Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Adna valaki bővebb infót...

Adna valaki bővebb infót Spirituális Sátánizmus témában?

Figyelt kérdés
Igazából az érdekelne, hogy szoktak-e lenni gyűlések, találkozók? Hol tudnám felvenni személyesen a kapcsolatot ilyen beállítottságú emberekkel? Nem maradt barátom mióta rátaláltam ezekre a tanításokra és gyakorlom őket, szeretnék végre magamfajta beállítottságúakkal találkozni és persze tapasztalatot cserélni. Jöhet privát is.

2013. szept. 30. 17:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Melyik az a Spirituális Sátánizmus? Amelyek Enki-t imádják vagy amelyek macskákat áldoznak vagy amelyek ateisták?
2013. szept. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"Nem maradt barátom mióta rátaláltam ezekre a tanításokra és gyakorlom őket"


Ebből nem tanultál ? :D.


Ha kinéztek a normálisak, mész a hülyékhez ?:lol.

2013. szept. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Engem is érdekel a SS. Ha megvannak online a tanítások, akkor küld el nekem.
2013. szept. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az SS egy hülyeség.1-2 szarságuktól nem lesz senkinek hatalma...:)
2013. szept. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mihály Arkangyal legyen veletek:)))
2013. szept. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Melyik sátánizmus nem spirituális?
2013. szept. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Olvass utána... [link]
2013. szept. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Írj privátot.
2013. okt. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Robert Charroux: A KABIROK MISZTÉRIUMAI



Szamothrake, Delosz, Mithra misztériumai egy őseredeti beavatásból származtak, hasonlóan mint Eleusziszben vagy máshol is. Azt gondoljuk azonban, hogy a szamothrakéi Kabirok szellemileg emelkedettebbek és lényegét tekintve, felsőbbrendűek voltak, mint más misztériumok. Szamothraké szigete az Égei-tengerben egyfajta természetes piramisnak hat a rajta terpeszkedő kúpalakú Saoce-heggyel. A pelaszgikus Kabir misztériumok alapítói, akik <<az Északi-tengerről érkeztek>>, minden utazónak előjogokat és védelmet biztosítottak. A Cabirok vagy Kabirok (a Kab-ból = ég, aki az égből érkezett) voltak a hagyományban a levegő utasai, akik hajóikkal (Ark) érkeztek egy katasztrófa utáni korszak kezdetén, hogy az embereket oktassák. Szentélyeik voltak Szamothrakén, Lémnoszon, a boiótiai Thébaiban, Türoszban, Memphiszben, Brit-szigeteken és Galliában. Prométehusz egy Kabir volt, mondta a beavatott Pauszaniasz. Anubis Schenouda szerint Ptah volt az első Kabir Egyiptomban. A keltákhoz a tengeren érkeztek, akik tisztelték is őket, amit bizonyít ez a szöveg egy régi ír glosszáriumból, s amit a nyelvész Pictet (1824) idéz: <<Samhandroic, cadhon Cabur>>, azaz Samhan–Cabur mágiája, tehát Samáelét, Sátánét vagy Seatherét, a civilizáció hőseiét. Egy másik glosszáriumban Baal vagy Beal (Bélénust Apollónnal azonosítottak) nevét, mint Seathar szinonimája ad meg, akit a galliai gallok és germán népek is ismertek. Pauszaniasz elutasította, hogy fellebbentse a fátylat a Kabir-miszériumokról:

„Huszonöt sztadionnyira van innen [Thébaitól] Démétér Kabeiraie és Koré szent ligete, ahová csak a beavatottaknak szabad belépniük. Ettől a berektől mintegy hét sztadionnyira áll a Kabeiroszok szentélye. Elnézést kérek azoktól,

akik szívesen meghallgatnák, hogy kik ezek a Kabeiroszok, és hogy milyen szertartásokkal szokták őket és az istenanyát tisztelni, de én most inkább hallgatok erről. Semmi akadálya sincs azonban annak, hogy bárkinek elmondjam, amit a thébaiak a szertartások eredetéről mesélnek. Azt beszélik ugyanis, hogy valaha egy város volt itt, és a lakóit Kabeiroszoknak hívták. Egyszer Démétér megjelent az egyik Kabeirosz férfi, Prométheusz és ennek fia, Aitnaiosz előtt, és őrizetükre bízott valamit. De hogy mi volt ez a valami, és hogy mi történt vele, arról már vétek lenne írnom. A beavatási szertartásokkal minden esetre Déméter ajándékozta meg a Kabeiroszokat. Az Epigonoszok hadjárata és Thébai elfoglalása idején a Kabeiroszokat az argosziak [Argosz nemzetsége = a görögök] elűzték otthonaikból, így a szertartások bizonyos ideig szüneteltek. Később azonban Potneusz lánya, Pelargé és férje, Iszthmiadész, mint mondják, ismét felújították ezeket az alkalmakat…” [Azt mondják, a hétkapujú Thébait a legendás Kadmosz idején –i.e. 1519 körül- építették, aki bevezette a görögök közt az írást, a föníciai betűk alapján és a fémolvasztást, majd kígyóvá változott. Ott Muller egy pelaszgikus istennek tartotta.] „Már több ízben bebizonyosodott –magyarázza tovább Pauszaniasz-, hogy a Kabiroszok haragját egyetlen ember sem tudja kiengesztelni… Amikor Xerxész seregének Mardoniosz vezetése alatt Boiótiában maradt katonái közül egyesek behatoltak a [thébai] Kabir szentélybe –lehetséges, hogy a gazdag zsákmány reményében tették, de véleményem szerint inkább azért, hogy az istenség iránt érzett megvetésüket kinyilvánítsák–, akkor azonnal őrültség szállta meg őket, és belevetették magukat a tengerbe, vagy a sziklaormokról ugrottak le, és úgy pusztultak el. Mikor győzelme után Alexandrosz már Thébai egész környékét és Thébai városát is felperzselte, akkor néhány makedón katona, mint ellenséges területre, a Kabeiroszok szentélyébe is behatolt, de ekkor mennydörgés támadt, villámok csaptak le az égből, és elpusztították a betolakodókat.” Néhány tradicionalista szerint –ami fedi a mi összegzésünket is- a Kabbala a Kabirok és a földönkívüli Beavatok tudománya lenne. Az egyiptomiaknál a hét kabir jelképezte a hét bolygót, és a nyolcadik Ptah volt. [A nyolc bolygó helyesen: Szaturnusz, Jupiter, Neptunusz, Uranusz, Mars, Föld, Vénusz, Merkur. Ptah adta a nyolcadikat, amelyik a többiek után érkezett: a Vénusz.] A Kabirok legkiemelkedőbbikének neve Satan vagy Saman volt. Kabirok a történelemben egyfajta láncot alkottak a kelták földjei, Fönícia, Frígia és Egyiptom között, ahová elvitték a civilizációt. Szamothrakét korábban Saonnak nevezték, akár Sein szigetét Bretagnénál, amit az ókorban Sena vagy Seonként ismertek, mint azt Sztrabón beszéli. Sein szigetét egy kilenc druida nőből álló közösség lakta, akik egy „szent üst” fölött őrködtek, ami a beavatás italát tartalmazta.

(Le livre du mystérieux inconnu, Paris, 1969).

2015. júl. 2. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!