Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért kell kiábrándítani...

Miért kell kiábrándítani azokat, akik még reménykednek valamiben?

Figyelt kérdés
Feltétlenül tudnia kell mindenkinek azt,hogy ezoterikus lényekkel,praktikákkal csak ámítja magát?Nincs joga mindenkinek abba hinni,amibe akar?Miért kell a szkeptikusoknak mindent elrontaniuk?
2011. febr. 4. 16:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Aki igazán hisz valamiben, azt nem lehet megingatni.
2011. febr. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Abban igazad van,hogy mindenkinek joga abban hinni,amiben akar. Csak hogy ez a fajta hit veszélyes! Nem vezet sehova,csak csalóka ábrándokat kerget az illető.

Ha valakinek gondja van,csak az a célravezető,ha végig gondolja,hogy mi ennek az oka,mit tud tenni a megoldás érdekében. Ha ezt józanul végig gondolta,akkor kell a hit,hogy megtudom és megakarom tenni,amit kell.

Ebben az esetben valóban tud változtatni az életén,körülményein,az előbb esetben nem.

2011. febr. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Szerintem igen... Ne érts félre abban semmi rossz nincs, ha hiszel valamiben akár istenben, akár a horoszkópokban.


De engem az zavar, hogy mióta világ a világ az embereket kihasználják a "butaságukkal", hitükkel. Jó, ha tudod, hogy nem minden a hit! A horoszkóp annyira vonatkozik rád, mint rám.

Ezért fontos a felvilágosítás sztem.


Akik egyáltalán nem hisznek ezekben (mint például én) azok sajnos hajlamosak túlreagálni a dolgot, goromba hozzászólásokkal illetni azt, aki hisz vagy szeretne hinni az ezoterika létében. Na ezekkel én sem értek egyet. A hit nagyon jótékony hatású lehet. Ha valaki nagy betegségben szenved és elhagyja magát, szinte biztosan vége. Ezért fontos, hogy higgy valamiben.

Ne foglalkozz mások véleményével, éld a saját életed!

2011. febr. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem az a baj, hogy reményeket táplál az ezotéria iránt.

Az a baj, hogy az emberek többsége nem fogja az ezotéria lényegét. Az ezotéria nem hitt. Benne nem hinni kell.

És amig egy olyan kérdéssel nem találkozok, amire azt mondom, hogy jogos és végre valaki a "lényeget" kérdezi, addig mehet mindenki a levesbe.

2011. febr. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Azt sem kell tudnia mindenkinek, hogy amikre itt rásütik, hogy ezoterikus, azoknak a dolgoknak, pláne ilyen formában semmi közük nincs az ezotériához.

Ezoterikus tudáshoz nem lehet csak úgy könyvekből, vagy neten, vagy a szomszédtól az utcán hozzájutni.

Nekem kicsit bántja is a fülemet sokszor, de igazából nem zavar.

Hogy hasznos, vagy káros, ha hiszünk valamiben? Szerintem bármelyik lehet. De ez a tudománnyal is így van. Gondoljunk pl. hasznosság szempontjából a sok olyan találmányra, ami megkönnyíti az életünket és javítja az életminőséget, és károsság szempontjából az atombombára.

2011. febr. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A gyerekeknek miért szólnak, hogy nincs télapó? Abban hisznek, amiben akarnak.
2011. febr. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy mindenkinek joga van abban hinni, amiben akar. Viszont az is igaz, hogy a többieknek jogukban áll kritizálni, tévedésekre rámutatni, sőt akár hülyeségnek tartani (pláne, ha valóban az).
2011. febr. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Úristen! Nincs Télapó???!!! :,O :,O

32/N

2011. febr. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Abszolút szkeptikus vagyok, bár igyekszem türtőztetni magam. Én nem szólok bele abba, hogy ki mit higgyen, viszont egy-két ember kérdése annyira egetverő butaság, hogy felháborít.

A legtöbb természetfelettinek hitt esemény megmagyarázható lenne fizikával, kémiával, biológiával. És igen, ha jön valaki aki bizonygatja, hogy az égen UFOkat lát, akkor legyen joguk az okosoknak beleszólni, és elmondani, hogy az csillag, mint hogy a sok hülye egymásra találjon, és megalapítsák az "ufók jönnek, hogy kiírtsák az embert" klubbot.

És ez csak egy példa volt. Én nem ítélem el az ezotériát, de amíg minden mögött ott a kézzel fogható tudományos válasz, akkor miről is beszélünk?

2011. febr. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

a kerdesedre az en valaszom:


az, hogy miben hiszel, az a te maganugyed. Nem mentem es csongettem be hozzad egy vasruddal a kezemben es kerdeztem meg, hogy hiszel e abban, hogy ha ejfelkor a tukor ele allsz, akkor jonnek a szellemek, hogy hiszel abban, hogy gigantikus gazgombok hatassal vannak a szemelyisegedre(horoszkop), es mindenki aki akkor szuletett ugyanolyan egyenisegekkel rendelkezik mint te, tovabba nem kerdeztem meg, hogy a feng shui szerint rendezted e be lakasod, mert ha igen, akkor arcon vaglak. Egyiket sem tettem meg, te (ti) viszont nem magatoknak tartjatok meg a sajat kis hitvilagotokat, hanem teritetek, es ez a terites ha mas nem kritikat megerdemel. Ha te jottel elo a vilaghalora megkerdezni, hogy bak no nyilas ferfi merre menjen nyaralni, akkor ne csodalkozz, ha kapsz olyan valaszt, hogy a horoszkopotok alapjan es ideertve a mentalisa allapotot is, leginkabb a pcsaba.


Igen abban hiszel amiben akarsz, de masra ne tukmaljatok, es ne adjatok egymas ala a lovat. AKi igazan hisz ugyanabban amiben te, az majd megtalalaja azt a forumot ahol csak ti vagytok.


Egyebkent meg ezen a websieton csak magas labdat tudtok feldobni. Ugyanis kerdezni lehet csak, amire barmennyire is szomoru, van olyan valasz is amit talan pont nem akarsz hallani. Ne higyj annak aki beirta, viszont sajat magadat tiszteled meg azzal, hogy nem babonakban nemletezo butasagokban es ostoba isszeeskuves elmeletekbe vetett hit alapjan elsz, legkevesbe mar bebizonyitottan baromsagok alapjan( horoszkop feng shui).


A vilag a varazslatok nelkul sokkal varazslatosabb

2011. febr. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!