Miben gyökereznek a társadalmi & egyéb emberi problémák ; a világban vagy bennünk?
Zoltánkvantumfizikus kérdése :
Ha körbenézel a világban, mindenhol társadalmi, politikai, gazdasági, szociológiai problémákat látsz. Jó esetben életed színvonalát nem befolyásolja, rosszabb esetben a gazdasági recesszió, válságok sorozaténak vagy egyéb társadalmi, munkahelyi diszkriminációt magadon érezheted nap mint nap. Vajon ezek a problémák végső soron miben gyökereznek?
Végső soron, akár spirituáéis, vallásos, sátánista vagy a dialektikus materializmusban hiszel el kell fogadjad, hogy a világ szabályai, struktúrája, fejlődésnek szerkezete hatással van ránk, vajon a problémák gyökere ebben vagy az emberekben van?
1 - VERZIÓ ISTENI EREDET : A világot a maga szabályai szerint egy felsőbb spirituális Isten teremtette és ezen szabályokból, végső soron következnek az embert gúsba kötő problémák. Talán más felsőbb célja volt a teremtésnak, mely ismertlen előttünk és ezért rossz az embernek, mert mi háttérben vagyunk csupán vagy valami meghibásodott a világ rendszerében
Materialistáknak úgy hangzik, a feltevés, hogy a materializmus szabályaiban gyökereznek végső soron az ember tragésiája.
2 - VERZIÓ A MEGHIBÁSODÁS : A világ teremtése normálisan tőrtént, jó türvények és karmikus szabályok alkotják, de az univerzumunkkal van valami komoly baj. Valami meghibásodott esetleg egy nálunk évmilliárdokkal fejlettebb civilizáció alkotta meg ezt az univerzmot amelyben élünk, saját szabályai szerint, olyan törvényeket beleépítve amelyek neki kedveznek és emiatt sínylődik az ember nap, mint nap
Ezt feszegeti eme cikk [link] és
3 - AZ EMBER SAJÁT OSTOBASÁGÁNAK OKA : Az emberben a saját szabad akaratot sokszor saját ostobaságunk viszi bele a konfliktusba. A kisgyermek is megbotlik, mert keveset tud a világról, lehet mi mind nagyon csekély spirituális ismerettel rendelkezünk, részben az oktatási rendszer hibáiból, [link] részben a szocializációnk miatt és ezek a hibák valamint a hiúságunk, kapzsiságunk vezették a földet ebbe a helyzetbe, hogy kiírtjuk a bolygónk élővilágát.
Az a törvény, hogy ne tégy olyat mással, amelyet magaddal nem tennél, megszegése vezethet minden konfliktus gyökeréhez. Csak egy példa ; jól működő jövedelmező német gyár csak azért viszi ki az összeszerelő üzemét keletre, pl kína, hogy a tulajdonosok, befektetők +15% profitit nyerjenek évente és ő ne évente egyszer nyaraljon a kanári szigeteken,hanem háromszór. Közben a saját országuk dólgozói munkanélküliek lesznek, elszegényednek, ennek következtében válás, családok tönkremennek, szétzüllenek a gyerekek a szegénység miatt és aluliskolázott vegetálók lesznek.
Az ok pedig egy kapzsi döntés !
Melyik verzióban gökereznek a problémák?
Üdv!
Arra gondoltál már, hogy nem minden problémának azonos a gyökere? Szerintem ez egy nagyon jó gondolat lenne.
Bizonyos problémát az emberi jellemek, az emberi érdekek, illetve ezek konfliktusa okoz. Néha lehet ostobaságnak nevezni, de nem mindig.
Néha betegség áll a hátterében annak, hogy valaki problémákat él át, vagy problémákat okoz, közvetlenül vagy közvetetten a betegség torzítja el az elméjét.
Probléma a félelem, a gyász, az anyagi vagy érzelmi nélkülözés.
Problémákat okoznak a környezeti katasztrófát, amiket balesetszerűen idézünk elő, vagy amik tőlünk függetlenül megtörténnek, és csak elszenvedői lehetünk.
Bizonyos értelemben probléma mindenféle diszkomfort, vagyis minden elégedettségtől különböző állapot. A testünknek mindenféle (nem csak fizikai) szükségletei vannak, ezt az agyunk a tudomásunkra hozza, és motivál minket a megoldásra, akkor is, ha nincs megoldás.
Szóval nincs ezeknek univerzális oka.
A misztikus maszlag pedig szóra sem érdemes.
Néhány error mondat:
"A világot a maga szabályai szerint egy felsőbb spirituális Isten teremtette"
"A világ teremtése normálisan tőrtént, jó türvények és karmikus szabályok alkotják"
Ezzel már ki is lőve 2 verzió. A harmadik is valami spirituális hablatyon alapszik, de az emberi butaság korrektnek tűnik.
A problémák oka egyszerű, emberek vagyunk.
Szerintem különböző szintekről is meg lehet közelíteni a kérdést. Én nekem ilyesmi gondolataim vannak:
Emberek vagyunk és ezért hibázunk. (Mint a gyerekek. Tanulunk)
Az emberiség úgy döntött megtapasztalja milyen az erő sötét oldala. Kíváncsiságból meg hogy megtanuljon majd különbséget tudjon tenni. Ez kell most a fejődéséhez.
Kezdetben nem volt sötétség, hanem csak azért lett létrehozva hogy kontrasztként értelmezhető legyen a fény is.
Mert csak. Az ok-okozati rendszeren kívűl nem értelmezhető hogy mi okkal hozták volna létre a ezt az ok-okozati rendszert.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!