Az ember tudd vonzani, tudd taszítani de legenerálni nem képes ?
Az alkímia lényege a vonzás és a taszítás, és az ezáltal való generálás ami az eredmény. De a semmiből nem tudok ide generálni egy aranytömböt?
Ez azonban nem mond ellent a részecskék viselkedésének?
Az ember nem képes a semmiből generálni ezért Schrödinger tévedett mert a dobozba zárt macska a megfigyelőtől független élő vagy halott.
Azonban a részecskéknél igen is számít a megfigyelés, mert annak a megfigyelőtől függ az állapot változása.
Ez eddig egy paradoxon!
Mert a megfigyelő nem tudja legenerálni a macska állapotát, mikor kinyitja a dobozt, azonban az az objektívvalóságban a megfigyelőtől függetlenül lesz élő vagy halott. Azonban a részecskék vizsgálata azt mutatja hogy a megfigyelő jelenléte igen is számít az eredménynél. Ez azonban azt jelentené hogy az ember képes a semmiből legenerálni dolgokat. De nem nem képes, csak vonzani és taszítani és abból eredményt kapni, abból generálni.
A 'tudni' ige kijelentő mód, egyes szám 3. személyű alakját így kell írni: tud.
"Az ember sok mindent tud már a csillagászatról."
Te mindenütt felszólító módú, egyes szám 2. személyű alakot (tudd) használtál.
("Azt akarom, hogy tudd: én mindennél jobban szeretlek.")
Következetes a hiba, nem elgépelés / autocorrect; de hátha egyszer a helyes alak is rögzül.
A kérdésedre nincs válaszom, kusza és zagyva az egész, én csak ilyen magyartanáros kötekedésekhez értek, pedig nem is az vagyok.
További minden jót, mielőbbi megvilágosodást.
A semmiből nem hozhatsz létre valamit:D
Már maga a felvetés is hülyeség
Amire te gondolsz, az a materializálás. A materializálás nem a semmiből történik. Vannak emberek, akik képesek materializálni tárgyakat. A parapszichológia, és a jóga szakirodalmában is vannak leírt esetek. Schrödinger macskája csak egy gondolatkísérlet volt, méghozzá nagyon leegyszerűsített. A részecskék kettős állapotát próbálta szemléltetni vele. Természetesen a macska nem élő, és halott egyszerre, amíg ki nem nyitod a dobozt. A macska csak az egyik állapotban van. Csak nem tudod, amíg ki nem nyitod, azaz meg nem figyeled a macska állapotát. A részecskék esetén ez más. Mivel csak olyan eszközökkel tudod megfigyelni, amik befolyásolják a részecskéket, azaz nem tudod simán csak nézni, ezért a vizsgáló eszköztől függően ugyanaz a részecske többféle állapotot is felvehet.
A kvantumfizikát nem érdemes idekeverni, mert a fő kérdésedhez éppen nincs sok köze. Az aranyrúd, amit példának felhoztál semmilyen állapotban nem létezik, ezért nem tud olyan állapotot felvenni, amiben igen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!