy „a befelé fordított”, azaz csak a kiválasztottak, beavatottak számára elérhető. Először a korai keresztény gnosztikus szektáknál találunk rá utalásokat (azon elképzelés alapján, hogy a magasabb dolgok megismerésére csak az emberiség bizonyos tagjai alkalmasak (ők a pneumatikusok), a többiek (pszichikusok és hülikusok) nem. Amennyiben a tudás befogadására alkalmatlan egyének mégis hozzájutnának ezekhez a titkokhoz, csak beszennyeznék, megszentségtelenítenék őket). Ebből a megkülönböztetésből fakadóan ez csak szabályos keretek között működő szövetségekben lehetséges, amelyek tanaikat csak jelzésszerűen teszik közzé. Azokat a tanokat, amelyek a kívülállókhoz szólnak, exoterikusnak nevezzük. Ez a szétválasztás a püthegoreusokig vezethető vissza. Arisztotelész filozófiai művei között az ezoterikusnak nevezett iratok nehezebben érthetőek voltak, olvasásukhoz és megértésükhöz szükség volt valamilyen előképzettségre, míg az exoterikusak könnyebben érthetőek, népszerűbbek voltak. Arisztotelész exoterikus művei közül egy sem maradt fenn. Az ezoterikus kifejezést okkult értelemben először a 19. században használják. Zahlner szerint „gyakran ezoterikust értettek az ősidők óta ránk hagyományozott, de a hivatalosan el nem ismert tudás alatt is”.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!