Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Isten mért nem igazságos?...

Isten mért nem igazságos? Egyik ismerősömnek órái vannak hátra. Autóbalesetet szenvedett.

Figyelt kérdés
Buliban volt de nem ivott, nem szokott, ráadásul még egy lányt is neki kellett hazavinnie, mert benne megbíztak.. a lány a kocsiban szörnyethalt. Azon kívül télleg nagyon rendes elmber, sokat dolgozott, és még ingyen issegített embereknek.. pár éve volt a lagzija, de a feleségével nem nagyon jó volt a kapcsolatuk.. 20on pár éves.. ilyen fiatalon télleg ilyen életet érdemelt?
2013. júl. 21. 23:45
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem igenis helytálló a válaszom, nem változott meg a véleményem és még mindig kitartok Isten mellett :)

15-ös

2013. júl. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
38%

17-es az utolsó mondatod olvasd el mégegyszer. Miért prédikálasz nekem mikor nem is ismered Istent egy kicsit sem. Ő azért küldte el Jézust, hogy mindenki számára legyen bűnbocsánat, még a legnagyobb gyilkosnak is. Tehát igazságos Isten részéről, hogy ad neki sok időt.

Ha már érvelsz, akkor legyen már valami alapja...

2013. júl. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Ha Isten valóban létezik, akkor te leszel az első, akit halálra fog kínozni.
2013. júl. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
64%

#22-es: Elolvastam. Mi is benne a hiba?

Mi a halálért ad bárkinek is hosszú időt? Amúgy meg, Isten mindenható, nem?Akkor miért nem akadályozza meg a gyilkosokat tetteikben, miért nem pusztítja el a Sátánt, és miért hagyta hogy az a hülye kígyó Ádámra és Évára tukmálja a "bűnbeesést"? Már itt hiba csúszik a világ leghíresebb mesekönyvébe. De még ottvan, hogy keresztre feszítik Jézust, Szodoma és Gomorra, az özönvíz előtti idők, stb. Isten mindentudó. Tehát tudta, hogy mi fog történni a jövőben. Akkor miért teremtette meg a Földet, ha utána teremtett egy olyan lényt, ami elpusztítja? Miért töltött ugyanannyi időt az állatok megteremtésével, mint a csillagokéval,amikor állatok csak az Univerzum egy apró részében élnek, csillagok meg szinte mindenütt vannak? Állítólag Isten írta a Bibliát. Akkor miért teremtett benne ellentmondásokat, és olyan dolgokat, ami a későbbi tudományoknak ellent mondanak, tehát badarságok? A keresztények azzal jönnek, hogy az evolúció által hogyan jöhettek létre ,olyan állatok, mint a pók, a ló, vagy mint mi, emberek. Akkor Isten hogy tudta ezt a sok billió, különböző bonyolult szerkezetet egy nap alatt megteremteni? Voltak előre tervrajzai? Vagy csak úgy a fejéből pattant ki? És az hogyan lehetséges, hogy a Biblia csak hatezer évesnek mondja a Földet, míg sziklaszilárd bizonyítékok vannak arra, hogy sokszor ennyi idős? Hogyan lehetett az, hogy a tudományok a vallásokból alakultak ki, és a vallások mégis rácáfoltak ezen dolgokra? És még sorolhatnám. Ezenfajta kérdések tárháza s

2013. júl. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
57%

zinte kimeríthetetlen.

névte2en

2013. júl. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

24-es, nem tudtad, hogy Isten azért tette a sokezer éves régészeti leleteket, csontvázakat a föld alá, hogy próbára tegye az emberek hitét? :D Hallottam már ilyen nevetséges magyarázatot.

Visszatérve a témára, előadom az én saját álláspontom, ha úgy tetszik hitem. Szerintem Istent nem úgy kell elképzelni, mint egy személyt, hanem inkább úgy, mint irányító erőt. Számára nincsen jó és nincsen rossz, csak különböző események. Ő csak azt határozza meg, hogy milyen események történhetnek, mik a világegyetem lehetőségei. Pl. milyen elemi részecskék építik fel az anyagot, milyen tulajdonsággal rendelkezzen az, mik a fizika törvényei, stb. Mi emberek a saját sorsunkért felelünk, és ebbe bizony beletartozik, hogy hibázunk, és ennek gyakran számunkra és/vagy másokra nézve tragikus következménye van.

A kérdező ismerőse sajnos egy ilyen balszerencsés eseménybe szaladt bele, ez ellen nincs mit tenni, sajnos el kell fogadni. Ezért nem Isten a felelős, hanem aki hibázott az úton, vagy egyszerűen a balszerencse, egy szerencsétlen véletlen. Nem tudunk mást tenni, mint fájdalommal tudomásul venni, ha egy jó ismerősünk távozik.

2013. júl. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Végre egy értelmes hívő válaszadó #15-ös után. Amit te mondasz, az legalább valamelyest valószínű, hiszen ha létezne egy mindenható lény, akkor nem lenne probléma a világban,csak csupa jó. Az meg eléggé lehetetlen és utópisztikus.

2013. júl. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Nem vagyok hívő, vagy legalábbi nem a hagyományos értelemben. Semmilyen vallást nem fogadok el. Ez a saját elképzelésem, ha meg kéne fogalmaznom, hogy én mit neveznék Istennek. Ez alatt nem egy tudatos lényre gondolok, aki rakosgatja egymásra az atomokat. Igazából ez az, amit a tudomány is keres, a válasz arra, hogy a világunk miért olyan, amilyen.
2013. júl. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Hm, miért kell egyeseknek mindjárt neki esni a kérdezőnek.

Eléggé el van így is okkal keseredve, ez a kérdés ilyenkor tökre természetes.

Kérdező: részvétem a lány és az ismerősöd esete miatt..., de sajnos az élet nem igazságos, Isten igazsága pedig nem arról szól, h ki-meddig és hogyan élhet itt a földön, hanem első sorban az üdvösségről, és örök életről szól.

Sajnos nem a tetteink alapján dől el, h kivel-mi lesz, azzal max. csak nagyban alakítható a sorsunk.

2013. júl. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

27-esnek: amit írsz az alapjaiban hülyeség.

Isten szintén nem ajándékautomata, és szintén nem arról szól, h ha létezik, akkor ugyan már legyen minden jó, és szép, meg tökéletes. Ebben hol lenne a szeretete?

Megtehetné, de akkor pl. a mi döntéseinket nagyban akadályoznia kellene. Vagy neked mindegy lenne csak szép és jó legyen minden? Erősen kétlem.

2013. júl. 30. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!