Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Hogyan jósoljak? (túl rövid)

Hogyan jósoljak? (túl rövid)

Figyelt kérdés
Van tarot kártyám, de nem tudom, hogyan kell kivetni, és melyik kezemmel húzzak, stb.(jobb kezes vagyok)
2010. dec. 20. 09:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs hozzá leírás? Mert tarot kártyából sok féle van. Nekem 17 félém van itthon.
2010. dec. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

[link]



ilyen a csomagolása... van hozzá leírás, de sajnos nem értem, kissé bonyolult

2010. dec. 20. 21:06
 3/4 A kérdező kommentje:

most vettem észre, hogy nincs meg a leírás:S

így nem tudom, melyik lap mit jelent/jelenthet...

2010. dec. 20. 21:13
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


A jóslás elsődleges lényege hogy a benned rejlő erőket mozdítsa meg. A kártyán látható szímbólumok adnak majd magyarázatot neked és kulcsot egy egy jóslat megfejtésére így azt javaslom ha nincs meg a leírás nézz egyet neten hogy nagyjából meglegyen hogy egy-egy kártya mit jelent. DE ez sosem szent írás csak lehetséges magyarázat.


Annak sincs nagyon jelentősége hogy melyk kézzel húzol vagy keversz pl én balkezes vagyok s legtöbbször ugye fordítva csinálom ezeket a dolgokat is s eddig még nem volt hátrányom belőle.


Visszatérve a kártyára. A kártya alapvető segédezközként csakakkor lesz hasznodra ha a rajta lévő szimbólumok neked is jelentenek valamit s általában ez így is szokott lenni hogy mindenki megtalálja a maga pakliját.

Szóval első lépésként amíg nem találsz valami leírást csak ismerkedj a lapokkal.


Jóslás menete:


A jóslás azon alapszik hogy feltételezzük hogy nics véletlen s hogy a keverés és a lapok kihúzása sem véletlen történik hanem az épp aktuális kérdésnek megfelelően. Mondhatjuk hogy a sors vagy egy felsőbb erő hívjuk bárhogy is rendezi úgy a lapokat ahogy kell.

Így megvan az a szabadsága a kérdezőnek vagy kártyavetőnek hogy maga állapíthatja meg az alakzatot amiben a választ kéri.


Lehet ez egyszerű három lap múlt-jelen-jövő - re vonatkoztatva vagy egészen bonyolult és részletes mint pl a keltakereszt vagy egyéb formák.

Ezt is érdemes kipróbálgatnod hogy melyik válik be vagy ha szeretnéd minden kérdésez új alakzatot is használhatsz igazából nincs jelentősége. A lényeg hogy neked kényelmes és egyértelmű legyen elemezni és kiértékelni az eredményt.


De mint mindennél ennél is a gyakorlat teszi a mestert.

Keress magadnak olyan kérdéseket először ami a közeljövőben vagy legalábbis belátható időn belűl elnyeri a választ s megmutathatja hogy mennyire sikerült megjósolni vagyis inkább kiolvasni a lehetséges kimenetelt.

Vezess erről tesztlpokat vagy füzetet ami alapján visszanézheted az eredményeket s meglátod hogy haladsz s a hibák is megmutatkoznak alkalmat adva a módszereid finomítására.


Néhány lehetőség amit jósolhatsz: egy terved kiementele, pl kirándulás körülméányei stb...


Akár kétfelé is veheted a gyakorlást :

- a magadra irányuló jóslatok

- mások által feltett kérdések


Időre vonatkoztatva:

-régmúlt / előző életek

-(közel)múlt / ebben az életben történtek

- jelen / a jóslás pillanatában zajló átfogóbb események , olyan körülmények ezek amik markánsan határozzák meg a következő hetek történéseit

- közeljövő / néhány hónap

- távoli jövő/ következő életek


Ezeken kívül még nagyon sok szempont áll rendelkezésre amik alapján gyakorlatod alapján magad is tagolsz majd.


A legfontosabb azonban hogy zsigerből jöjjön, hogy érezd hogy megnyílik előtted a válszok óceánja, ahol nincs tér nincs idő s minden összesűrűsödik benned, hogy készséggel megadja a válaszokat amiket kérsz.

Érdemes előtte konfortossá tenni a szobát és ráhangolódni a műveletre. Illatok zene ha szereted, hogy szól a háttérben, gyertya ( ez mindig ad egyfajta misztikus atmoszférát) füstölők. Sokan ezekre az alkalmakra külön terítőt tartanak fennt. Ennek aszíne egészen sokféle lehet de legjobbak a fehér és kék színek. Valmai egyszerű.

A fehér talán a legjobb.

De ez nem kötelező pl nkem sincs.


Összefoglalva a kártya igen jó szorakozás és nem mellesleg az egyik legjobb módja az ismeretlen feltérképezésére.

Jó multatást s vigyázz hogy megmaradjon az alázat hiszen nem csekély információk birtokába juthatsz.


Jó szorakozást s tanulást!

2010. dec. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!