Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Miért mondják, hogy a szerelmi...

Miért mondják, hogy a szerelmi varázslat tisztességtelen azzal szemben, akit megbűvölnek vele? A bűvölő sem saját akaratából let belé szerelmes.

Figyelt kérdés

Legelőször is! Most nem arról van szó, hogy van-e vagy nincs szerelmi varázslat. Aki nem hisz benne az tételezze fel, hogy van. Itt most egy etikai kérdésről van szó. Légyszi ennek megfelelően válaszoljatok!


Azt mondják, hogy azért ne alkalmazzunk szerelmi varázslatot, mert az a másikat megfosztja a szabad akaratától. De miért is? Hiszen én se magam választottam, hogy kibe vagyok szerelmes. Az csak jön és kész. Miért rossz az ha be akarom teljesíteni? Ha ő is szerelmes lesz és én viszontszeretem az mindkettőnnek egy boldog párkapcsolatot eredményez. Az neki is ugyanoylan jó, főleg ha tudom, róla hogy vágyik erre.


Azt is hallottam, hogy azért nem jó mert nem szeremet idéz elő, hanem valami betegs vonzódást, ami kínozza a megbűvölttet, ha nem lehet a bűvölővel, és tulajdonképpen csak ezért van a bűvölővel. Ez szerintem viszont nem nevezhető szerelmi varázsatnak. Akkor mi nem egyről beszélünk.


2010. szept. 10. 19:22
 1/9 anonim válasza:

Szerintem is etikáktalan a dolog, mert ugyan a "bűvölő" sem tehet róla, de benne természetes úton alakultak ki ezek az érzések, nem pedig valamilyen varázslat hatására. Ugye mindenkinek joga van a szabad választáshoz meg akarathoz meg ilyenekhez, és ezzel ezektől a jogoktól fosztanánk meg...!

De ettől függetlenül ha tudnám hogy van egy tuti módszer, én is kipróbálnám!

:D


20L

2010. szept. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

tegyük fel hogy mégis működne valahogy. ha egy randa buta csajszi rám küldene egy ilyen varázslatot, ha tudnám mit történne velem, nagyon nem örülnék és ez a szemétség benne.

de szerencsére ilyen veszély nem fenyeget, mivel szerelmi varázslat/bájital nincs!

2010. szept. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Amúgy amikor TE szerelmes leszel valakibe, akkor te honnan tudod hogy téged nem bűvöltek meg, és ezek az érzések valójában nem 'maguktól jöttek' hanem valaki megbűvölt? :P
2010. szept. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Én úgy hallottam/olvastam, hogy egy szerelmi varázslat több életen keresztül is tarthat. Also, ha nem ugyanabba a fajba születnek újjá a felek, akkor el lehet képzelni a többit.
2010. szept. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Számomra az az igazi varázslat, ha magától szeret belém az illető és nem azért, mert én megbűvölöm... ^^
2010. szept. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

tegyük fel működne (bruhahah) mi van akkor ha egy emberre több személy is szerelmi varázst vet ki?? akkor az az illető 3 nőbe/férfiba lesz szerelmes?


de amúgy meg nekem nem kéne olyan pasi akit varázslattal tudok csak megfogni, nem vagyok olyan szánalmas. a szerelemnek pont az a lényege hogy két ember kölcsönösen szereti egymást, nem "kikényszerítve" . ez kb olyan mikor egy gazdag személy "megvesz" valakit.

2010. szept. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%

Először szerintem azt kéne megbeszélni, mi is a szerelem. Mert, ha jól sejtem már alapvetően tévedés van a jelentésével kapcsolatban, és ezért is nem tudod a kérdésedre a megfelelő választ. Tudod a ragaszkodás nem etikus...hiszen te azt akarod, hogy neked legyen jó...ami pedig önzés, mert azt nem tudhatod, hogy neki mi a jó. A szeretetben pedig nincsen negatív tulajdonság...vagyis önzetlen, és mivel a szerelem a szeretetből jön, ezért annak is önzetlennek kell lennie. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. szept. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%

az "az csak jön és kész" dologhoz:

a szerelmet te magad is befolyásolod, gyakran saját ábrándjaiddal mélyíted valóban szerelemmé, ezen felül nem manipuláltan kiváltott érzelem, ha valami megragad abban, akibe szépen bele szeretsz. A valódi szerelem tiszta érzés, még nem is feltétlen ismered a másikat, mikor reagálsz arra, aki valóban ő.


Nem azzal van baj, ha be akarod teljesíteni, de ha ezt nem úgy teszed, hogy választást hagysz neki, hogy eldönthesse jó-e neki, hogy tiszta szívvel beléd szeret-e. Mikor ezért mágiához folyamodsz, külső segítséget idézel a legtöbb esetben, ami máris több lény kapcsolatává teszi a szerelmet, és a kényszerrel beszennyezed.


Ha valaki megtetszik, ha valakibe beleszeretsz, neked még akkor is van választásod, hogy akarod-e a szerelmet, vagy lassan elfelejted, és máshol keresed.

Az ember szabadsága talán az egyetlen, amit nem szabad korlátozni.

2010. szept. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
53%

Boszorkány törvény; "Bármit megtehetsz, amíg nem ártasz másoknak" Magyarul; a szabad akarat korlátozásával ártasz, hiszen nem természetes úton jön a szerelem. Ja, és ha megteszed, azt vissza is fogod kapni!!! Ez olyan, h amit te okozol másoknak, azt vissza is kapod.

És tényleg; nem szerelmes lesz, csak rajongást fog érezni és kényszert, h veled legyen!!!

Szóval, gondolod át!

2010. szept. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!