Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Miért csak azon hat az átok,...

Miért csak azon hat az átok, aki hisz benne?

Figyelt kérdés

Már az előző hozzászólásaimban is megkérdeztem,de választ egyik sarlatán sem tudott adni.Annyi biztos,hogy (szerintük)ha valakit megátkoznak,az átkot küldő tulajdonképpen "sötét"energiákat küld a másikra.Viszont,ha az "áldozat" nem hisz benne,akkor nem hat rá.HA hisz benne az átok "beteljesedik".

Nap,mint nap érnek minket különböző energiák pl:napenergia,gravitációs erő,különböző sugárzások,hőenergia stb.....

Na már most aki kicsit továbbgondolja,az rájön,hogy az energiák akkor is hatnak ránk,ha nem hiszünk bennük.Például ha valaki nem hisz a gravitációs erőben,az még attól ott van,nem tud "kiesni" a világűrbe.

Tehát ezek a sarlatánok(én már csak így hívom őket) tulajdonképpen kamuznak.Ilyen nem létezik.Maximum placebo hatás érvényesülhet,de annak semmi köze a mágiához,csak az "áldozat" annyira hisz benne,hogy minden rosz dolgot az átoknak tulajdonít.Ha valaki kicsit is átgondolja,az rájön,hogy eléggé sántít a sarlatánok logikája....


2010. aug. 17. 12:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé kiforgatod a szavakat, az ilyen jósok,meg gyógyítók szerint az energiák, meg szellemek,angyalok más dimenzióban vannak v. asztrálsíkon
2010. aug. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

utolsó vagyok.

Elvagy tévedve placebo jelentése nem ez "annyira hisz benne,hogy minden rosz dolgot az átoknak tulajdonít."


Hanem az hogy pl: valaki kap cukrot, azt mondják neki hogy az algopirin akkor látszólag az algopirin fájdalomcsillapító hatása érvényesül.

[link]

2010. aug. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
az a baj, hogy te kevered a szezont a fazonnal...
2010. aug. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én azt írtam,hogy maximum placebo.Ha nem placebo,akkor csak simán "beeteti" magának.De nem ez a lényeg,hanem az,hogy kiemelsz egy részletet,aminek nem sok jelentősége van és ezt használod vitatárgyként és ezzel terelni próbálod a témát.
2010. aug. 17. 12:55
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
nem probálom elterelni a témát, leírtam: "az ilyen jósok,meg gyógyítók szerint az energiák, meg szellemek,angyalok más dimenzióban vannak v. asztrálsíkon" szerintük ezért nem mérhető.
2010. aug. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Más dimenzió....persze.Nincs bebizonyítva,hogy létezik más dimenzió is,tehát kb mintha megkérdezém,hogy milyen színű Isten haja?erre te:kérdezd Lucifert.Sajnos elég gyenge érv ez a másik dimenzió.
2010. aug. 17. 13:01
 7/13 anonim ***** válasza:

"Nincs bebizonyítva,hogy létezik más dimenzió is,tehát kb mintha megkérdezém,hogy milyen színű Isten haja?erre te:kérdezd Lucifert."


Juuuj de elvakult vagy, vagy egyszerűen rossz a szövegértelmezésed. Kérdeztél valamit, én meg leírtam hogy a jósok,gyógyítok, meg hókuszpókuszok MIBEN HISZNEK EZZEL KAPCSOLATBAN. Érted már?

2010. aug. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

"Juuuj de elvakult vagy, vagy egyszerűen rossz a szövegértelmezésed. Kérdeztél valamit, én meg leírtam hogy a jósok,gyógyítok, meg hókuszpókuszok MIBEN HISZNEK EZZEL KAPCSOLATBAN. Érted már?"


Hát persze én vagyok az elvakult,nem ám aki hisz benne....

Szövegértelmezésem hidd el,hogy jó,mert a tanulmányaimhoz létfontosságú.Te nem érted meg azt,hogy én csak az állításaidra válaszoltam.

2010. aug. 17. 13:27
 9/13 anonim ***** válasza:
52%

"kb mintha megkérdezém,hogy milyen színű Isten haja?erre te:kérdezd Lucifert" Ez példa volt arra hogy elterelem a témát, én pedig ezt cáfoltam.

Hogy viszatérjünk a témához, jelenleg a nagy bummra az egyetlen magyarázható ok a a multiuniverzumos elmélet, miszerint 2 univerzum csapódott egymástba, viszont ez csak úgy lehetséges ha 2 másik (idő)dimenzióban lévő univerzum csapódott egymást.

2010. aug. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
csapódott egymásba*
2010. aug. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!