Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi az az alkímia?

Mi az az alkímia?

Figyelt kérdés
2015. aug. 20. 22:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy szép arab só, mely erdete az óegypitomi "kemet" kifejezés, amely feketét jelent eredetileg, módosítva a Nílus mentjének fekete földjét, azaz EGyipto orzságát, megint módosulva azt, hogy ANYAG. (ellentéte a deseret, azaz a vörös, ha beszélgetsz ángliusul, meg avn némi elemi logikád, rájössz, hogy az mit jelent. Ennek a jelentéstartalom-módosulása, emly értelemben a biblia is hazsnálta héber megfelelőjét (desri) az elhagyatott, a puszta, ez megjelenik a magyar "dezertálni" kifejezésben is: elhagyni). Az -al előtag pedig a főnézi előtag az arabban.

A kémia számos műszava arab eredetű, pl. al-káli(a) bázis, lúg (lásd a mai arabban: al-khaida) , az ebből képzet alkaloida, al-kohol (szédelgés) lombik (kancateve p..nája, akár hiszed, akár nem), stb.

Az-khimia azt jelenti, mint a kémia is: az anyag tudománya, az anyag vizsgálata.

A középkori alkímisták idejük nagy részében mérgeket vontak ki, sókat kristályosítottak, fémeket ötvöztek, fát desztilláltak, olajat, petróleumot, salétromot, lőport, gyújtóanygaot, stbcsináltak, festékat, illatszereket, aprfümöket készítettek, és a közhiedelemmel ellentétben nem folyton az aranycsinálással és a bölcsek kövével voltak elfoglalva.

A legtöbb alkímista ugyanis hamarosan rájött, hogy az életet meghosszbbító bölcsek kövének titka nem egyszerű, és a szponzoráló fejedelmeket legalább annyira, ah nem jobban érdeklik az életet alaposan megrövidító szerek! Azok gyártását és alkalmazását legalább ugyanolyan jól megfizetik, de meg ám!

És a vegyészek azóta is jól keresnek, de én nem azért mentem annak, hanem mert szeretek gyujtogatni és robbangatni.

2015. aug. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez tananyag? Ha nem, mennyire ástad bele a magad a témába? Mert több helyen olvastam, hogy ezen kívül volt valami mélyebb értelme, valójában csak egy álltudomány volt amivel el akarták fedni a valódi lényegét az akkori boszorkányüldözésesk miatt. Hogy mi ez mi volt, engem az a része érdekel igazából.
2015. aug. 21. 00:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Az alkímia lényege az alantas kiindulási anyag nemesítése különböző, meghatározott folyamatok során. A legfőbb cél, a Nagy Mű, azaz a bölcsek kövének létrehozása, aminek sok csodás képességet tulajdonítottak. Képes a nemtelen fémeket,(általában ólmot) arannyá változtatni, azaz a nemtelenből nemessé tenni, kihagyva az alkímiai lépéseket, és emellett olyan elixírt termel, ami minden betegséget gyógyít, és halhatatlanságot biztosít a fogyasztónak. Kínában, és Európában is keresték a Nagy Művet, nagyjából egymástól függetlenül. Azok, akik nem meggazdagodni akartak az alkímiával mélyebb értelmezést követtek. Ők az embert tekintették a nemtelen anyagnak, amelyet nemesítve elérhetik a Nagy Mű létrejöttét. Ez szintén párhuzamos volt a távol-keleti, és nyugati alkímiában. Az alkímiai folyamatokkal az emberi folyamatokat tanulmányozták, és a szellem tökéletesítésén, és halhatatlanságán fáradoztak. A test halhatatlansága a nagy tudású alkimistáknak nem volt célja, mivel a testet csak egy edénynek tekintették, amelyben a szellem nemesítésének folyamatait véghez vihetik.
2015. aug. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Aki szereti és érti a szakmáját, az annak MINDEN részére és tudománytörténetére is kíváncsi, pláne, ha abban nő fel. Nekem minden ősöm boszorkány és vegyész volt: gyógyfüves bábasszonyok és szén-, és mészégető mesterek.

A sok lila hókuszpókusz a hülyéknek szól, a középkor alkítmistái is azért találták ki a sok misztikus meét, hogy baromi okosnak és hermetikus tudományoakban jártas ezo-izéknek tüntessék fel magukat. Az alkímisták a valóságban már a Kr.e. III. században, nem sokkal Kalliasz után tökéletesen tisztában voltak vele, hogy a fémek nem alakíthatóak át egymásba, csak ötvözhetőek, az elemtant már Sevillai Izidor a VII. században leírta és kötelező tananyaggá tette. Agricola a XVI. század elején az összes akkor ismert fémet, ötvözetet és ércásványt teljesen tudományos alapon katalogizált.

A hókuszpókusz az aranycsinálásról csak a gyagyások kábítására szolgált, mint ahogy ilyen természettudományos analfabéta ma is van elég. Nagyon sok alkímista megcsinálta a maga aranyát. Pl. Bötger felfedezte a kínai porcelán gyártásának titkát a meiseni fejedelem udvarában, a meisnei porcelán az óta se utolsó, Brandt kinyerte az elemi foszfort, ezzel többet keresett, mintha aranyt csinált volna, merrt részint marha látványos, részint meg remek méreg, Carcasius felfedezte az utánvilágító anyagot (báriumszulfid, nehézfém aktivátorral) , ő is marha sokat keresett vele, de őt is marha sokat keresték, főleg az inkvizíció, mert a felfedezése meglepően ördögegyüttműködés-gyanús volt abban a korban.

Szóval, egy dolog a mese, más dolog a gyakorlat.

2015. aug. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!