Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az emberek tudnak féldrágaköve...

Az emberek tudnak féldrágaköveket készíteni?

Figyelt kérdés
Egyszer egy ismerősömmel nézegettük a féldrágaköveimet és mondtam, hogy az Interneten meg lehet találni, hogy melyik miből áll. Ő meg azt mondta, ha tudjuk miből van, akkor tudunk is ilyet csinálni. Az emberek tudnak mesterségesen féldrágaköveket csinálni? Egyszer egy ásványboltban nézelődtem és kérdeztem az eladótól, hogy miért kék a magnezit, amikor annak fehérnek kellene lennie és ő azt mondta, hogy be van festve. Nem kívülről, hanem belülről a szerkezete.
2017. márc. 2. 06:11
 1/10 A kérdező kommentje:
Nem válaszolt senki, de tudunk. Most olvasom,hogy a Pioneer Venus szonda infravörös sugármezőjének ablaka is gyémántból készült, hogy kibírja a Vénusz 450 C hőmérsékletét.
2017. márc. 2. 06:38
 2/10 Molyember ***** válasza:
56%
Csak az a drágakő, ami emberi beavatkozás nélkül keletkezett.
2017. márc. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De most olvasom a Szemtanú Kristályok és drágakövek könyvben,hogy tudunk gyémántot és féldrágaköveket készíteni. Egyébként ezeknek a köveknek jelképes, szerencsehozó, meg élettani hatásokat is tulajdonítanak. Ha az emberek készítik, akkor is van ilyen hatásuk?
2017. márc. 2. 06:55
 4/10 anonim ***** válasza:

A drágakő már emberi kéz alapján formált.

De ha nincs természetes ásvány akkor az ember nem tud önmagától gyártani semmi drágakövet.

A gyémánt a szénből keletkezett. A nyers természetes gyémántból úgy lesz drágakő ha csiszolják.

2017. márc. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
11%
Természetesen semmilyen hatásuk nincs a köveknek, akár természetes, akár mesterséges kőről van szó. Ez csak babona.
2017. márc. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nemrégen beszéltem egy ásványszakértővel és mondta hogy jóformán bármelyiket tudják hamisítani úgy hogy jóformán csak műszerekkel lehet megállapítani a csalafintaságot
2017. márc. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
97%

Amúgy kisméretű gyémántot tud készíteni ember is.

Ipari gyémántnak hívják

2017. márc. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Noblesse Oblige ***** válasza:
92%

Olyan mint az eredeti azért nem lesz soha egy mesterséges féldrága kő sem, mert a természetnek évezredek, évmilliója volt arra, hogy ezeket a szerkezeteket felépítse, az emberek pedig instant csinálják. Így nem is olyan tartós, stabil stb.

Továbbá sokszor meg sem éri őket "gyártani" mert olyan feltételek kellenek hozzájuk, hogy többe kerül fűteni a kemencét, megfizetni a szaktudást, mint amennyi a kövek értéke.

2017. márc. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyémántot is lehet mesterségesen előállítani, akár hamvasztásból keletkező szénből. Viszont nem éri meg, ugyanis a közhiedelemmel ellentétben a drágakövek nem olyan ritkák, csak a drágakő-monopólium miatt ilyen értékesek.
2017. márc. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Az emberek tudnak féldrágaköveket készíteni?"


Igen és nem. Először is, a féldrágakő nem geológiai kifejezés, a drágakő viszont az.

Valóban, ha ismerjük a kövek összetételét akkor nagy valószínűséggel elő is tudjuk állítani mai technológia mellett.

Pl, Korund(rubin, zafír ipari csiszolókhoz porszem nagyságúak, vagy zafír üveg készítéshez pl órák előlapjához, mert nehezen karcolódik).


"egy ásványboltban nézelődtem és kérdeztem az eladótól, hogy miért kék a magnezit..."


A korund drágakő különböző színekben lelhet fel természetes formájában is(rubin: piros, több vas tartalommal, vagy zafír: általában több titán tartalommal). A kvarc is ilyen, ha tökéletes a rács szerkezete és nincs egyéb vegyület benne, akkor hegyi kristály, ha van egyéb vegyület, akkor lehet citrin, vagy ametiszt. A magnezit nem tudom ilyen, vagy sem.

De, az ásványok különböző tulajdonságának javítására sok módszer van. Pl a rubin(korund) repedéseit gyakran ólomüveggel töltik fel, a zafírt hehytik, aminek hatására színe megváltozhat. Van olyan kristály aminek kristályszerkezetét(így akár színét is) röntgen sugárzással tudják megváltoztatni.

Az ilyen eljárások után a drágakövet már nem illik drágakőnek nevezni, de legalább is a végrehajtott eljárásokat fel kell tüntetni a terméken.

A csiszolás olyan eljárás ami után a drágakő még mindig drágakő.


A nagyobb kövek vásárlásánál figyelni kell, pl "jáde tál" általában úgy készül, hogy apróbb, töredék köveket ragasztanak össze és csiszolják meg. Ezeket nem igazán írják ki, nem átlátszó ásványoknál nem feltűnő.


Ellenben! Ahogy #2 is írta, a drágakó definíciója: 1. ritka ÉS 2. időtálló ÉS 3. természetes(földi eredetű vagy akár meteorit) ÉS 4. valamilyen értéket képvisel(szép, nehezen hozzáférhető, kihalt élőlény lenyomatát hozdozza, stb.)

Ha ember készít laborban követ az már nem nevezhető klasszikus és tudományos értelemben drágakőnek. Annak ellenére, hogy divatos, és jóval szebb darabokat lehet készíteni, és ezek is komoly értéket képviselnek, nagyon drágák tudnak lenni.


Ha az érdekel, hogy a milyen hatásuk van, akkor passz. A kristályszerkezet elméletileg ugyan az, szóval a "rezgésük" nem kellene, hogy különbözzön természetes testvérüktől.

Ellenben valamiért én azt érzem, hogy jobb a természetes kő, amit maximum megcsiszoltak, vagy még azt sem.

2017. márc. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!