Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Tudatos álmodás, erről mi a...

Tudatos álmodás, erről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Ezekről a programokról mi a véleményetek?


[link]


Létezik valami dolog (pl képeket nézek, valami különleges hanghatásokat hallgatok) Amitől aktívabbakat tudok álmodni?


2011. dec. 17. 17:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Én olvastam valami hasonlóról, én is próbáltam, de csak közel a felkeléshez sikerül.
2011. dec. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem néztem meg a linket, de sejtem mi lehet ez. Én régebben az i-doser lucid dream hangfájlra meditáltam párszor lefekvés elött, de nekem nem működött, vagy is csak részben. Tudatos álmom nem volt, de sokkal tisztábbak voltak, és másnap emlékeztem több álmomra is, ami nagyon ritka szokott lenni. Ha gondolod próbáld ki, bár ahogy olvastam róla véleményeket úgy tűnik kevés embernél működik. Lehet a meditáció mélységétől függ a hatása, vagy a hit miatt, tudatalatti szuggesztió végett. Vagy lehet, hogy a le, fel töltés miatt sérült a hangfájl, ezeknél pedig fontos, hogy ép legyen.
2011. dec. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ha valami IGAZAN fontos, akkor annyira erdekel, annyira foglalkoztat, lefekves elött is, hogy valahogy azzal kapcsolatban almodsz igy is - ugy is. Ha jo a gondolatmeneted es a megoldast keresed, akkor ahhoz közelebb vivö dolgot.

Ezt kiegeszitve az agykontroll alomkontroll technikajaval, azaz alvas elött meditacioban par tudatos almodasra vonatkozo mondat, nekem alt. sikerül. Ha elsöre nem, akkor par napon belül.

Nem neztem a linket. Szerintem mindenki egyeni modon müködik, mindenkinek mast jelenthet egy bizonyos hang/kep, igy szamomra kerdeses, letezik-e ilyen dolog.

2011. dec. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Inkább néz körül itt: www.tudatos-alom.hu
2011. dec. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Gyere be a kémia óránkra, tuti siker :DD
2011. dec. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem olvastam még erről a témakörről, de annyit tudok hogy mikor nem mélyen alszok hanem kelek felfele akkor valóban irányítani tudom nagyon kevés ideig az álmom. Szerintem akkor van "alfában" az emberi agy. Mint amikor meditálnak csak ahhoz profinak kell lenni hogy ott tartsd.
2011. dec. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia, az esettanulmanyok forumon talaltam egy hozzaszolast ezzel kapcs., beidezem:

A tudatos álmodás előidézése:


[link] -a-tudatos-almodas-lucid-dreaming.html


A tudatos álmot a legtöbben spontán élményként tapasztalják meg, de néhány módszer segítségével akaratlagosan is előidézhető. Ezek közül talán a legegyszerűbb és legismertebb a Paul Tholey (1937-199 által leírt technika.


"A következő alapgondolat vezetett: ha sikerül kifejlesztenem azt, hogy éber állapotban kritikusan tudjak viszonyulni ahhoz a tudatállapothoz, amiben vagyok - úgy, hogy felteszem magamnak a kérdést: vajon most ébren vagyok-e, vagy álmodom -, akkor ezt a kritikus viszonyulást az álomállapotra is át lehet vinni. Az álomélmények olyan szokatlanok, hogy rendszerint felismerhető, hogy álmodunk.


Tholey fogalmazta meg a tudatos álmodás elsajátításának tízparancsolatát is.


1. Naponta többször komolyan tedd fel a kérdést: ébren vagy-e vagy csak álmodsz?

2. Intenzíven képzeld azt eközben, hogy álmodsz!

3. Ellenőrizd közvetlen és távolabbi múltad, nem ütközöl emlékezetkihagyásba?

4. A kritikus (első) kérdést minden olyan szituációban tedd fel magadnak, ami egy álomra is jellemző lehet.

5. Akinek visszatérő álmai vannak, minden olyan szituációban tegye fel magának az első kérdést, amely hasonlít valamelyik visszatérő álmához!

6. Gyakran élsz át olyan extrém álomszituációkat, ami a valóságban nem fordulhat elő, mint például repülés, lebegés? Ha igen, akkor próbáld éber állapotban is beleképzelni magad és közben ügyelj a 2. pontra!

7. Azzal a gondolattal aludj el, hogy tudatos álmod lesz, tedd ezt akkor is, ha napközben alszol!

8. Ha eleinte rosszul emlékszel az álmodra (normál, nem tudatos!), vezess álomnaplót!

9. Határozd el, hogy álmodban megvalósítasz egy egyszerű cselekedetet!

10. Rendszeresen, de ne makacsul és görcsösen gyakorolj! Ne tűzz ki határidőt és légy türelmes!



A tudatos álmodással a pszichés egészségért:


[link] -almodas-egeszsegugyi-elonyeit.html

2012. jan. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3. voltam
2012. jan. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem akkor volt tudatos álmom, mikor felébresztettek álom közbe, de visszaaludtam úgy, hogy közben az álomra gondoltam, és folytatódott minden, csak én irányítottam, de elég sokáig tartott az álom :D
2012. jún. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!