Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ki mit ért spirituális gondolk...

Ki mit ért spirituális gondolkodáson?

Figyelt kérdés
Pl. ha valaki azt mondja vagy írja, hogy ő spirituálisan gondolkodik, ki mit gondol róla? Kort és nemet írjatok, csak hogy lássam a korosztályi eloszlást.:)
2010. jún. 3. 10:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Az én nézetemben azt jelenti, hogy elvonatkoztat a dolgok reális és kiábrándító értelmétől és egy kicsit bennsőségesebben, magasabb szinten értelmez.

20/L

2010. jún. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"Az én nézetemben azt jelenti, hogy elvonatkoztat a dolgok reális és kiábrándító értelmétől és egy kicsit bennsőségesebben, magasabb szinten értelmez."


Miért lenne magasabb szinten? Az ezotériában hívőkkel pont ez a legnagyobb gond, hogy magasabbra helyezik magukat az olyan embereknél, akik éveket töltöttek azzal, hogy megismerjék a világ működését(orvosok, mérnökök stb.). Egyszerűen gusztustalan hogy úgy van képük kioktatni másokat, hogy ők maguk a könnyebb utat választották, az egyszerűbben tanulható ezoterikus dolgokban hisznek, amelyek mindenki számára érthetőek lehetnek. (Tudom, hogy eme utolsó mondatba sokan bele fognak kötni, de nem érdekel.)

2010. jún. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Na pont az utóbbi válaszoló miatt is kérdezem, mert van akinek tök pozitívat jelent, de van akinél meg inkább visszatetszést kelt. Én pl. különveszem az ezoterikus és a spirituális gondolkodást. Nem vagyok ezós egyáltalán, de mégis spirituálisnak mondom magam (vallásos se vagyok). Na ezt ki hova teszi? :)
2010. jún. 3. 12:36
 4/9 A kérdező kommentje:
20L: számomra meg épp a realitást jelenti, mindennek a legvégső valóságát...lehet, hogy nem is vagyok spirituális? :)
2010. jún. 3. 12:37
 5/9 anonim ***** válasza:
Én általában figyelembe veszek mindent,a tudodományos megközelítést,és az ezoterikust.Olyan fajta vagyok,aki ezeket összerakva a megérzései által dönti el,hogy melyikre hallgasson.Amit a tudomány még nem tudott bizonyítani,arra megadom a lehetőséget,és semmiféleképp nem tagadom azt,amit még a tudósok sem tudnak.Majd ha lesz elfogadható tudományos válasz bizonyos jelenségekre,átgondolom,mennyire logikus,és elfogadom,ha esetleg helyesnek vélem.Amíg az ufókat kutatják,soha nem mondom,hogy nem léteznek,mivel a tudósok sem merik kijelenteni,ugyanígy a szellemekkel,és egyéb paranormális dolgokkal kapcsolatban így gondolkodom.Nekem ezt jelenti,azaz,hogy nem tagadhatok semmit,amíg annak a nemléte be nem bizonyosodik,a lehetőséget megadom,bármi létezhet!
2010. jún. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyszerűen tanulható ezoterikus dolgok,ami mendenki számára érthető???? (12:30)



Hiszen még azok sem találnak teljesen egyértelmű magyarázatot különféle jelenségekre,akik nagyon is foglalkoznak vele.Épp ezért kell kutatni,kérdezni,megbeszélni egymással,nem pedig kinevetni és lenézni azt,amit nem értesz!


Én többre becsülöm azokat,akik igenis próbálják megérteni,megmagyarázni azokat a dolgokat,amikre sokszor még a tudósok sem tudnak felmutatni (és sokszor nem is akarnak)egyértelmű magyarázatot.

Mint azokat,akik szintúgy semmit nem tudnak,de azért bőszen állítják,hogy Isten,szellem,UFO,és a többi nem létezik!


Az ezoterikának csak egy része tanulható,az sem épp egyszerűen.Próbáltál Te már megszerkeszteni például egy bonyolult horoszkópot?

Másrészt jó ha vannak ezirányú képességei is annak,aki ezoterikával akar(komolyabban)foglakozni,mert ha soha semmi különös eseményt nem tapasztalt,semmi spirituális élményt nem élt át soha,igen nehezen érthető és elfogadható lesz számára ez a témakör.


Egyébként pedig sokszor nem is olyan könnyű elfogadni a különös képességeket és azokkal együtt élni.



Kérdezőnek:A spirituális gondolkozás nálam a materialista szemlélet szöges ellentétjét jelenti...Tömören megfogalmazva.

Elsősorban szellemi,lelki oldaláról közelítek meg mindent,hiszek a szellemvilágban,Istenben ,foglalkoztatnak az ezoterikus témák.

2010. jún. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, 12:55-ös hozzászóló fogalmazta meg legjobban, mit is tekintek jómagam is annak.


Utolsó: szerintem a materialista világképnek ugyanúgy helye van a világban, bár tény, hogy csak aszerint nem lehet megítélni a dolgokat, de azzal se tudok azonosulni, hogy mindent csak spirituális-lelki szemszögből kellene vizsgálni. Ez lehet, hogy működik egy olyan világban, ahol nincsenek fizikai törvények, de itt vannak, tehát csak részvalóságot lát az (szerintem), aki nem veszi figyelembe a nyers anyagi valóságot. Talán az a legbölcsebb választás, ha mindennek meghagyjuk a helyét, egyfajta szintézist alkotva ezzel, és ennek fényében értelmezni-érzékelni mindent.


Azt hiszem Oshónál olvastam, de lehet máshol, hogy nem létezik anyag vagy lélek. Létezik viszont anyag ÉS lélek ÉS még sok midnen más, egységben. Tehát nem lehet semmit csak egy bizonyos oldalról megközelíteni, mert az nem a valóság.

2010. jún. 3. 13:43
 8/9 anonim ***** válasza:
spiritualitást sztem inkább csak megélni lehet,és ez mindenkinek egyéni lehet.sokan azt hiszik,hogy ők emelkedettebbek másoknál mert spirituálisan fejlettek,holott a spirituális életszemlélet pont arról szól,hogy egy szinten érzed magad a többi emberrelnem vagy se magasabb,se alacsonyabbrendű.29/f
2010. jún. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Mindannak ellenére, hogy engem is érdekelnek a spirituális dolgok, úgy gondolom, hogy igazából ez csak olyasféle támpont a semmi közepén. Hinni abban, hogy van egy olyan "erő", ami megváltoztathatja ezt az állapotot. Támaszkodni arra, hogy van valami, ami felelős azért, hogy jobb legyen a helyzet.. Ennek a századnak egy nagyon felkapott témája a a spiritizmus, mivel lássuk be, nem olyan könnyű megélni, és vannak emberek, akik örömmel hisznek ebben.. Nem mondom, hogy nem lehet hinni benne, mert van egy különleges varázsa ennek az egésznek, ha nem a profit hajt. Csak sajnos van, aki csak arra használja, hogy hasznot húzzon belőle.. (lsd.: EzoTV)

20/L

2011. júl. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!