Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi lesz a világvége?

Mi lesz a világvége?

Figyelt kérdés

A kérdés igazából: TE MIT GONDOLSZ, mi lesz a világvége? csak így nem engedte kiírni.

Először is: csak azok válaszát várom akik hisznek benne. Egyéb válaszokat TÖRÖLTETEM SZÓVAL NE IS PAZAROLD AZ IDŐDET! Köszi.

Na szóval... Nem konkrétan 2012-re gondolok. Hanem hogyha világvége lesz, szerinted hogy lesz?


2011. jan. 28. 12:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem hatalmas nukleáris háború lesz, ami minden földrészre kiterjed, éhínség, természeti katasztrófák és egyéb ezzel járó finomságok. Nem hiszem hogy ez jövőre bekövetkezik , inkább évekig tartó folyamatnak képzelem, mondjuk úgy 20-50 év alatt.
2011. jan. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kb. 2 nappal ezelőtt a Spektrum tv-n volt egy film, amelyben egy távoli galaxis napjának megsemmisülését figyelték meg. Az a nap szétrobbant, így - valószínű, hogy - a körülötte levő bolygók, mivel nem kapnak tovább "napsütést" is előbb-utóbb tönkremennek, de legalábbis "lefagynak". Állítólag ez, vagy valami hasonló a mi Napunk esetében kb. 50 ezer év múlva várható. Nem véletlen, hogy a NASA intenzíven keresi az olyan bolygókat, amely esetleg az emberi élet folytatására megfelelő lehet.
2011. jan. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Mit értesz világvége alatt? A föld, az emberiség, vagy az univerzum megsemmisülését? Mert ezekből 2 egymástól függetlenül is megtörténhet.

-Ha a föld megsemmisülését, akkor az a naptól függ,ami vörös óriássá változik, és ez a földi élet végét hozza 7-7.5milliárd év múlva. Kivéve ha addig nem találkozunk olyan földi ütközőpályán haladó kisbolygóval, meteorral ami szintén a földi élet létét veszélyezteti, de ez megjósolhatatlan előre. Ezen kívül 3 milliárd év múlva a Tejút és az Androméda-galaxis összeütközik, ami szintén nem tudni mivel jár majd.

-Ha az emberiség pusztulását nevezzük világvégének, akkor ez a legmegjósolhatatlanabb. Lehet akár holnap is (kisbolygó miatt, atomháború miatt, stb), de akár még a föld pusztulását is túlélhetjük mint faj, ha időben sikerül lakható bolygóra költöznünk, ehhez kelleni fog megfelelő űrtechnológia az utazáshoz is, a megfelelő bolygó megkereséséről nem is beszélve, de ha az elmúlt 50év fejlődését nézzük, akkor jó úton járunk.

-Ha az univerzum pusztulását nézzük, akkor 3 lehetséges út van. 1.A "Nagy Reccs" elmélet, amikor a folyamatosan táguló univerzum tágulása lelassul, megáll, majd visszazuhan magába. 2.A "Nagy Brr" elmélet, amikor az univerzum kihűl, és nem marad más mint rendkívül hideg fotonok felhője, mivel minden anyag elpárolog. 3.A "Nagy Sutty" elmélet, ami az első ellentéte, és azon az 1998-as megfigyelésen alapszik hogy 6 milliárd éve nem hogy lassulna, hanem gyorsulva tágul az univerzum.

Hogy melyik fog bekövetkezni, az csak azon múlik hogy megváltozik-e az univerzum tágulásának mértéke.

A jó hír, hogy létezhetnek más nagy bummok is, más univerzumokat létrehozva, és nem kizárható az utazás sem közöttük, bár ez ma még tudományos fantasztikum.

2011. jan. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

3. Érdekes amiket leírtál, igazából még bele sem gondoltam. Talán a világvége alatt az univerzum végét értem.. de mindegyik verzió érdekel, az emberiség vége is. Szóval várom még a válaszokat :)

2011. jan. 28. 13:47
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom elképzelni hogy mi lesz a világvége HA lesz. Mert szerintem Isten nem azért teremtett meg bennünket hogy utánna meg szüntesse a világot.


2000-re is jósoltak világvégét ha jól tudom akkor sem volt. Remélem most sem lesz!! Szoritsunk hogy ne legyen

2011. jan. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy mi lesz de az biztos hogy mi emberek fogjuk okozni.
2011. jan. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nagy kérdés az is, hogy létezik-e az univerzum, ha mi -mint megfigyelők- nem vagyunk jelen.

Kvantumfizikai kutatásokból olyan elméletek születtek, amik arra a következtetésre jutottak, hogy egy kvantumállapot attól függően áll be egy pozícióba, hogy megfigyeljük, vagy nem. Hogy kisebbek is könnyen megértsék itt egy abszolút érthető videó ami a "kettős rés" kísérlettel mutatja be a dolgot:


http://www.youtube.com/watch?v=7fGu6We1Z4I

Egy cikk pedig a "kicsit" nagyobbaknak:


[link]


Ez így elég hihetetlen, pedig bizonyították..

Szóval az is okozhatja az univerzum végét, ha mi, mint megfigyelők tűnünk el.

2011. jan. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben megfordul az ok-okozati összefüggés. Nem azért létezünk, mert létezik az univerzum, hanem az univerzum létezik általunk. Ez így nagyon nyakatekert, és hihetetlen, de elméleti fizikusok szerint abszolút nem lehetetlen.

Na, azt hiszem kicsit elkanyarodtunk a témától, de ha a "világ végét" keressük, először meg kell vizsgálni magát a világot.

2011. jan. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ismét köszi a válaszokat!

tényleg talán lehetséges hogy az univerzum miattunk létezik, de én azt vallom hogy nem vagyunk egyedül a végtelen univerzumban, szóval talán ha az emberiség kipusztul, lesz más faj ami fennt tartsa a létezést

2011. jan. 28. 18:28
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem valamilyen módon mi emberek fogunk végezni a saját világunkkal... Nekem már az gyanús, hogy ebben az évben már most iszonyú sok haláleset és rossz hír van... :S Legalábbis az én köreimben... Mindenesetre én nem érzem távolinak a dolgot.

de az is elképzelhető, hogy jönnek a Vogonok. :) (na jó, ez tényleg csak poén volt).

2011. jan. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!