Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Kik építhették a Nagy piramist...

Kik építhették a Nagy piramist, ha ma sem tudjuk megépíteni és a források szerint ez az egyipatomiakra maradt?

Figyelt kérdés

Vannak egyiptomi források mely szerint a nagy piramis rájuk maradt. Ma sem tudnánk megépíteni ezt, de még egy 20 emeletes japán piramis is összeomlott nemrég.


Gondold végig : az összes több tonnás kő tökéletesen pontosan van a helyére illesztve. ezt mégis hogyan csinálták ? Fákon gőrgették őket ? Ha rosszúl tették le már felemelni sem tudták volna, hogy jó helyre tegyék vissza. tökéletesen síma, mégis azt mondja a tudomány ma is hogy az egyiptomiak építették. mikor szerintük sem ők voltak, sőt szakértőknek nem is tanítanak olyat hogy mi építettük, de mégis ki lehetett ?


http://www.youtube.com/watch?v=EOvkFLK1fn0


2014. febr. 12. 20:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%
Földi emberek, földi technikával nem tudták megépíteni, mivel ma sem tudják megépíteni, tehát külső segítséget kellett, hogy kapjunk. Egyértelmű!
2014. febr. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Vajon kik építették ?
2014. febr. 12. 21:24
 3/15 anonim ***** válasza:
62%
Hol hallottad ezt h ma sem tudják megépíteni? xDD Megtudják, és akkor is megtudták, mert levan írva a falakra.
2014. febr. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
Ebből is látszik, hogy az egyiptomiak is okosabbak és ügyesebbek voltak mindazon mai embereknél, akik szerint az egyiptomiak önmagukban képtelenek lettek volna felépíteni az egyiptomi piramisokat :)
2014. febr. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
33%

A Piramisokat emberek építették. De hatalmas segítséget kaptak, amely nem Földi eredetű volt. Források is alátámasztják ezt, ha a művészettörténelmi alkotásokban lapozgatsz egy kicsit.


Ez a Földön kívüli segítség pedig a napjainkig hatással van az emberiségre. Hisz mi értelme lett volna akkor segíteniük az embereknek, hogy utána itt hagyják, megfigyelés nélkül? A nagyobb katasztrófáknál (9/11, vagy a második világháború) is sokszor láttak a helyszínen, vagy az adott időben azonosítatlan repülő tárgyakat, és az észlelések aránya megnőtt. Tehát figyelemmel követnek minket, és ez így volt a későbbi korokban is (


Az Istenek, akiket tiszteltek sem éppen e világiak voltak. Természetesen akadtak emberszerű Istenek is, de valamiféle elváltozás, még ha szimbolikus is, de volt.


Erőszeretettel keverik ebbe az annunakikat és a szürkéket is, bár utóbbi segítőinkre sokkalta nagyobb esélyt látok. Szent írásokban és képeken is rendszeresen ábrázolták őket, vagy a hajóikat (melyeket hosszas megfigyelés után rendszereztek, majd keresek képet, ami többnyire társítja azok típusait és az azt használó "idegen" fajt).


Persze sok más teória is van, amik kimondottan csak azt bizonyítják (akarnák), hogy emberi építmény, semmi külső segítséget nem kaptak, de elég gyönge lábakon áll az összes dolog. És ezekre még annyi bizonyíték sincs, mint arra, hogy esetleg a szürkék, vagy más idegen faj segített be. Ezekre ugyanis vannak utaló jelek, képek, írások (mint azt már említettem).


Egy pár videó, ami talán meggyőző lehet azok számára, akik nem ezt gondolják (természetesen bármire rá lehet fogni, hogy megjátszás, de ezzel az ellenkezője sincs bebizonyítva)

- http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=tmM3y..

- http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=tmM3y..


A döntés, hogy mit hisztek el, a tiétek. Ettől a valóság nem fog megváltozni, bármi is az.

2014. febr. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
9%
te kretén
2014. febr. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
3%
Miért kellene, hogy földönkívüliek legyenek? Már Nemere István a 80'-as években írt könyvet - A rejtélyes elődök címmel, de Erich von Däniken is kutat több évtizede és gyűjti a bizonyítékokat egy fejlett civilizációról, bár ő más aspektusból közelíti meg ezeket a dolgokat. Platón már 400 évvel Krisztus előtt írt Atlantiszról, tehát én nem tartom elképzelhetetlennek, hogy akár az atlantisziak leszármazottjait ufózzuk le. Ma is nagy a kontraszt a fejlett és a kevésbé fejlett civilizációk közt, ahogy 3-4 ezer évvel ezelőtt is lehetett ilyen. Gondoljunk, csak bele, hogy az űrrepülők, felhőkarcolók, szuperszámítógépek korát éljük, miközben mai napig vannak pl. az Amazon mellet a dzsungelben olyan törzsek, amiket még fel sem fedezett senki, nem is tudunk a létezésükről és úgy élnek, ahogy őseink éltek 10-20 ezer évvel ezelőtt. Most egy ilyen törzshöz menj el egy helikopterrel és építs nekik valamit... Te is a mítoszukba, talán a szentírásukba leszel még ezer év múlva is. És mikor már mi elhagyjuk a földet, ők elérnek egy fejlettségi szintet, akkor néznek majd ők is bután, ahogy most mi.
2014. febr. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%

Nem feltétlen fákon görgették, lehet hogy felhúzták őket fából készített síneken. Rámpákat használtak a piramis körül (erre van bizonyíték), amin a köveket húzták fel, így vagy úgy... semmi misztikum nincs benne, nem olyan ördöngősség, mint ahogy azt elképzeled... hogy ne tudnák már felemelni, körülbelül 2-3 tonnás kövekről van szó, ha 10-en körbe állják, emberi erővel is felemelhetők, amíg alápakolják a farudakat. De nyilván nem emberi erőt használtak, hanem különböző mechanikus szerkezeteket.


Hihetetlen, hogy mindenben az ufot keresitek, fogjátok már fel, hogy az idő halad, ugyan olyan emberek voltak akkor, mint most, a világ akkor is színes volt, nem fekete fehér, és akkor sem jöttek UFOK és most sincsenek UFOK közöttünk, bármennyire is hihetetlen. Attól, hogy régi, meg kevés forrás van, nem jelenti azt, hogy valami rejtélyes dologról lenne szó.


Hogy ne tudnánk ma felépíteni. De minek szórakozzunk vele, ha most már meg van hozzá a technológiánk.

2014. febr. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
72%

#8. Azért ne felejtsük el, hogy nem "csak" görgetni kellett. Azokat ki kellett termelni, tökéletesre megmunkálni, eljuttatni a helyszínre, utána precízen egymásra rakni, nem kis magasságokba feljuttatni toronydaruk nélkül.

"A gízai piramisok mérete lenyűgöző. A Kheopsz piramis 138 méter magas, eredetileg 147 méter volt. 2,5 millió, egyenként 2,5 tonnás faragott mészkőtömbből építették"

2014. febr. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
24%

Homok volt bőven a sivatagban. Sőt, a köveken és a melósokon kívül szinte csak az volt. A 2,5 tonnás kőtömböket tökéletesen meg lehetett faragni homokkal. Pont úgy működött, mint ma a durva szemcséjű csiszolópapírok, csak nem voltak a homokszemek ráragasztva a papírra (akkoriban növényi eredetű rostokat használtak).


A homok viszont nem csak erre volt jó. Első körben a helyszínre hurcoltak egy nagy rakás kifaragott kőtömböt, ezekből kirakták a piramis alapját. Majd a következő szintet kezdték építeni, a következő módon: egy kötelet átvetettek a kőtömb egyik vége alatt (könnyű volt alóla a homokot egy csíkban kikaparni), majd emberi vagy állati erővel (pl. tevékkel), vagy akár egyszerű emelővel megemelték. Nem kellett magasra emelni, elég volt 10-20 centi. Ezután homokot lapátoltak alá, majd a másik felét emelték meg, és itt is homokot lapátoltak alá. Ezzel a módszerrel viszonylag kis erőbefektetéssel könnyedén fel tudták tornászni olyan magasságba a kőtömböt, hogy azt utána az alálapátolt homokágyról át lehessen borítani vagy vonszolni a már kész kőtömbalapra. Így gyakorlatilag (csaknem) bármekkora magasságú piramist viszonylag egyszerűen és viszonylag kevés ember közreműködésével fel lehetett építeni. (Azért csaknem, mert a kőtömbök szilárdsága azért határt szab a belőlük készített piramis magasságának).


A munkások nagyobb része amúgy sem a piramis tényleges építésénél tevékenykedett (oda elég volt néhány akkori mérnök/építőmester, és piramisoldalanként néhánytíz ember pár tevével), hanem a kőtömbök kifaragásában és szállításában működött közre, valamint az ételt és vizet szállította a munkások részére. Néhány megbízott ember pedig az egész művelet logisztikáját irányította. Egy ilyen piramis felépítésénél (2,5 millió kőtömb) a kövek kifaragása tartott a legtöbb ideig, nyilván ott dolgoztak messze a legtöbben - ám ott volt hely is bőven, tehát elfértek: akár százezer munkás is faraghatta a kőtömböket egyszerre, amiknek a piramis helyszínére juttatásához már csak párezer munkásra volt szükség, a tényleges építkezésben pedig már csak párszáz ember vett részt. Mindez pedig egyetlen ember, a fáraó kedvéért, aki a csúcsot képviselte az egész hierarchiában.


A szervezet felépítése is hűen tükrözte az építmény szerkezetét ;)


Számoljunk egy kicsit! Tegyük fel, hogy egy kőtömböt 4 ember 7 napon át reszelt, mire kifaragta. Tegyük fel továbbá, hogy összesen 50.000 ember faragta a köveket. Ez azt jelenti, hogy egy hét alatt 12.500 kőtömböt voltak képesek kifaragni. Tehát a 2,5 millió kőtömb kifaragásához összesen 1400 napra volt szükség, ami mindössze 4 év. Továbbá ha feltételezzük, hogy öt kifaragott kőtömb közül csupán egy érkezett meg épségben a rendeltetési helyére (a többi négy összetört, kicsorbult vagy elsüllyedt a folyóban), akkor is mindössze 20 évre volt szükség a szóban forgó piramis felépítéséhez. Ez igazán nem hosszú idő egy ilyen monumentális építmény létrehozásához.

2014. febr. 13. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!