Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Úgy tűnik, hogy gondjaim...

Úgy tűnik, hogy gondjaim vannak a szeretet elfogadásával. Hogyan jobbíthatnám magam ezen a téren?

Figyelt kérdés

2014. dec. 6. 10:05
1 2
 1/11 Ozmium42 ***** válasza:
Mik a gondjaid? Nem érzel szeretet mások iránt, vagy rosszul reagálsz az irántad megnyilvánuló szeretetre? Esetleg vannak magatartás problémáid?
2014. dec. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

De, érzek szeretet, persze, csak valamiért nehezen érint az, amikor el kell fogadjam azt másoktól, nem tudom, hovatenni a helyzetet, holott persze végyok mégis rá. Pl ha ajándékot kapok valaki szerettemtől, lekötelezve érzem magam és ezért zavar az egész helyzet. De úgy általában mikor látom, hogy szeretnek, örülök neki, de lekötelezve érzem magam, néha picit fullasztónak is érzem. Állítólag pl a fokozott önállóságra való vágyam is erre vezethető vissza. Megint egy másik "állítólag" szerint kiskoromban picit furcsán neveltek, és ebből is fakadhat.

Igazából próbálom megérteni magam, és megoldani azt, ami furcsa, de nem tudom, hogy hogyan is lehetne ezt.

2014. dec. 6. 17:53
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
terápia...
2014. dec. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
Lófszt terápia! Kamaszkorban ez teljesen természetes jelenség. Elmúlik, ne félj.
2014. dec. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Passiflora ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy saját magadat mennyire tudod szeretni és elfogadni olyannak, amilyen vagy?
2014. dec. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én szerintem eléggé elfogadom és szeretem magamat. Mondjuk hazudnék, ha azt mondanám, hogy elégedett vagyok mindennel magammal kapcsolatban, de nem hiszem, hogy bárki tökéletesen elégedett lenne magával.


Amúgy meg 25 éves fiú vagyok, ha kinővéses téma, akkor kicsit lehet, hogy ideje lett volna eddig kinőni. :)

2014. dec. 8. 15:39
 7/11 anonim ***** válasza:

Nos, nem akarok senkit sem megsérteni, megbántani, főleg nem a vallásos beállításúakat, vagy Istenben megtért, igazakat, de van egy fájdalmas kijelentésem, ami talán az évezredes- év-tízezredes téveszmékből és megvezekeltségből kihozz titeket.

Az érzelemmel rendelkező lényt a legkönnyebb megvezetni. Mert az érzelem bilincs a lélek számára.

Egy hatvanas években földre tért földönkívüli vallomása szerint, idézem pontosan a szöveget: "Az érzelem, és a szeretet a primitív lelkek tulajdonsága. Mert csak egy alacsony rendű civilizáció éli meg fejlődésnek a hanyatlást."

2015. márc. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Passiflora ***** válasza:

"Az érzelem, és a szeretet a primitív lelkek tulajdonsága."


Ebből a logikából az következne, hogy az olyan emberek, mint például Albert Schweitzer, Teréz Anya, Böjte Csaba, vagy egy olyan szülő, aki annyira szereti a gyerekét, hogy akár az életét is adná érte, az primitívebb lélek, mint egy pszichopata vagy egy szociopata ember.


Biztos vagy benne, hogy - függetlenül a forrásától - ez a gondolat magas tudatossági szintről jött?

2015. márc. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Ebből a logikából az következne, hogy az olyan emberek, mint például Albert Schweitzer, Teréz Anya, Böjte Csaba, vagy egy olyan szülő, aki annyira szereti a gyerekét, hogy akár az életét is adná érte, az primitívebb lélek, mint egy..."

idáig értelmes volt.

Nem kell mindjárt gonosznak, betegnek, ellenségnek nézni valakit, csak, mert kiveszett belőle az érzelem. Lehet, hogy éppen ez az a fejlődési szint, ami felett már szellemi szinten fejlődik tovább a lélek.

Én úgy fejeztem volna be: ...egy olyan szülő, aki annyira szereti a gyerekét, hogy akár az életét is adná érte, az primitívebb lélek, mint egy több milliárd éves Galaktikus civilizációból érkező csillagvándor földönkívüli (aki mellesleg nem ember) földi kinyilatkoztatásai, amik ébresztő hatásúak is lehetnek.

Ébredni lehet lelkileg is, és szellemileg is. Ezen a ponton biztos vagyok benne, hogy bizonyos síkoknak megfelelően egy másik rendű magasabb tudatosságból eredhet az információ.

2015. márc. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Passiflora ***** válasza:

"Nem kell mindjárt gonosznak, betegnek, ellenségnek nézni valakit, csak, mert kiveszett belőle az érzelem."


Szerinted én írtam vagy sugalmaztam ilyesmit? :-)


Kizárólag primitívségről beszéltem az összehasonlítás kapcsán, mint ahogyan az általad idézett gondolat is.


"Lehet, hogy éppen ez az a fejlődési szint, ami felett már szellemi szinten fejlődik tovább a lélek."


Nyilván nem vagyok tévedhetetlen, és nincsen nálam a bölcsek köve, és csak emberi perspektívából tudom nézni ezt a kérdést, de az én logikám azt diktálja, hogy ha ez a kijelentés igaz lenne, akkor érvényesnek kéne lennie nem csak két civilizáció viszonylatában, hanem egy adott civilizáció egyedeinek összehasonlításakor is. Ott pedig szerintem nagyon nem állja meg a helyét.


A példámnál maradva, egy pszichopata nem igen tehet róla, hogy az, ami, de azért én elég szokatlan gondolatnak érezném, hogy egy sekélyes érzelmi életre képes ember, akire a többi ember érzelmeinek figyelmen kívül hagyása, illetve a megbánás és a bűntudat hiánya jellemző, lelkileg-szellemileg fejlettebbnek lenne tekinthető másoknál.


De ha nem ilyen meglehetősen szélsőséges példát nézünk, akkor sem látom be, hogy mitől lenne bárki bármilyen szempontból primitívebb attól, hogy vannak érzelmei, és képes másokat szeretni. Nyilván alkalmasabb bizonyos feladatok ellátására, amiknél az érzéketlenség, vagy akár a kíméletlenség előnyös tulajdonságnak minősül, de miért lenne kevésbé "primitív"?


"Ezen a ponton biztos vagyok benne, hogy bizonyos síkoknak megfelelően egy másik rendű magasabb tudatosságból eredhet az információ."


Nem tudom, hogy általad idézett "csillagvándor földönkívüli" gondolatait ki és hogyan közvetítette vagy csatornázta annak idején, (az idézett szövegre nem volt a neten találat, így nem tudom kideríteni a forrását), de arra már láttam példát nem egyszer, hogy élnek köztünk olyan emberek, akik olyan információkat terjesztenek - minden tudatos rossz szándék nélkül - ami nem abból a forrásból származik, ahonnan ők azt a saját meggyőződésük szerint kapják vagy csatornázzák valami módon.

2015. márc. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!