Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek vannak véletlenek?...

Szerintetek vannak véletlenek? Vagy mindent magunknak generálunk?

Figyelt kérdés
2012. márc. 1. 16:26
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Vannak véletlenek.

Csak az emberek szeretnek mindenben értelmet, célt keresni ("ennek így kellett történnie", stb.).

2012. márc. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Diavolino44 ***** válasza:
100%
Nincsenek veletlenek! Akarmi is tortenik azt xy dolog megelozott s annak a kovetkezmenye. Az mas kerdes, hogy neha a megelozo esemnyek szam szinte vegtelen!
2012. márc. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nosza.

Mi egy rendszerben élünk, amiben az események ok-okozati összefüggésben állnak egymással.


<<Azért hullik le a falevél, mert már elengedte az ág.<<

<<Azért dől ki a fa, mert elkorhadt, és elérkezett ahhoz a ponthoz, amikor már nem tudja fenntartani magát.<<

<<Azért megyek enni, mert éhes vagyok.<<


Ezeket láncolni is lehet.

<<Azért ettem meg a zsemlédet, mert éhes voltam. Azért voltam éhes, mert ma még nem ettem. Azért nem ettem még ma, mert siettem a munkába.<<


Ezekből kiderül, hogy egy vonalban le lehet írni az összetartozó események láncolatát.


Legtöbbször két, egymás számára addig irreleváns eseménysorozat következménye egy újabb, tehát a két vonalból egy új lesz, képzeljük el gráfként. Erre mondjuk, hogy összejöttek az események, vagy "véletlen" történt.


<<Séta közben Sárára gondoltam. Aztán megláttam az út túloldalán, és nagyon megörültem neki, majd beültünk kávézni.<<

A két eseményhez két egészen más, független láncolat vezetett, amikből egy új kezdődött.


Mivel rengeteg (végtelen?) ilyen láncolat fut párhuzamosan a világban, természetes, hogy előfordulnak a fentihez hasonló pillanatok. Valójában sokkal több olyan, van, amikor a két ok-okozat vonal irreleváns is marad egymás számára. Pl. Sára másik utcán megy.


Az viszont kétségtelen, hogy az ember inkább a "véletlenül" bekövetkezett ok-okozat-vonal ütközésekre figyelmes, sőt, figyelmesebb is lehet az eddiginél, ha azokra figyel. Így a "serendipity" kifejezésnek is van értelme (magyarra fordítva "véletlenek felfedezésére való képesség"), mellyel sokkal több ilyet vehet észre, amik fölött máskor átsiklana, esetleg - személy szerint nem tartom kizártnak - 'megérezheti' az egybeesések ritmusát, ami rengeteg örömöt szerezhet, ki-ki képzelje el maga.


Most, hogy a végére értem, már nekem is tetszik a dolog. :)

2012. márc. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek véletlenek. Mindenki éppen akkor találkozik egy eseménnyel, szituációval, könyvel, filmmel, ismerőssel, baráttal, stb., amikor erre a legnagyobb szüksége van. Neked kell kitalálnod, hogy ezek az eszközök milyen célt szolgálnak. Véletlenek nincsenek! Minden találkozás programot hordoz, és lehetőséget kínál fel arra, hogy Benne jobban tudjatok fejlődni! Tehát minden találkozás: talentum! Ezt el lehet ásni, lehet pillanatnyi, önző célra felhasználni, és lehet kamatoztatni arra, hogy a szeretet áldozati oltárán feláldozd magadat Érte! Tőled függ, hogy melyiket használod! Véletlenek nincsenek. Amikor valaminek eljön az ideje, akkor annak meg kell történnie, akár akarja valaki, akár nem. Az mellékes, hogy egy szükségszerű esemény milyen eszközök következtében valósult meg. Legtöbb esetben az eszközökkel való törődés nem a szeretetet, hanem a gyűlöletet és a nyugtalanságot ébreszti fel, s megindítja a fantáziálást, amelyre az ördög is tud hatni, s ugyanakkor semmit nem változtat az esemény megtörténtén. Véletlenek nyilván nincsenek. Az események egybeesését azonban nemcsak jó, de ártó erők is képesek úgy időzíteni, hogy az elgondolkodtató legyen. Nem szabad beugrani. Több eseménynek és nagyon megnyugtatóan kell egybecsengeni ahhoz, hogy az egybeesést Tőle jövőnek ismerje meg valaki.
2012. márc. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

Szerintem pedig igen is és nem is, vagyis részben van és fordítva.

Az életet szerintem el lehetne egy színdarabként képzelni, amiben mi vagyunk a szereplők, és bár a szerep adott van lehetőségünk kicsit improvizálni, belevinni a személyiségünket. A történet főbb pontjai adottak, viszont de mint ahogy két színész ugyanazt a darabot különféleképpen játssza attól még ugyanaz a darab mégsincsennek bekorlátozva a szereplők. Azaz nem egy szuperrealisztikus 3D moziban ülünk, hanem van szabad akaratunk és élhetünk vele, amivel létrehozhatunk olyan eseményeket amiket mások véletlennek élhetnek meg, de ezek persze illeszkednek majd az életünkhöz. Úgyhogy innentől már csak nézőpont kérdése.

2012. márc. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
nincsenek véletlenek...
2012. ápr. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Véletlennek nevez minden olyan történést a tudomány, aminek a megértéséhez szükséges adatok nincsenek az általunk vizsgált adatok halmazában.
2012. ápr. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
attol még hogy mi nem tudunk rá magyarázatot, az nem azt jelenti, hogy nincs is
2012. ápr. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]


itt a válasz, ha elég nagy teljesítményű számítógépeink lennének, akkor a sorsunk a heisenberg féle határozatlansági elv szerint nagy valószínűséggel meghatározható lenne, de mivel ez is csak egy valószínú út lenne, ezért a sorsunk a mai tudásunk szerint véletlenszerű

2012. ápr. 6. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!