Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Miért hiszik azt sokan, hogy...

Nemo kapitány (V.A.) kérdése:

Miért hiszik azt sokan, hogy a jóslás az jövendőmondás? Nem lehetne megérteni, hogy az tanácsadás, "javaslás"?

Figyelt kérdés

A jós látja az irányát a életvezetésnek, és megmondja, hogy lehetne korrigálni, mi lenne a jó, a javasolt változás. Ha ez nem következik be, akkor eljön a "látott" baj, de ha van javulás, akkor a elkerülhetjük.

Egy elektron útját sem lehet biztosra "megjósolni", pláne nem lehet egy emberét. De a valószínűségeket láthatja az, aki látó.


2010. okt. 10. 09:47
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Ezt használják ki a jósok! Normálisan gondolkodó ember nem fizet olyan tanácsokért,amit az idősebbektől,barátoktól,ismerősöktől is megkaphat! Az már rajta múlik,hogy ezek közül mit fogad meg,és hogyan alakítja az életét. Csak ha a jós mondja neki ugyanazokat a tanácsokat,akkor az még felesleges pénzébe is kerül!
2010. okt. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Régen ezért hívták "javasasszonynak" és nem "jósnőnek", akkor még tudták, mit jelent, a kóklerek rontották el.
2010. okt. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Igen ezen már én is gondolkoztam hogy a jósok gyakorlatilag ugyanazt jelentik mint a pszichológusok. Csak a jósok spirituális körítést adnak neki a pszichológusok meg tudományosat. De igazából mind2 csaló, valamilyen szinten, ezért nem szeretem egyiket se.


Más kérdés hogy úgy meg nem lenne rájuk igény hogyha azt mondanák hogy: "nézd, én aránylag jó emberismerő vagyok, meg sokat foglalkoztam mindenféle élethelyzetekkel, és saját tapasztalatból meg a tanítóim alapján meg ilyen-olyan könyvek alapján ezt és ezt tudom neked javasolni, de ez teljesen szubjektív dolog, lehet hogy 10 év múlva mást javasolnék, lehet hogy egy másik pszichológushoz/jóshoz mész mást fog javasolni"

2010. okt. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mert tökmindegy h melyiket keresem fel,ha mindkettö látja a jövömet,a bajaimat,problémáimat,akkor nem éretem h milyen különbség van köztük. Szerintem tökmindegy hogyan hivjuk öket,és a kettö közt nincs semmi különbség. Csak árbeli... :)
2010. okt. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
10:23 - A jövőt nem látja senki, pont ez a lényeg, hanem a jövő hatásait, amiket fordíthatsz a javadra, vagy rosszul is kihasználhatod, vagy sehogy. Pl. ha egy tanárod elmondja, mik lesznek a vizsgakérdések (nekem volt ilyen tanárom főiskolán, de csak előadás végén mondta el, aki nem maradt végig, az nem tudta), megteheted, hogy felkészülsz a vizsgakérdésekből, vagy megteheted, hogy nem hiszel neki, és mindenből készülsz, és karikás szemekkel tapasztalod a vizsga napján, hogy tényleg azok a kérdések, és feleslegesen gürizted agyon magad.
2010. okt. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Talán azért mert akkor az nem jóslás, ha csak iránymutatást ad. Az olyat úgy hívják, hogy életmód tanácsadó. Nem pedig jós.


Az igazi, tehetséges jósok (ilyen millióból egy), azt vallják, hogy a látott jövő egy elkerülhetetlen dolog. Még akkor is, hogy tőlük megtudtad a jövőt, mert szerintük ez is a sorsod volt, hogy akkor halld.

Az elektron útjába meg ne menjünk bele, nem kötekedésképp, mert az fizika és valószínűleg az is megjósolható volna, a megfelelő módszerekkel és számítási teljesítménnyel.


Esetleg ha igaz, a tehetséges jós sem láthat mindent tisztán, vagy félreértelmez valamit és az látszólag nem jön be, ezt lehet érteni valószínű jövő alatt.

A sok nem veleszületett képességgel rendelkezőnek pedig vagy kiadják a kártyák a jövőt, vagy nem.

2011. febr. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!