Akik nem hisztek a véletlenekben: szerintetek az összes ember, akivel összefutunk, azért lépett be pont akkor és pont ott az életünkbe, mert dolgunk volt vele? (Hosszú. )
Most gondolok itt a nagy szerelemtől kezdve az egyszer látott eladónőn át a BKV ellenőrig mindenkire, akivel akár csak pár másodperc erejéig összefutunk. Hogy milyen emberekkel találkozunk, hogy mennyire kedvesek, ez mind tőlünk függ, mert azt vonzzuk be, amit megérdemlünk? Tényleg a másik ember a tükörképünk? De ez akkor azt jelentené, hogy mindenki másképp ítélné meg ugyanazt a nagyobb emberközösséget, de ez nem így van, mert igenis vannak normálisabb és rosszindulatúbb emberek, akiket akárki akármilyen szemmel néz, tárgyilagosan meg tudja állapítani, hogy milyen. Na, ez egy kicsit zavaros volt. :)
De szóval létezik az, hogy megváltozol, és a környezeted is megváltozik? Mert akkor pl egyvalaki miatt a család összes többi tagja is változni fog, meg az egész baráti köre, meg a munkatársai? Ez elég valószínűtlen. Vagy inkább arról lenne szó, hogy változol, és ennek hatására olyan lehetőségeket kapsz az élettől, hogy másik környezetbe kerülsz (elköltözöl, új munkahely), és ilyen módon változott meg a környezeted?
"Öreg bölcs üldögélt a Korinthusba vezető út szélén. A városba igyekvő idegen rövid pihenőt tartva beszédbe elegyedett vele:
- Milyenek itt az emberek? – tudakolódta.
- Hová valósi vagy? – kérdezett vissza az öreg bölcs.
- Athéni vagyok.
- És felétek milyen nép lakik? – kérdezett tovább az öreg.
- Hát tudod, rettenetes társaság! Mind csaló, lézengő, lusta és önző. Ezért is jöttem el onnan.
- Nincs szerencséd! Korinthusban sem jobb a helyzet. Itt is csupa csalóval és lézengővel, lusta és önző emberrel fogsz találkozni. – mondta az öreg.
A vándor búsan folytatta útját.
Nem sokkal később újabb idegen állt meg az öreg bölcs előtt. Őt is az érdekelte, hogy milyen emberek laknak Korinthusban. A véletlen úgy hozta, hogy ő is Athénből jött. Neki is feltette az öreg bölcs a kérdést, hogy ott milyenek az emberek.
- Nagyszerű emberek élnek ott! Barátságosak, segítőkészek és nagyon becsületesek! – válaszolta nem kis büszkeséggel az utas.
- Nagy szerencséd van! Korinthusban is ugyanilyen nagyszerű emberekre találsz majd! – mondta az öreg bölcs.
A vándor vidáman fütyörészve folytatta útját a város felé.
A két beszélgetést végighallgatta egy fiatalember, aki gyakran időzött az öreg bölcs társaságában. Felháborodottan jegyezte meg:
- Nagyot csalódtam benned! Sose hittem volna, hogy te is ennyire kétszínű vagy!
Az öreg bölcs mosolyogva csillapította:
- Tévedsz, fiatal barátom. Tudod, a világ a szívünkben tükröződik. Akinek a szíve gyanúval van tele, az mindenhol csalókkal fog találkozni. De akinek a szívét jóindulat tölti el, az a világon mindenhol barátságos emberekre talál."
"De akinek a szívét jóindulat tölti el, az a világon mindenhol barátságos emberekre talál.""
Vagy:
Akinek a szívét jóindulat tölti el, azt a világon mindenhol jól kihasználják és megsebzik?
Én nem hiszek a véletlenekben. Azt gondolom minden dolog valamiért történik, csak nem tudjuk meg rögtön, hogy az miért is volt. Azt viszont nem gondolom, hogy azt vonzzuk be, amit megérdemlünk. Ha egy eladó mogorva, az nem csak velünk szembe az, hanem mással is. Az pedig, hogyha én megváltozok, akkor lehetséges, hogy a családom is megváltozik, másképp viszonyul hozzám. Gondolj bele abba, hogy van egy gyerek, aki borzasztó rossz, rosszul teljesít az iskolában, viszont egyszer kap az alkalmon, és megváltozik. Az anyja, aki eddig aggódott csak minden miatt, mekkora megnyugvás neki, hogy nem kell azon agyalnia, hogy a fia legközelebb milyen bajt csinál, sokkal boldogabb lesz.
A barátom egyébként most csalt meg, úgyhogy szakítottunk. Hiszem azt, hogy ez valamiért történt, nekünk szakítanunk kellett, és nem azért, mert esetleg ezt a jövőben is megtette volna, csak egy jel volt, hogy mi igazából nem is illünk össze, vagy hasonló..
Véletlen nem létezik, mikor olyan dolog történik amit nem tudunk megmagyarázni a véletlenek kategóriájába soroljuk és hamar el is felejtjük. De ha egy ilyen véletlen nagyon szembetűnő, akkor a vallásos, hívő emberek csodáról, isteni beavatkozásról beszélnek, míg a szkeptikusok csűrik-csavarják a dolgot, csakhogy ne kelljen elismerni, hogy olyan dolog történt, amit nem tudnak megmagyarázni. De mi történt valójában?
Létezik egy magasabb rendű természeti törvény (Isten) amely minden más törvényt alkalomadtán érvénytelenít, és egy ilyen alkalom egy tudatos lény mint az ember tökéletes utasítása. De az ember nem ismeri ezt a törvényt, ez a törvény következetesen csak véletlenszerűen érvényesül. Helyesebben, az ember isteni kilétének utasítására, de mivel ez utóbbi is ismeretlen számunkra marad az esemény a véletlenek kategóriájában.
Nemrégen küldte nekem valaki a következő anyagot szerintem nagyszerűen illik ehhez a témához – nem véletlen:
«Miért jön valaki az életedbe?
Miért jönnek és mennek az emberek valakinek az életébe?
A válaszod érdekes lesz.
Olvasd figyelmesen.
Miután elolvastad tudni fogod
Miért kaptad ezt
Ezért:
Az emberek egy bizonyos okból jelennek meg az életedben,
Egy idényre vagy egy egész életre.
Ha tudod milyen okból, akkor tudod azt is mit tehetsz értük.
Ha valaki egy bizonyos okból az életedbe jött, akkor az azért van, mert te egy szükségletnek adtál kifejezést.
Azért jöttek, hogy téged egy nehézségen átsegítsenek, fizikai, érzelmi, vagy szellemi támogatással vezessenek.
Úgy látszik mintha küldték volna őket, és az úgy is van.
Ők egy bizonyos okból vannak ott.
Akkor anélkül hogy te valami hibát ejtettél, ez a személy valami olyat tesz, amivel befejezi a kapcsolatot.
Van aki meghal, a másik elmegy.
Néha ellened fordulnak és arra kényszerítenek, hogy válassz egy álláspontot.
Akkor tudnunk kell azt, hogy szükségletünk ki lett elégítve, ő befejezte munkáját.
Némelyek csak egy idényre jönnek életedbe, mert rajtad a sor hogy együtt érezz, hogy növekedj, vagy hogy tanulj.
Ők a béke tapasztalatát, vagy jókedvet hoznak neked, hihetetlen mennyiségű örömet.
Hidd el, ez valódi, de csak egy idényre.
Életre szóló kapcsolatok leckéket adnak, dolgokat melyekre építhetsz, hogy egy szilárd érzelmi alapod legyen.
A te dolgod a leckéket befogadni.
Szeresd ezt a személyt, és helyezd amit tanultál az életed minden viszonyába és helyzetébe.
Azt mondják: „a szeretet vak, de a barátság tisztán-látó”.
Köszönöm, hogy te valamiért életembe jöttél, egy idényre vagy egy életre. »
na ez most elgondolkodtatott.. hát nem tudom..
ha arra gondolunk milyen apró dolgok megváltoztathatják a jövőt vagy a cselekedeteket ..
mondjuk félrenézel valamilyen tárgya pl. egy vázára .. és eszedbe jut hirtelen valami.. na ez értelmes volt XD
de az is furcsa,hogy háttal állunk valakinek,nem tudjuk,hogy ott van de reflexből megfordulsz és mintha éreznéd,hogy ott van.. érzed a lelkét,a jelenlétét vagy csak megcsapott a szaga a másik embernek XD
ez nem pont ide illett,de érdekes..
látod nem ezt akartam írni,egyszerre csak ez jutott eszembe..
Nem olvastam el az előző hszeket, de én nem hiszek a véletlenekbe, viszont az a részemről nem arról szól, amit le is vezettél.
Tehát mindennek van oka, pl. annak is, h épp melyik buszsofőr visz téged x helyről y helyre, de ebbe az okba nem kell feltétlenül komoly okokat belegondolni.
És igen, létezik olyan, h ha te megváltozol, akkor a környezeted is megváltozik, attól függően, h pl. a családodra milyen hatással hat ki a változásod.
De az a verzió is létezik, h megváltozol, és ahhoz mérteken kapod az élettől a lehetőségeket.
Ezek a kérdések egyébként szerintem kissé összetettebbek ahhoz, h egyszerű dolgokkal lehessen megválaszolni őket.
A lényeg az, h mindennek van oka, és okozata, tehát szerintem, ezért nincsenek véletlenek, sőt minden összefügg mindennel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!