Létezik olyan ember aki megnyitotta és tudja is használni az agya 100%-át? Vagy mi lehet az eddigi maximum? Mit mond számotokra ez a két szó? A tudat és a tudattalan . Vajon mindezen kérdésekre adhat választ a ZEN?
Ja, én tudom. Született tehetség vagyok, másik 7 milliárd emberrel együtt, aki szintén 100%-át használják.
Értsd: baromság, hgy az ember nem használja ki a teljes agyát.
Nem. Ez a 100%-os agyos maszlag hülyeség.
Képzel el, hogy van egy TV-d, amin 100 ismeretterjesztő csatornát fogsz. Neked azonban csak konyhaművészetekben és földrajzban van jártasságod. A TV-den 2 csatornát tesz ki ez a 2 összesen. Ezeket az Adásokat megérted, és tudod is csiszolni a tudásodat velük kapcsolatban. a maradék 98 csatornán politika, orvostudomány, történelem, tánc, meg egyéb témájú adások vannak magas szinten. Neked fogalmad sincs mondjuk a Bell-bénulásról, így nem is érted, amit ott beszélnek.
Tehát a TV-d 2%-a használható, a többi meg semmire se jó, "üres". Ez a feltételezés téves, ugyanis más emberek pontosan a többi csatornán lévő adásokat értik meg, a földrajzhoz, meg a konyhaművészetekhez nem konyítanak (najó, egy kicsit).
Így tehát viszont te nem tudod kihasználni agyad 100%-át, ez nem azt jelenti, hogy a fennmaradó fölösleges, vagy üres. Hiszen gondolj bele, mennyivel lenne jobb neked, ha ügyelned kéne az emésztési rendedre, a vizeletkiválasztásodra, arra, hogy megfelelő időközönként levegőt vegyél, sőt, még a szemedből érkező képet is magadnak kéne felfordítanod, hogy valami értelme legyen annak amit látsz?
A fenti jól elmagyarázta bár szerintem hasonlat nélkül is teljesen érthető. Van az agyadnak egy olyan része amivel jársz, amit számolásra vagy beszédre használsz. Magyarán az agyad azért nem pörög 100% mert egy rakat dologra képes ám ezeknek kénytelen területeket áldozni. Ebből kiindulva a 100% pörgés inkább a stresszre ad választ.
Amúgy dr Stanislav Grof és a transzperszonális pszichológusok foglalkoznak a megváltozott tudatállapotokkal, meditációval hasonlóval. Szóval tőlük olvass ilyen téren. Megjegyzem azért némi fenntartással kell kezelni őket is.
Nem tudják a kutatók hogy mennyire kihasznált az agy, mert azt sem tudják hogyan működik.
Csak az elektromos jelek erősségét/gyakoriságát mérik, de egyáltalán nem biztos hogy ennek bármi köze lenne a gondolkodás minőségéhez.
látom , hogy leragadtatok az első kérdésnél .
viszont a "tudat és a tudattalan" részre és a "ZEN" kérdésre nem is foglalt álláspontot senki .
itt igazán az emberek felé irányuló kérdésem lényege az , hogy betekintést nyerjek a válaszok alapján , kinek mi a véleménye .
nem magyarázat szerű válaszokat várok , csupán véleményeket .
vannak e rajtam kívül is olyan emberkék akik nem csupán sodródnak az árral , hanem igen is képesek nemelfogadni , hogy a dolgok csupán megtörténnek és kész . minimum gondolati szinten futott e már át az agyatokon olyan gondolat , hogy pl. ha valakitől azzal köszönsz el , hogy na ma aztán igazán szar napom volt és kegyetlenűl fárasztó , úgyérzem ki sem tudom magam pihenni , szinte már látom milyen fáradt leszek holnap és hosszú lesz a nap , talán még kegyetlenebb mint a mai volt . ezért persze másnap mindez így is történik , mert tudattalanúl bevésődött a tudatodba .
egyszerűbben fogalmazva egy olyan beteg akit ha megkérdeznek a látogatói , hogy miként érzi magát , azt a feleletet adja : hát én már bizony a végét járom , hiába beszélnek az orvosok . majd rövidesen távozik is az élők soraiból .
senkit és semmit nemakarok minősíteni , csupán kiváncsi vagyok miként kezelik mások a tudat és a udattalan kérdést , illetve kapcsolatát .
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!