Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A média irányítja a világot?...

A média irányítja a világot? Mit csinálnátok, ha egy napon megszünne a médiasugárzás?

Figyelt kérdés

A média szándékosan manipulál minket, sőt már gyermekkorban megy a butítás!

A média azzal manipulál minket, hogy nem az objektív valóságot mutatja be, hanem kiemel dolgokat. Nem a teljes egészet járja körbe, hanem csak egy részletet jelenít meg a valóságából, és ezt vetíti le a nézőknek, olyan hangulatban, amilyenben csak akarják. Ez pedig óriási hatással van ránk, és ezáltal a média beleszól a személyiségfejlődésben, de legnagyobb hatással a gyerekekre van, mert olyan elérhetetlen hamis képet mutat nekik, ami hatással van az egész életükre és a személyiségükre is. Lásd a sztárokat, filmeket, rajzfilmeket, animékat. Stb. Még abban is beleszólásuk van, hogy milyen irányban fejlődjön az ember, mert az objektív valóság helyet egy kiemelt részt mutat be, mint mondjuk a rossz elnyeri méltó büntetését, a jó pedig mindig jól jön ki a végén. De mit csinálnátok, ha egy napon megszünne a médiasugárzás?



2015. máj. 31. 19:31
1 2 3
 21/29 Missi_Key ***** válasza:
régi mesék ..nézz utána kicsit milyen tanulságot is hordoztak a régi mesék :D
2015. máj. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
20-as azért említem a tévét, mert az van a legnagyobb hatással az emberre, mert mondjuk egy újságot nem veszünk meg és egy cikket nem olvasunk el és azzal le is van zárva, de a tévé mindenkihez eljut és ezért sokkal népszerűbb, mint egy újság vagy egy cikk.
2015. máj. 31. 22:32
 23/29 A kérdező kommentje:
21-es, engem nem érdekel a tanulság, már rég kinőttem belőle.
2015. máj. 31. 22:33
 24/29 A kérdező kommentje:
Egyébként a kérdésben az is szerepel, hogy mit tennétek, ha megszünne a médiasugárzás. Tudom, hogy ez egy elérhetetlen álom, de mégis érdekelne.
2015. máj. 31. 22:42
 25/29 A kérdező kommentje:
21 Remélem nem haragudtál meg rám, mert azt mondom, hogy nem érdekel a tanulság. Nem úgy gondoltam, hogy maga a "tanulság" nem érdekel, hanem a mesék tanulsága, mert azokat már rég ismerem. :D
2015. máj. 31. 22:57
 26/29 Missi_Key ***** válasza:

nem dehogy haragszom :) nekem mindegy..de amúgy olyasmikre gondolok én itt amit elvileg ismersz hogy pl az eredeti piroska és farkasban az a nagy tanulság hogy a nagymama k*rvát csinált az unokából mert csak érett nő hordhat pirosat...meg hasonlók, nem tudom ezt tényleg ismerted-e...


amúgy ha nem lenne média, vissza térne a pletyka. valamilyen információs csatorna kell. régen volt szóbeszéd, aztán jött az írás, majd a tv és a net. a net a legjobb, abban sok helyen kereshetsz akár hackelhetsz is.


de ne hidd hogy régen nem hamisítottak információt célokra. pl a lantos krónikások, sok háborút kissé.."kissé" máshogy énekeltek meg csak hogy ne csapják le a fejüket.


hazugság mindig lesz, befolyásolás..is..de nem az az elsődleges cél manapság, politikusoktól igen, de ők nem vesznek meg minden egyes samponreklámot, és komédiát.

az átlag tv célja a szórakoztatás, méghozzá profit reményében. nem véletlen hogy ahoz mérik a filmek sikerét hogy mennyien fizették ki a jegyet a moziban.

2015. jún. 1. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Missi_Key ***** válasza:

másfelől..bocs, filozófikus hangulatom van.


szóval amit a legtöbben befolyásolásnak mondanak a máédia részéről az pl a vékony nők, meg a 0-ás méret.


de most komolyan azt gondolod, hogy ül egy titkos társaság, és ezt sugallják, mert..? miért az illuminatinak vagy akárkinek miért jó ha a sok ember szomorú, ha szomorú roszul dolgozik, kevesebbet keres, igen ám, de ez megakasztja a gazdaságot, lásd magyarország. keveset keresel, nem veszel csokit, a csokigyártó is keveset keres, és nem veszi meg a kubai szivart amit az illuminatis pasi cége gyárt. mindenki veszít.


másfelől. a reklámok ..mivel ebből jön az eladás mostmár pszichológiai alapon megy. régen volt is vita a tudatalatti 1millisekundumos hamburgerképek mozifilmbe csempészéséből

a pszichológiai háttér egyrésze az:

-ha egy szép fogú nő iszik nyamikávét, és neked van egy lyukas fogad, a tudatalattid arra aszocál hogy aki olyant iszik annak szép a foga, tehát megveszed.

másfelől egy szép, szimmetrikus arc kimutatottan növeli az egyik boldogsághormon, ha jól emlékszem endorfin, de ebben nem vagyok biztos, termelését.

vagyis, ha szép nő látsz a reklámban vagy a filmben vagy a tvshowban, megnő a boldogságszinted, ami arra sarkall hogy tovább bámuld. vagy megvedd az általa kínált akármit.

hidd el, ha a kövér fogszabis embert tartanánk genetikailag, tudatt alatt, hormonális szabályozási szinten egészségesnek és kívánatosnak, csak olyan nőkkel és ffiakkal lenne tele a média. mert kell nekik a boldogságod, hogy pénzt költs, vagy csak növeld a nézettséget amiért pénzt kap.


ennyi, nem akarják lenyomni a torkodon hogy fogyjál. csak szimplán az termel benned hormont ha egy egészséges, fiatal ruganyos embert látsz aki könnyen elfut az oroszlán elől és ki tudja hordani a gyereked, illetve el tudja juttatni a spermáját odáig h gyereked legyen :D..és azok nem a dagik ...

2015. jún. 1. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a modern társadalom végét jelentené a média megszűnése. Az igaz amit leírtál, a média fogalmának többsége tényleg befolyásolni próbálja az embert, viszont ez egy elég tág fogalom, a média rengeteg hasznos feladatot is ellát (manapság sajnos egyre kisebb arányban). Ugyanakkor nehéz egy ilyen tág témáról összefoglaló véleményt alkotni, példának okáért az itt leírt szövegeidben is van jó pár hamis állítás, mert túl tág köröket célzol a véleményeddel, köztük olyanokat is, melyeket nem ismersz és mégis a média elemei, mégis említed őket. Ugyanakkor én téged érezlek egy kicsit befolyásolva, beijesztve, a szélsőséges elméleted miatt. Ezzel a látásmóddal nem lenne bajom, ha mondjuk a TV2-t céloznád konkrétan, mert ez egy teljesen átlátható téma és mind igaz is rá amit leírtál. Csak feltételezem, nem muszály komolyan venni, de szerintem te kicsit félsz is ettől az egésztől amit leírtál. Az én véleményem az hogy a média területének nagy részére igaz amit leírtál, de egy okos ember átlát ezen a romlott részen, és nem hagyja magát befolyásolni, a buta meg megérdemli.
2015. jún. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
Ez mekkora fa.szság!! Én 18 éves fejjel (lassan 19) nem nézek tévét :D "megszűnne a média" észre se venném!! :D
2015. jún. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!