Fehér sólámpa színének gyógyhatása?
Olvastam,hogy a sólámpa a színétől függően gyógyító hatással lehet a szervezetre.Az én sólámpám fehér,de van egy kis rózsaszínes-pirosas beütése is.Ettől függetlenül azt hallottam,hogy a fehér sólámpa az összes szín gyógyító erejét tartalmazza.Igaz ez?
(Kíméljenek meg azok,akik nem hisznek benne.Köszönöm.)
Igen, sárgás - narancssárgás fényével a felkelő nap színére emlékeztet, így színterápiás kezelésnél is használható!
A sólámpák, sómécsesek pozitív tulajdonságai a természetes ionizáción, az elektromos rezgésen és a kristályos átlátszó felépítésből eredő fényhullámokon alapszanak.
A sólámpa jótékony hatásai :
Mindenfajta légúti panasz – még az asztmás jellegű rohamok is - enyhíthetők, megelőzhetők.
- Mivel a levegő ioncseréjét is elvégzi, rendkívül jó hatású számítógép használata mellet, vagy olyan helységben, ahol sok az elektromos készülék!
- Egységesen hat a Test – Lélek – Szellem szinten!
- Légúti panaszok kezelésére, nátha, allergia tüneteinek enyhítésére kiváló.
Nem egészen ebben a formában, de többé-kevésbé igazad van. A színek valóban hatással vannak az ember közérzetére, és ezzel fiziológiájára is mivel... Á, inkább ide másolom:
"A fény hatására az ideghártya látóidegsejtjeiben végbemenő fotokémiai reakciókkal párhuzamosan úgynevezett elektro-fiziológiai folyamatok is lejátszódnak, amelyek ingerületek formájában haladnak végig a látóidegpályákon az ideghártyából a központi ideg-rendszerben elhelyezkedő látóközpontokba. Az egymilliónyi idegrostból felépülő látóideg rostjai, amlyek kb. 130-150 millió látóidegsejtből származó ingerületet visznek a szemből a látóközpontokba. Az agytörzsben felerészben kereszteződnek egymással, majd ismét szétválva haladnak tovább az agykéreg alatt elhelyezkedő elsődleges látóközpontba. Az imént említett kereszteződés az ingerületek egyfajta szelekcióját szolgálja. Az idegrostok felerészben való kereszteződése olyan, hogy a szétválás után az egyik oldalon azok az idegrostok haladnak tovább, amelyek mindkét szem azonos oldalán lévő idegsejtekből indultak ki, így az idegpályák részleges kereszteződése már a két szemmel történő térbeli látás elsődleges magyarázatát is megadja.
Az ideghártyán képződött képet a látóideg végződések pontok sokaságaként érzékelik. Ez a ponthalmaz egymás mellett kiinduló ingerületi folyamatok sorának felel meg, amelyek egymás mellett haladó idegrostokon futnak az elsődleges látóközpontba, amely az agykéreg alatt helyezkedik el.
Az elsődleges látóközpontban az ingerületek további rendeződése zajlik, de ugyanakkor ezek az ingerületek itt már elindítanak bizonyos izgalmi folyamatokat, amelyek különféle érzelmeket (kellemes-kellemetlen) hoznak létre. Ezután az immáron rendezett ingerületek az agykérgi látóközpontba jutnak, amely az agykéreg nyakszirti lebenyében helyezkedik el. Itt az ingerületek a látott tárgy képét hozzák létre, természetesen annak ellenére, hogy az idegrostokban egymás mellett futó ingerületi folyamatok nem hasonlítanak a látott képhez."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!