Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Vannak női buddhák, megvilágos...

Vannak női buddhák, megvilágosodottak?

Figyelt kérdés

Mert egy blogon azt olvastam, hogy nincsenek, viszont szerintem ez hülyeség, mivel a lélek nemtelen, szóval miért ne lehetnének női buddhák? Meg úgy, ha alpból is számítana a nem, akkor a nők miben különböznek a férfiaktól, hogy nem tudnak megvilágosodni?

Véleményem szerint vannak női megvilágosodottak is, lehet, hogy kevesebben, de biztos vannak!


2013. aug. 2. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem,aki eljut arra a szintre,az nem feltétlenül fogja híresztelni.
2013. aug. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én már néha úgy érzem, elég jól állok :)

Na de viccet félretéve, a női test hormonális változásai eléggé megnehezítik a kiegyensúlyozott lelki életet. Persze ilyen alapon a tesztoszteron is bele tud rondítani a lelki egyensúlyba... Talán emiatt lehet különbség

2013. aug. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 MRC31 ***** válasza:

Ha pártatlan választ szeretnél akkor Osho meg Eckhart Tolle-t ajánlom olvasni/hallgatni. Én nem vagyok tanító, csak amit látok, hallok és érzek az alapján tudom ugyanazt mondani mint Ők, a nő a megvilágosodáshoz kissé más úton, másként jut el, de eljut, ha akar és tudja miként tegye. Akár ugyanoda, akár mélyebbre vagy kevésbé mélyre. Ez lényegtelen is, hiszen férfiból is van fogékonyabb és kevésbé fogékony. Az elmélyüléshez a legfontosabb a CSEND, az elmélkedő, nyugodt állapot órákon, napokon vagy éveken keresztül, hogy megértsd mi a különbség nő és férfi között elmesélek egy rövid sztorit:


Egy ismerősöm akkori főnökasszonya foggyulladást kapott aminek következtében több érzéstelenítőt is kellett kapnia és utólag amikor megkérdezték tőle, hogy - fájt? Azt válaszolta:

- Borzalmas volt, két napig nem tudtam beszélni!!

2013. aug. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 baldwin13 ***** válasza:
Valójában csak két fajta ember létezik. Az egyik kislétszámú csoportba tartoznak azok akik tudják, értik mi miért történik velük. A másik csoportba azok a tömegek akik nem. Az utóbbi csoportból azok vannak a legkilátástalanabb helyzetben, akik még el sem gondolkodtak ezen. Azok, akik nem értik azt, hogy miért nem értik mi miért történik velük, már elrugaszkodtak a fenékről.(ennyi a megvilágosodottságról), ha be tudod fogadni és értelmezni a fentieket, akkor képes leszel rá.
2013. aug. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Már miért ne lehetnének? Ők is emberek és az ő tudatosságuk is emelkedik,


Igaz ez időnként nem láccik... :)))))))))

2013. aug. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nincsenek, mivel nem lehetnek : ez alapvető szabály.


A tantra/tantrizmus energetikai hókuszpókusz.


A nő: föld és a nő: test. Mi köze a szellemhez? Semmi.

2013. dec. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!