Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek természetgyógyászk...

Szerintetek természetgyógyászként milyen esély van elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 3. 10:06
 1/9 anonim ***** válasza:
magánpraxis?
2011. dec. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
szeretnék simán egy természetgyógyász képzést elvégezni,utána olvastam hogy lehet azon belül szakosodni.Van rá esély hogy felvesznek utána valahova?
2011. dec. 3. 11:33
 3/9 Antimod ***** válasza:

Keresztanyám természetgyógyász (volt) egy vidéki városban. Nekem úgy jött le a hosszú évek alatt, hogy először az ismerősöket, idős rokonokat gyógyítgatta, és szóbeszéd útján az egész város tudomást szerzett a tevékenységéről, úgyszólván "fű alatti marketinggel", ami nem volt tudatos. Tudjátok, milyenek az idős emberek: itt fáj, ott fáj, jaj az a hölgy meglámpázta és azóta kevésbé fáj.

Természetesen magánpraxisban dolgozott.

2011. dec. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Természet-gyógyászatból főállásban megélni szinte lehetetlen. Éppen ezért kizárt, hogy aki ilyesmivel foglalkozik, az még maga mellé vegyen egy alkalmazottat, akinek munkabért + járulékot fizet.

Ha elvégzel egy ilyen tanfolyamot, a napi munkád mellett, jószerivel szeretetből, segíteni akarásból csinálod. Amit kapsz (vagy kérhetsz) érte, az tulajdonképpen szinte jelképes összeg.

2011. dec. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
elég sok marha van, aki bedől nekik, pl az anyám is, engem is el akart hurcolni hozzá annó, de szerintem lehetetlen egy hülye foglalkozás, már az hülye volt, aki kitalálta... -.-'
2011. dec. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

A természetgyógyászok 90%-a tudatosan hazudik és lopja meg a naív "pácienseit", maga sem hisz a hókuszpókuszaiban, főleg szuggeszcióval magyarázza be az erre kapható hiszékeny embereknek azt, hogy mit érez.

Nemhiába többnyire nyugdíjasokat rabolnak ki, mert őket könnyen rá lehet szedni, elég csak a gyógymágnesekre és a gyógygépekre (levegőionizáló, víztisztító, varázsmasszázságy, varázskövek) gondolni.


Etikátlan szakma, képzettség nélkül kérnek az embertől pénzt. Élő példa, hogy ha az ember elvégez egy 3 napos "kristálygyógyászat" tanfolyamot, akkor már mehetnek is hozzá a nyugdíjasok és az ezoanyukák, hogy cirkóniakristállyal műtsék meg a csakráit. Emellett még angyalokkal is megtanul 2 nap alatt kommunikálni és az angyalokat is segítségül hívja a gyógyításhoz.


Sajnos az én édesanyámat is átverték, egy jádeköves masszázságyat sóztak rá félmillió forintért, közben ilyen szövegekkel, hogy a jáde kövek sugárzása így meg úgy, valamint a héliumlámpa a szövetek mélyén fejti ki a hatását.


Hazugságra, áltudományra épül. Remélem éhezni is fognak a csalók, de sajnos a hülyeség terjedésével ez a tendencia nem fog javulni.

2012. jan. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Látom ide is betévedtek az idióták és a lejárató kampányosok.

Egy valamire való tanfolyam nem 3 nap, hanem sokkal hosszabb és rengeteg hasznos dolgot tanítanak, nem áltudományos módon.

A nyugati gyógyászat csak azt hajlandó elismerni amit műszerekkel ki lehet mutatni és mérni lehet. A nyugati gyógyászat még baromi messze van az emberi test működésének teljes feltérképezésétől. Sok a fekete folt és ez pont elég arra, hogy a megmagyarázhatatlan dolgok ide essenek.

És amire nincs magyarázat az máris átverés. No comment.


Persze vannak akik átverik az embereket, de nem a többség. Úgy ahogy sok az idióta autós is, de nem a többség.

2012. jan. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

A fitoterapeuta (nem fiLoterapeuta) képzés Magyarországon is elérhető, és épp a Magyar Kórházak Főigazgatósága tartja... ennyit a hiteltelenségről.


Hozzátenném, hogy a FITO-terapeuta a hagyományos nép gyógyászat gyógyfüves gyógyításait meríti ki, mint pl a Bükki Füvesember, aki maga is népi gyógyász, és rengeteg előadása elérhető az interneten a gyógyfüvek elkészítéséről és alkalmazásáról.


"A komplementer medicina, (természetgyógyászat) foglalkozik a fitoterápiával. Ahogy mindannyian ismerjük a gyógynövények gyógyhatásaival foglalkozó tudomány. Henri Leclerc (1870-1955) francia orvos vezette be a fitoterápia elnevezést, mely napjainkban is megmaradt.


Mi tartozik ide? A gyógynövények ismerete, a gyógyteák elkészítése, betegségekre való ajánlása, aromaterápia, illóolajok, és étrend kiegészítők ismerete, idetartozik még a méhészeti termékek ismerete is, az apiterápia.


Már az ókorban is ismerték és alkalmazták a gyógynövényekkel való gyógyítást.Az ókori egyiptomiaknál a terápia fontos részét képezte a növényekkel való gyógyítás, fürdők, lemosások, tisztítókúrák formájában is."


Nem csak orvos vezette be, de orvosilag ma is elismert dolog Magyarországon.

Megjegyzem, a gyógyszerek létrejöttének is ezek az elődei, a gyógynövények hatóanyagai, amelyeket a modern kémia útján nyertek ki a növényekből.

2022. febr. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na igen fitoterápia,(majd eldönthetem hogy zöldtea vagy feketetea a jobb a bajra:) ) életmódtanácsadó is lehetnék(van alapdiploma), de az életmódtáborban bebizonyították, hogy kóklerség, így hagytam abba már az alapképzést. Direkt felreszúrtam akkupunktúránál is makettre, kutya nem szólt érte. Alternatív masszázsterápia is vicc. Azt hittem valami masszázs, nem, ütögetni kell magadat, mint a gorilla. Kinetiológián tők félremagyaráztak mindent, csak jó színeszkészség kell. Meg úgy egyaltalán a terapeuta ingája is úgy mozgott, amit épp eljátszottam. Inkább mennék jósnak.
2022. máj. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!