Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Sok dolgot megjósoltak már...

Sok dolgot megjósoltak már állítólag. A gazdasági válságot miért nem?

Figyelt kérdés
Elgondolkodtam ezeken a jóslatokon. Vanga (a vak asszony), pl megjósolta ugye a szeptember 11-et. Vagy a Kursk elsüllyedését. Aztán jön ugye a 3. vh most novemberben meg hasonló. Nostradamus is írt ilyen, ezekhez hasonló dolgokat. Viszont a Gazdasági válságot egyik jós sem tudta megmondani, pedig elég nagy dolog... Miért?
2010. aug. 27. 01:31
1 2
 1/11 anonim válasza:
81%
Mert ez nem jóslás kérdése. (Nostradamus pedig egy szélhámos volt.) A válság a kapitalizmus velejárója és ciklikus. A kapitalista elitnek nem érdeke az előrejelzés publikálása. A válságok természetét Marx kiválóan leírta, utánanézhetsz a könyvtárban "A tőké"-ben (1-3. kötet).
2010. aug. 27. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

"Aztán jön ugye a 3. vh most novemberben meg hasonló. Nostradamus is írt ilyen, ezekhez hasonló dolgokat."


- Nostradamus nem írt évszámokat. Az az állítólagos harmadik viláhgáború állítólag már 2000-ben is megtörtént, csak mivel nem jött be, ezért most belemagyarázza valaki, hogy akkor most novemberben jön. A jóslatai csak azért jöttek be, mert utólag sikeresen belemagyarázták őket történelmi eseményekbe.


De egyébként voltak, akik megjósolták a válságot. Őket úgy hívják, hogy közgazdászok.

2010. aug. 27. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

kb 20 évente van válság, ciklusok vannak benne, ehhez nem kell jós.

Aki megérezte a mostani válságot, az próbáljon tartalékolni a következőre.

2010. aug. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ezzel foglakozó gazdasági szakemberek megjósolták a gazdasági válságot, csak senki se figyelt oda.
2010. aug. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
Arról miért nem esik soha egyetlen szó sem, ha egy jósnak a jóslata NEM teljesül? Vagy olyankor lehet azt mondani, hogy "á, még nem most, majd később!"? Na kb ennyit ér egy ún. "jóslat".
2010. aug. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
94%

A közgazdászok aztán véletlenül sem jósoltak meg még soha egyetlen válságot sem. Na jó egykét ember lehet látta előre és cselekedett is, de ez betudható a nagy számok törvényének és éppen mákjuk volt. A válságok természetükből adódóan megjósolhatatlanok. utólag persze mindenki veri a fejét a falba hogy miért nem látták előre. Ezt úgy hívják matematikai nyelven hogy hatványtörvény, akit érdekel nézzen utána.

Nostradamus: elolvastam a jóslásait, homályosak, ködösek, bármit bele lehetne magyarázni és rengeteg olyan verse van ami biztos hogy nem következett be, és már nem is fog.

Ha létezik jóslás (szerintem nem) akkor nem működik túl pontosan és csak homályos jelzéseket kapunk a jövőről. Tehát csak annyit fogunk tudni pl hogy 2045-ben lesz valami. de hogy mi azt nem.

2010. aug. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Na, erre írom azt, hogy én próbáltam semleges lenni. Végülis ne ingázzunk, kártyázzunk meg ilyesmik, hát megvettem a Biblia kódja c. könyvet. (Nem tudom ismeri-e vki?) Nagyon izginek tűnt a bevezetője, ajánlója, hogy mennyi mindent ki lehet olvasni előre az eredeti héber Bibliából, többek közt benne van az ikertornyok elleni támadás is. Mostmár nem tudom hány oldalas, de vagy tömény 300 oldalban nyomatták a múlt eseményeit, hogy ez is benne van, meg az is.... és ami a lényeg: A jövőről természetes homályos és általános utalások. Vagy bejön, vagy nem. Na, itt tettem le a könyvet, hogy megint sikerült lóvá tenni.....
2010. aug. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kösz szépen mindenkinek a válaszokat!
2010. aug. 27. 09:58
 9/11 anonim ***** válasza:

Az ipar megszunt, a mezogazdasag megszunt, tehat nincs termeles.

Ha Neked van 1 hold folded, de nem muveled, ott all parlagban, akkor mire szamitasz az aratas idejen, mennyi buzat fogsz betakaritani?

2010. aug. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

halgas tankcsapdát és meg tudod a választ !!


Tankcsapda : Minden jót


" Arra való egy válság hogy

A nyomorultak lássák hogy

A hitelből vett ásóikkal

A saját sírjukat ássák

Benyelik a szemét rizsát és

Forrón eszik a kását


Láttam a híradóban: a Föld eladó

Lehet a vevő rossz de nem a jeladó

Mindenhol minden rendben

Mindenhol jól van minden

Mondom minden


Az a helyzet hogy ez a helyzet

Keserű a cukor és savanyú a méz

Az a helyzet hogy ez a helyzet

Tudnod kell bárhova mész


Mindenhol van válság hogy

A nyomorultak lássák hogy

A hitelből vett ásóikkal

A saját sírjukat ássák

Mindenhol minden rendben

Mindenhol jól van minden

Mondom minden


Az a helyzet hogy ez a helyzet

A politika a fegyver a hatalom pénz

Az a helyzet hogy ez a helyzet

Közbe’ meg úgy érzem hogy "


F /23

2010. aug. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!