Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Milyen a megfelelő felszerelés?

Milyen a megfelelő felszerelés?

Figyelt kérdés

Már lassan 2 éve, hogy érdekel az okkultizmus, természetfeletti, valamint a mágia.


Szeretnék elkezdeni paranormális jelenségek után kutatni és ezeket később dokumentálni is.


Ehhez felszerelésre is szükségem lesz.


Szóval milyen kamerát ajánlotok nekem mint kezdő? Illetve milyen további felszerelést a kutatásaimhoz?


A teljes keret mindenre: kb. 80-100 ezer Ft.


Elsősorban azok válaszát várom akik hasonlóan kutatnak az efféle dolgok/jelenségek után és nekik is megvan a maguk felszerelése.


A válaszokat előre is köszönöm!



2021. júl. 8. 11:47
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Elnézést, hogyha nem a legmegfelelőbb kategóriába írtam ki a kérdést.
2021. júl. 8. 11:49
 2/33 A kérdező kommentje:
És nem kérek olyan válaszokat, hogy semmi értelme ennek vagy, hogy veszélyes és hasonlók.
2021. júl. 8. 11:50
 3/33 anonim ***** válasza:
84%
Menj be egy fotós-videós szaküzletbe, vázold a terveidet, az igényeidet, és ott majd kapsz szaktanácsot az eladóktól!
2021. júl. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Értem. Viszont nem fognak hülyének nézni amikor elmondom, hogy mire kellenek a cuccok? Mármint ha nem mondom el, hogy én parajelenségek és hasonló dolgok után szeretnék kutatni akkor nem igazán tudom elmagyarázni, hogy mégis mik az igényeim, terveim.
2021. júl. 8. 12:00
 5/33 anonim ***** válasza:
34%

De, természetesen hülyének fognak nézni.


Más életterületen sem vállaold magadért a felelősséget?

2021. júl. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
38%
Olyan gépet kell venned, amelyik hajlamos a szellemképek készítésére, az eladók tudnak ebben segíteni.
2021. júl. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennyi pénzből semmid nem lesz, mert feltételezem gyenge fényviszonyok között videóznál.

De igazából nem értem mit akarsz dokumentálni. Terepen akarsz egy kísértetjárta helyen mászkálni éjjel vagy félhomályban akarod videózni, hogy működik-e az ouija tábla, vagy a szobádban levő éjjeli szellemtevékenység érdekel?

A fényviszonyokat és a helyszínt, körülményeket kell belőni, a "parajelenség" önmagában igazából nem igényel különleges kamerát.

2021. júl. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

80-100 ezer forint molyfing.

Speciális készülékeknek speciális az áruk is.

Amúgy sem fényképezőgép kéne neked, hanem videókamera. Ebből viszont ennyi pénzért még a kategória alját sem kapod meg.

.

A másik: kívánt ténykedésed nem teljesen veszélytelen, ezért a profik nem egyedül művelik. Keress megfelelő társakat, úgy TALÁN összejönnek a megfelelő kütyük. (Persze a pakliban az is, hogy közös lónak túros a háta.)

2021. júl. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
32%
Elkepeszto milyen ostobak az emberek... :D
2021. júl. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Add át üdvözletem Casper-nek, kérdező. :'D


Viccet félretéve, a legtöbb ilyen jellegű felvétek általában kamera hiba vagy fénytörés illetve egyéb olyan jelenségek amikbe bele magyarázzák a paranormalitást.

Például az "orb" felvételek is sokszor csak porszemek a lencse előtt, vagy fényvisszaverődés, de akár még egyszerű bogár is lehet.

(A hamisításról meg tárgyalni sem kell.)


Hobbinak talán elmegy, de ne ebből akarj megélni azért.

2021. aug. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!