Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék ezeknek megbocsá...

Hogyan tudnék ezeknek megbocsájtani?

Figyelt kérdés

Akik régebben bántottak és megaláztak engem, sokszor és sokat, nagy részüknek megbocsájtottam.

De van egy réteg, akiknek egyszerűen nem tudok és mindennapjaimat kiteszi a harag, a gyűlölet és a bosszúvágy és nem tudok szabadulni tőle.

Gyűlölöm a bizonyos párthoz tartozó politikusokat, akik 26 éve csak lopnak, rabolnak, egy egész népet nyomorítanak meg, tesznek tönkre és irtanak ki törvényekkel.Soha nem hagyják abba, amíg el nem érik céljukat, nekik nem tudok megbocsájtani, mert minden egyes nap új gaztettet követnek el.Velejéig gonoszok és gyűlölöm őket mint a sz*rt.

Gyűlölöm az összes ügyvédet, újságírót, jogvédőt, rendőrt, bírót, ügyészt, oligarchát, barátot és rokont és mindenkit, aki ezeknek a szekerét tolja.

Továbbá gyűlölöm az ostoba embereket, főleg azokat, akik tudatosan választják az ostobaságot a gondolkodás helyett.Akik még mindig a nemzet megmentőiként látják a tetves politikusokat.Akiket nem érdekelnek a tények, akik mindent megtesznek, hogy kimagyarázzák a kimagyarázhatatlant, akik befogják fülüket, szemüket, szájukat és makognak.Iszonyatosan gyűlölöm őket és nem tudok nekik sem megbocsájtani.S akkor még finoman fogalmaztam, a nagy részét le se írom, hogy mit gondolok ezekről az alacsonyabb létformákról.

VISZONT!!!

Ennek véget szeretnék vetni, mert nem vezet sehova.Vannak céljaim, amik fontosak nekem, de a mindennapos gyűlölet, harag és bosszúvágy annyira megbénít, lefáraszt lelkileg, hogy még az ágyból is nehezen kelek ki, amikor délutános műszakban dolgozom, vagy hétvégén pihenek.(+Rengeteget káromkodok és annyira automatikusan jön hogy az elképesztő!)Ez a fajta lustaság ebből a depresszív lelki állapotból jön, valójában nem vagyok lusta, mert megtapasztaltam már egyszer, milyen lelkileg a toppon lenni és felszabadultnak lenni, rengeteg energia és tettvágy volt bennem, de most semmi!

Kérem szépen aki tud valamit segítsen!Nincs erre valami megbocsájtó meditáció, tanfolyam, hanganyag, olvasmány vagy bármi egyéb?Most az agykontrollt gyakorlom, de még nagyon az elején járok és attól tartok hogy nem lesz elég.

Meg szeretnék már ettől a rengeteg negatív érzéstől szabadulni mindörökre.

Nagyon köszönöm előre is!



2016. szept. 28. 00:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán mit foglalkozol a politikusokkal?
2016. szept. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne nézd a híreket és ne foglalkozz politikával. Az ismerősöknek mondd meg hogy ne beszéljenek ilyenekről. Csak a hobbiddal foglalkozzál és senki és semmi mással. Ha nincs hobbid akkor keress egyet.

Például építsd fel az Országházat gyufaszálakból. Jaj bocs ez is a politikára emlékeztetne. Akkor a Tadj Mahal-t.

2016. szept. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szélsőségesen polarizált vagy, azért tudnak rád az egyébként tőled független dolgok ekkora negatív hatást gyakorolni. Depolarizálnod kellene magad, fogalmam sincs, hogy erről magyarul van-e anyag és mi ennek a magyar megfelelője. Grounding, "földelési" gyakorlatokat kellene végezned, ezekre is inkább angolul érdemes rákeresni. A lényeg, hogy ha folyamatos gyakorlással, ami nagyjából fél év, elérsz egy köztes, nyugodt állapotot, akkor nem fognak tudni kibillenteni. Ez azért is előnyös, mert kevesebb negatív érzelmet élsz meg és sokkal kevésbé válsz manipulálhatóvá akár a politika, akár a reklámok, vagy bármi más által, hiszen higgadtan tudsz nézni mindkét oldalra. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy nem lehet politikai vagy akármilyen más véleményed!

Egyébként az is jó gyakorlásnak, hogy szándékosan keresel, olvasol pl politikai cikkek alatt olyan kommenteket, amelyek a nézeteiddel ellentétes véleményt fogalmaznak meg. Ha érzed, hogy feltör benned a harag, a gyűlölet, gondolj bele - milyen hatása van ennek a véleménynek a te közvetlen életedre? Ki írta azt le? Ismered az embert? Van közöd hozzá, hogy ő mondjuk helytelenül látja a világot a te szemszögedből? Ha nem, miért is kellene NEKED rosszul érezned magad MÁSOK véleménye miatt? Felteheted a kérdést, hogy elfogadod-e a benned kialakuló érzelmeket, negatív gondolatokat, és ebben az a jó, hogy mindig mondhatod, hogy "elutasítom ezt a gondolatot". Ezt is hosszú ideig kell gyakorolni, és akár más helyzetekben, egész más gondolataidra is mondhatod, "elutasítom ezt a gondolatot". Egy idő után automatikussá válik a dolog, és sokkal tisztább lesz számodra, mit hagysz hatni a tudattalanodra és mit nem, a kezedbe kerül a döntés, a kontroll, legalábbis valamilyen szinten, annyira mindenképp, hogy sokkal kevesebb negatív dolgot engedsz be, mint előtte.


Remélem, volt ebben bármi, ami segített, és érthetően fogalmaztam.

2016. szept. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Akik régebben bántottak és megaláztak engem, sokszor és sokat, nagy részüknek megbocsájtottam.

De van egy réteg, akiknek egyszerűen nem tudok és mindennapjaimat kiteszi a harag, a gyűlölet és a bosszúvágy és nem tudok szabadulni tőle."


Nekem ez egyébként furcsa egy kicsit. Hogyan lehet, hogy azoknak, akik közvetlenül téged bántottak, személyesen, azoknak meg tudtál bocsájtani, míg azok iránt, akik ellen, lássuk be, igen keveset tudsz tenni, ennyire intenzív gyűlöletet érzel? Nem lehet, hogy az a megbocsájtás valójában azt jelenti, hogy elfojtottad a negatív emlékeidet, de - mivel a tudattalan nem felejt, és valamilyen formában elő fogja hozni a számára megoldatlan problémákat, tehát a negatív élményeket, emlékeket, amiket nem dolgoztál fel kellőképpen - ilyen formában nyilvánulnak meg az érzelmeid? Hisz tulajdonképpen ugyanazt érzed, csak nekem úgy tűnik, egy kicsit elidegenítetted magadtól a személyes élményeidet az által, hogy olyanok iránt érzel így, akik ellen tenni nem tudsz. Tehát nem sérül az egód, nem érzed a gyűlölködésed közben, hogy téged konkrétan, személyesen bántottak, sem azt, hogy te csináltál bármit rosszul - persze nem mondom, hogy rosszul csináltál bármit is, de a tudattalan sokszor akkor is magát hibáztatja, ha nincs rá oka.


Ez viszont már kőkemény pszichológia, és lehet, hogy tévedek, csak te magad, teljesen őszinte önvizsgálattal jöhetsz rá, van-e bármi alapja. Ha nincs, akkor a fentebbi válaszom a megoldás, ha van, akkor talán pszichoterápia.

2016. szept. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!