A kutyák honnan származnak?
Könyörgöm... ez már tényleg hatalmas hülyeség. Persze, szép meg jó dolog az ezotéria, de nem lehet mindent megmagyarázni vele. Az ezotériában hívőknek is meg kellene érteniük, hogy létezik fizika, biológia sőt kémia is. Ne mondjátok már hogy egy beszélő krumpli agyi szintjével rendelkező ősember, vagy akár egy kezdetleges emberszabású majom képes volt egy csillagról (ami alkalmatlan az életre forró felszíne miatt) egy csúcstechnológiai felszerelt űrsiklót készíteni, majd elrepülni vele egészen a Földig több milliárd kilométerre. De most komolyan.. a kezdetleges életformák egysejtűek voltak. Az meg, hogy egy fejlettebb civilizáció, vagy más fajok küldték ide őket megint csak valószínűtlen, mert akkor mi a francért nem ők jöttek ide az egysejtűek helyett?
Igen, jó dolog az ezotéria de tényleg nem lehet vele mindent megmagyarázni.
Az én kutyám speciel a munkahelyemről származik, mert a Buksi Kutytoid lekölykezett és Ő (a kis kutytoidom) nem kellett senkinek, fogtam hát és hazahoztam. A munkahelyem pedig ezen a Földön van. Tehát a kutyám a Földről származik.
:D nagy ritkán beleolvasok az Ezo témakörbe, és olyankor nem tudom megállni a válaszírást, ezer bocsánat.
A kérdés pontosabb megválaszolása érdekébe szükséges a földtörténeti korokba való visszatekintés.
A palaetológusok köztük a kutyák származásával foglalkozó E. H. Colbert a kutyafélék családjának kialakulását az eocén és miocén kor átmeneti korszakára teszi.
Eszerint az első ős körülbelül negyvenmillió évvel ezelőtt jelent meg a Földön.
Ebben az időben alakult ki az a húsevőhöz tartozó kis termetű ragadozó, melynek hegyes orra,
bundája foltos volt, és nyúlánk teste hosszú farokba végződött. Életének nagy részét a fákon töltötte, ezért visszahúzható karmai voltak.
Ez volt, a Myacis néven ismert kisemlős, mely a ma élő ragadózók közül leginkább a cibetmacskára hasonlított.
A Myacisból az oligocén korban két ujjab forma jelenik meg, a Dapheus és a Cynodictus.
A Dapheus még kis méretű hosszú farkú állat, belőle alakulnak ki 10. 000. 000 év alatt a mai medvék ősei. A finomabb felépítésű, kisebb testű változat, a Cynodictis továbbviszi a kutyafélék kialakulását. Karmai már visszahúzhatóak, mint elődjének a Myacianak de farka már rövidebb, szőrzete
Durvább .A Cynoditis néhány 10000 év alatt újabb két változatnak ad életet: Atemnocyonnak és a Cynodesmusnak. Az előbbi az indiai és afrikai vadkutyák őse, míg a második a mai róka és farkas családé. Míg mielőtt a mai róka és farkascsalád kialakult volna, megelőzi egy kőzbeesőforma.
Ez a Tamactus a ma élő kutyafajták a farkasok és rókák elődje. Aránylag kis testét durva szőrzet borította, füle felálló volt, hajlékony teste kis farokba végződött. Legjellemzőbb tulajdonsága azonban a nem visszahúzható karmok.
A Nobel díjas Konrád Lorenz a tőbbsikú eredet hive,fő elveit a viselkedés tanra alapozta szerinte:_a kistermetű kutyafajták a terrierek és ölebek a sakáltól erednek ,a nagytestű vadászkutyák és pásztórebek a farkas háziasításának eredményei.
A genetika fejlődésével a kutatások számára új távlatok nyílnak, s beigazolódott, hogy minden ma létező kutyafajtának a farkas az egyedüli és kizárólagos őse. Mindezt röviden így foglalhatjuk össze: a kutya az emlősök (Mammalia) osztályába, a ragadozok rendjébe (Carnivora), a kutyafélék (Canidae) családjába és a kutyák (Canis) nemébe tartozik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!