A jósok kapnak visszajelzést arról, hogy mennyire vált be a jóslatuk? És ha igen, azt felhasználják, hogy fejlesszék magukat?
Kedves kérdező!
Szerintem ez minden jósnál egyedi. A kontárokat és csalókat természetesen nem érdekli, de ők eleve manipulálnak és általánosságokat mondanak. A valódi jósok pedig nem is tudnának úgy dolgozni ha nem lennének biztosak abban hogy nagyrészt helyes az elemzésük.
Egy valódi jós feladata a kérdezőt lehető legjobb tudása szerint segíteni, tehát fontos az hogy minimálisra csökkentse a tévedés lehetőségét. Már a konzultáció közben is visszajelzésként szolgál az, hogy a kérdező ráismer-e valamire abból amit a jós mond. És természetesen egy valódi jós mindig igyekszik fejleszteni magát, és ha téved, tanulni belőle. De senki sem tévedhetetlen.
Vannak jósok akik naplót vezetnek minden egyes konzultációjukról - gyakran titkosírással hogy a személyes információk biztonságban legyenek - és vannak olyanok is akik később felkeresik az ügyfeleiket hogy érdeklődjenek hogy alakultak a dolgok. A jós felelősséggel tartozik azért amit mond és a tanácsokért amit ad. A megbízható jósoknak pedig sok ügyfelükkel hosszan, éveken át tartó bizalmas kapcsolata van, egyfajta általános tanácsadóként, segítőként mindig lehet rájuk számítani. Van aki nem csak jóslással foglalkozik hanem gyógyítással és mással is.
Személy szerint eddigi tapasztalatom az, hogy fontos dolgokban még soha nem tévedtem, kevésbé jelentős részletekben pedig nagyon ritkán. A konzultáció közben is kapok visszajelzést, ahogy azt fentebb említettem, ugyanis mikor valamilyen érzelmi vagy lelki kérdésre keres a kérdező választ, az elemzés közben gyakran "leesik a tantusz" és a kérdező megállapítja, hogy "ó tényleg, most hogy mondod, igazad van!" vagy éppen mikor említek valamilyen hatást, akkor elmond egy új információt, ami megerősíti, magyarázza azt amit láttam. Ezek nagyon fontos visszajelzések, mert így én is tudom és érzem hogy jól végzem a munkám.
Egy ilyen példa, még kezdő koromban egyszer egy fiatal hölgynek jósoltam a párkapcsolatával kapcsolatban - azt szerette volna tudni hogy oldhatja fel a feszültségeket közte és a párja közt. Én azt láttam, hogy egy gyerek vagy gyerekek van erős kihatással az egész helyzetre, de nem egészen értettem mert az alapján amit addig tudtam nem volt gyerekük és nem terveztek. Mikor megosztottam vele ezt a bizonytalanságom, akkor bevallotta hogy pár napja tudta meg hogy terhes. Ez akkor számomra egy nagyon jó visszajelzés volt, mert olyasvalamit sikerült kiolvasnom amire én magam sem számítottam. De miután ez a puzzle darab a helyére került, máris világossá vált az egész értelmezés.
Egy másik esetben még fiatalon egy középkorú nő kért a házasságában tanácsot. Kissé aggódtam mert nekem akkor nem sok fogalmam volt még a párkapcsolatokról, így a kártyára bíztam magam. Egy hét múlva találkoztam vele, és hálásan újságolta, hogy a tanácsaim segítségével sikerült megszüntetnie a házasságában a feszültségeket. Ez ismét nagyon jó visszajelzés volt.
Viszont azt fontos megjegyezni, hogy a jós nem dönt a kérdező helyett, csak tanácsot ad. Az már a kérdezőn múlik hogy a kapott tanácsot okosan használja-e. Végső soron mindenki saját maga felelős az élete alakulásáért. én megmutathatok ajtókat, de belépni nekik kell.
Üdvözlettel,
Ezalor
Értem, köszönöm szépen!
Egy kérdésem hadd legyen még:
A jóslat az eredeti jövőre vonatkozik, vagy arra, ami a jóslat ismeretében vár az illetőre?
Arra gondolok, hogy a jóslat ismeretében már változtatni tud a jövőn. Tehát a jóslat melyik jövő-alternatíva: az eredeti (mintha el sem mentem volna jóshoz), vagy a jóslat megtörténte utáni?
Vagy esetleg teljesen félreértem, és a jóslat inkább egy helyzet és a lehetőségek felvázolása?
"Vagy esetleg teljesen félreértem, és a jóslat inkább egy helyzet és a lehetőségek felvázolása?"
Így van. Hatások, lehetőségek, összefüggések feltárása, és tanácsadás. De éppenséggel lehet egy konkrét döntés eredményére is rákérdezni. Például, ha két lehetőség közül kell dönteni, akkor megkérdezhetjük hogy egyik-másik mit ígér, de ez sem lehet teljesen pontos, mivel a meghozott döntés után bármilyen más esemény befolyásolhatja a végkifejletet. A végső döntést pedig nekünk kell meghozni, a jóslás soha nem mondja meg melyik utat válasszuk, ez a mi felelősségünk. Folyamatosan döntéseket hozunk, és a többi ember is, a valóságot pedig együtt formáljuk, így a döntéseink egymásra is hatással vannak. valamint bár egyes technikák, illetve egyes adottsággal rendelkezők (látók) képesek konkrét képeket mutatni/látni, az általános jóslási eljárások nem konkrétumokban hanem hatásokban, elvekben válaszolnak.
Például, hogy egy lebutított példát vegyek, ha azt kérdezné három sör után hogy mi lehet a következménye ha kocsival megy haza, akkor a kártya nem azt fogja mondani hogy "karambolozhatsz", hanem mondjuk azt hogy "elvesztheted az irányítást a helyzet fölött, és kárt okozhatsz."
Tehát a fenti példában, ahelyett hogy konkrét eseményeket próbálnánk találgatni, a kártya a domináns hatást és eshetőségeket vázolja fel. Ebből lehet karambol, lehet gázolás, vagy közúti ellenőrzés és jogsi bevonás, a lényeg ugyanaz: az irányítás elvesztése, a kézből kicsúszó erők, a baj.
Remélem segítettem.
Üdvözlettel,
Ezalor
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!