Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi az az energia vámpir?

Mi az az energia vámpir?

Figyelt kérdés
2011. márc. 17. 14:52
1 2
 1/12 valakiakitnemismersz ***** válasza:
57%
Olyan ember aki állítólag kiszívja az energiáját más emberekből én nem hiszek benne... 14/f
2011. márc. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%

első válaszoló: ebben nem hinni kell, én már tapasztaltam. Ezek nem olyanok akik letámadnak és szándékosan leszívják az energiádat. Ezek olyan emberek, akik szépen elszívják (tudtuk nélkül) mások életerejét (pl. elfáradsz a társaságukban), és ők hiperaktívként viselkednek közben.

15/F

2011. márc. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
23%
Ez így igaz, ahogy a második írta, és úgy lehet védekezni ellenük, ha szembe állnak, vagy ülnek veled,hogy karba teszed a kezed, és keresztbe a lábad.
2011. márc. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
31%
Örülök hogy jól szórakozol :) Én azon szórakozom jól, hogy a sok barom ember csak azt látja, amit lát. És nem hajlandó elhinni, hogy van mögötte más is. Amíg nem tapasztalod azt, hogy valaki energiavámpír melletted, addig szépen menj a böngésző kis piros X gombjára és adios :) Éld tovább a drága életed, ami csak a földi dolgokból áll. Addig mi próbáljuk úgy élni az életünket, hogy a belsőnknek is jó legyen. Ergo, nem akarunk olyanok lenni mint a legtöbb (tisztelet a kivételnek!!) szkeptikus, hogy egy gyönyörű, fényes almaként éli az életét, belül pedig már rohad a gyümölcs. ^^ És ha neked ez szórakozás: egészségedre :) Majd meglátjuk, ki mit fog érni a jövőben. (megjegyzem, az energiavámpírt nem úgy kell elképzelni hogy harapdál egy ember és szívja az energiádat, hanem egy elektromágneses tér miatt van ez) Nem volt túl sértő az a kifejezésed, hogy "boszorkány", ugyanis ebből látszik, hogy te mindent úgy fogsz fel, ahogy a filmekben és mesékben látod. Mindegy, egyszer meg fogsz érni arra, hogy megértsd ezeket a dolgokat, ha nem, akkor így jártál.
2011. márc. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

Olyan ember, aki a másik energiáján "élősködik". Pl. valaki folyamatosan panaszkodik a másiknak és abból meríti az energiát, hogy a másik sajnálja, a másik viszont ettől lefárad. Vagy egy lelkileg padlón lévő, energiahiányos valaki energikusabb emberekhez csapódik és az ő energikusságuk feldobja, feltölti, viszont önmagától nem tud feltöltődni.


Néha mindenki "energiavámpír", hiszen néha mindegyikünknek szüksége van vigasztalásra, egy kis plusz energiára a másiktól.

2011. márc. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

15:47

Nem csak azt hiszem el amit látok, de az ezotériában szinte semmit sem tudnak tudományosan bebizonyítani. Tudtam mi az az energiavámpír, erről hallottam már. Amin annyira jól szórakoztam az az volt, hogy ha keresztbe rakod a kezed, meg a lábad akkor nemtudja kiszívni az energiádat.:D

Nem áll szándékomban vitatkozni, vagy meggyőzni akárkit is, hiszen akik ezekben a babonákban hisznek azok mindig is makacsul ragaszkodnak a hitükhöz. Szerintem sokkal boldogabb életet élhet valaki ha nem agyal egész nap ekkora marhaságokon. Pont, hogy ti hisztek a mesékben és éltek kitalált világban nem pedig a szkeptikusok. Amúgy van pár téma amit elképzelhetőnek tartok az ezotérián belül, de nem kezelem őket kész tényként amíg nincsenek bebizonyítva. Tehát ne olyan embernek képzelj el aki csak abban hisz amit lát, de olyan sem vagyok aki elhisz akármilyen sületlenséget, mert valaki azt mondta.

2011. márc. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

15:47 vagyok:


Figyelj. Én sem vagyok ezo fan. Nem tartom a legtöbb dolgot lehetségesnek, és egyedül azt hiszem el, amit a saját bőrömön tapasztalok. Azonban meglepően nagy százalékban váltak be olyan dolgok, amiket kipróbáltam (igaz, azoknak tudományos alapjuk is van, mint az energetika, a chikung, az OOBE, stb...). Sokkal rosszabbnak tartom, ha valaki mindent elhisz látatlanban, mint hogy szkeptikus legyen.


Nehéz lenne most részleteznem, de bemásolom, amit egy hasonló vitában írtam egy másik embernek:


Kedves "mindenbe-beleütöm-azt-a-szép-nagy-orrom".


A feng shui milyen formában tartozik ide? tudod, a mai nyugati élet mindent átvett a keleti kultúrától, és tévhitekben dédelgeti azokat.


A feng shui a valóságban egyáltalán nem az ezotériához tartozik, hanem egy egyszerű keleti életfilozófia, ami a taoista élet része, amiben a tárgyak elhelyezésével próbálnak kellemes légkört varázsolni. Az, hogy a mai nyugati társadalom már mindenféle szobrokat állít a szerencsesarokba, hogy a bőségsarokkal harmonizáljon, stb..., na azon már én is a homlokomhoz csapom a kezem :)


A horoszkóp kamu, ugyanis olyan dolgokat írnak le, ami mindenkire igaz, illetve semmit nem állítanak biztosan (pl. "ez a hónap lehetőséget ad arra hogy megtaláld életed szerelmét" a gond ott van, hogy minden másodperc lehetőséget ad rá). Itt a gyk.hu ezotéria részében egyértelműen ezek vannak döntő többségben, de találkoztam értelmes kérdésekkel is. Sajnos a többségben a félrevezetett emberek terjesztik tovább az ostobaságokat. És pont ezért jelent meg az a tévhit, hogy semmi sem igaz az ezotériából.

Gondoljunk a földönkívüliekre. Semmi különös nincs abban, hogy a Földön kívül is lehet élet. Azonban a sok horrorfilm, ufo-sztori, újság, ami ezekből mind pénzt csinál, már nevetséges dolgokat közöl tényként. És pont ezért már abban sem hisznek az emberek, hogy van élet a Földön túl is (a földönkívüli élet nem egyenlő az ultra-hyper-hightech csészealjakat vezető zöld kis lényekkel, egy apró baktérium is már életnek minősül).

2011. márc. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%
Energiavámpír az, aki lopja az áramot :)
2011. márc. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

16:04

Alapvetően,a kkor nem is különbözik annyira a világszemléletünk. Nem is tudom, hogy mint vitatkozunk egyáltalán.

2011. márc. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én sem tudom :D Mindegy, mindenesetre két különböző oldalról közelítettük meg a dolgokat és kicsit ellentétbe kerültünk :)
2011. márc. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!