Ha egy civilizáció létre tud hozni egy szimulált valóságot, akkor a szimulált valóságok száma valószínűleg sokszorosa lesz a valóság számának?
Azaz egynek. Tehát valószínűleg mi is egy szimulált valóságban élünk?
"If one assumes first that humans will not be destroyed nor destroy themselves before developing such a technology, and, next, that human descendants will have no overriding legal restrictions or moral compunctions against simulating biospheres or their own historical biosphere, then it would be unreasonable to count ourselves among the small minority of genuine organisms who, sooner or later, will be vastly outnumbered by artificial simulations."
Forrás: wikipedia
Azt nem vetted számításba, hogy a szimulált valóság létrehozásához, és fenntartásához a civilizáció részéről, aki készítette hatalmas energiabefektetés kell, méghozzá folyamatosan a szimuláció teljes ideje alatt. Emellett pedig az angol szöveg igen sok feltételes módot tartalmaz. Ha nem lesznek jogi, és morális megkötések, amikor az emberiség feltalált, és képes fenntartani ilyen technológiát. Amennyiben minden HA teljesül, akkor az már nem emberiség. Az emberi faj erre nem a technológia miatt képtelen, hanem genetikailag. Ha egy csoport el is ér erre a szintre, a többség még mindig egy másik technikai, és morális szinten fog állni, és szabotálja a szimulációt. Ha megnézed az emberi viselkedést, könnyű belátni, hogy az ösztönök, és érzelmek a túlnyomó többséget alkalmatlanná teszik az angol szöveg által leírt kritériumok teljesítésére. Már ott bukik a dolog, hogy a társadalom, és maga a faj nem semmisülhet meg. Ez azt jelenti, hogy nem omolhat össze, és eshet vissza egy alacsonyabb fejlettségi szintre. Ha kicsit figyeled a világ eseményeit, akkor optimista becslés szerint is csak a társadalom fog összeomlani, ha nem az egész faj hal ki.
Ezek a virtuális világ, és szimulált valóság elméletek érdekesek, de csak kicsavart, modernizált változatai a buddhista "minden csak illúzió" filozófiának. Ellentétben a filozófiával ezek az elméletek elég sok sebből véreznek. (az más kérdés, hogy vajon a filozófia vérzik e)
"Azt nem vetted számításba, hogy a szimulált valóság létrehozásához, és fenntartásához a civilizáció részéről, aki készítette hatalmas energiabefektetés kell"
Lehet a valódi valóságban mások a fizika alaptörvényei mint itt.
Kérdező, nagyon előreszaladtál a kérdéseddel.
A Microsoft még csak most csinálta meg, hogy VM-et lehet futtatni VM-ben (és azt is csak Intel processzoron, AMD-n nem).
Ilyen tudományos alappal még elképzelni sem tudjuk egyelőre, hogy mi a feltétele egy "szimulált valóság" létrehozásának. Ha valaki azt állítja, hogy el tudja, az fantáziál, vagy hazudik.
Folyik jelenleg egy tudományos kutatás arra vonatkozóan, hogy lehetséges-e, hogy világunk "szimulált világ" - nem tudok róla, hogy hozott volna már eredményt.
Ha a meglévő tudományos eredményektől lényegesen elrugaszkodsz, az enyhébb esetben futurisztika, vagy scifi, durvább esetben fantáziálás, vagy hazugság.
Bizonyos szabályoknak mind a szimulált, mind a valós világnak engedelmeskednie kell. Az azonos szabályok alapján pedig visszakövethető lenne a valóság a szimulációból is, amennyiben a szimuláció nem akadályozza meg ezt. Ha a szimuláció akadályozza ezt, akkor eleve nem is tudod feltételezni, hogy szimulációban élsz.
A másik probléma, hogy mi a célja a szimulációnak? A mátrix filmben felvetett ötlet elég gyenge. Ennek fő oka, hogy ahhoz, hogy bioelektromosságot vonj ki egy testből, nincs szükséged egy energiaköltséges szimulációt fenntartani, elegendő, ha a szükséges anyagokat betáplálod a rendszerbe, hogy ebből energiát nyerhess. Persze ez még mindig nem éri meg, mert a befektetett tápanyagok energiában jóval gazdagabbak, mint az őket felhasználó szervezet. Példának egy egyszerű ökológiai példa. A Föld felszínét elért napsugárzást a légkör, az elektromágneses mező, és több elektromosan töltött légköri réteg megszűri. A felszínt ért sugárzás így nem azonos a Földet valójában elérő napsugárzással. Ez már egy igen jelentős energiaveszteség a felszínnek. A növények ezen beeső fény energiájának cirka 1%-át képesek hasznosítani. És még így is világformáló biomasszát alkotnak. Egy elsődleges fogyasztó, azaz egy sima növényevő emésztésének hatékonysága is nagyjából 1% körül van. Azaz az eredeti energiahordozó, a növény teljes energiatartalmának mindössze 1%-át tudja hasznos energiaként felhasználni. Mivel az elsődleges, és másodlagos fogyasztók is állatok, a hatékonyság nagyjából minden szinten 1% körüli. Azaz az energianyerésre használt ember nem igazán hatékony energiatermelés szempontjából. Az energiatermelés, mint a szimuláció oka tehát kiesik. Maradna a kísérleti cél, amivel a szimulációt tesztelik. Ez viszont akkor sem éri meg, ha a szimuláció maga teljes siker. Ez persze csak akkor igaz, ha feltételezzük, hogy a szimulációt okkal hozták létre, nem pedig azért, mert megtehették.
Lucifer-666 nevű felhasználó.
Feltételes módban beszélek.
Ha egy szimulációban vagy, úgy, hogy nem tudod, hogy az egy szimuláció akkor neked az lesz a valóság függetlenül attól, hogy az a szimuláció nem is valós. Álmok például. Az agyműködésedről van szó, nem valós helyeken jársz, csupán a "tudatod" vagy "szellemed". Mégis abban a pillanatban az álom közepén nem tudod megmondani, hogy ez csak egy álom(ha nem tudatos álomról van szó persze).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!