Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » én ezt nem értem. Szerintetek?

én ezt nem értem. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Tudom egy kicsit fura kérdés lesz de azért megkérdem.Szóval nektek nem furcsa h ha létezik ujjaszületés,akkor miért van az hogy minél több ember vna a földön?Tudtommal az ujjaszületés az ha egy ember fizikai tstje meghal a lélek elvándorol és más testbe megy,és gondolom nem ugy van ez a dolog hogy nem mindenki születik ujja.De pl.egy test meghal akk a lélek uj testbe megy és akk az össz emberből levonunk 1 et majd +1 de az ugyanannyi,még több embernél is szerintem..vagy azér lesz több mert uj lelkek jönnek létre?de ez számomra nem érthető.ha létezik az újjászületés akkor az emberek száma ugyanannyi marad,akkor nem jöhetnek létre uj lelkek vagy igen?Mert minél több ember van a Földön.Tudom fura kérdés de azért kiirtam ide..Aki rendeset szeretne válaszolni az irhat,aki csak lenézi a témát ne is irjon.Köszönöm,nem tudom csak ugy gondolkodtam és eszembe jutott.
2010. dec. 26. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát,gondold csak el,mióta ember létezik a földön,milyen sokan éltek és meghaltak és annak a sok-sok régóta élt embernek azóta is vándorol talán a lelke.Hát ezért is lehet,hogy egyre többen vagyunk.És egyre többen és többen leszünk.
2010. dec. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Talán nem az általunk ismert világ(ok)ban élnek tovább. Talán nem is emberként. Ezt biztosra nem fogja neked megmondani senki.:)
2010. dec. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
az egy dolog hogy a halott lelke átköltözik, de utána annak az embernek lehet több gyereke.......hu hogy magyarázzam el,... Nem minden test kap használt lelket:)
2010. dec. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Legalább te azok közé tartozol,akik használják a józan eszüket! A lélekvándorlás csak hiedelem,semmi bizopnyíték nincs rá,és nem is lehet.
2010. dec. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,s amit fenn leirtam az nem biztos hogy igy van sőőt lehet nem is létezik ujjászületés,lehet igen,nem tudhatjuk,csak azt irtam le amit gondolok..bár 19 13-as én mondjuk ezt a dolgot h 1 embernek van pl 3 gyereke és megsületik egy gyerek akk a halott ember lelke száll beléje,de ez is mint a többi kitaláció vagy lehet igaz.Erre nincs bizonyiték,ahogy arra sem hogy nincs újjászületés
2010. dec. 26. 20:10
 6/8 A kérdező kommentje:
várom a további válaszokat.
2010. dec. 26. 20:12
 7/8 anonim ***** válasza:

A védikus írások ezt is pontosan leírják!

Ezen ősi írások szerint 8 400 000 faj létezik az univerzumban, tehát ez azt feltételezi hogy máshol is van élet, (a földön ma kb 2-3 millió fajt ismerünk) nem csak a földön. Ha belegondolunk az univerzum méretébe, ezen nem lehet nagyon vitatkozni.


Tehát ezért tud itt egyre több ember születni, máskor fajok tűnni el. Ezek szerint a föld csak 1 a sok-sok színpad közül ahol mi mint tudatok, vagy lelkek fizikai testben megjelenhetünk.


19:13

Azt a lehetőséget csak azért elutasítani, mert nincs rá bizonyíték hogy létezik lélek, és lélekvándorlás elég nagy ostobaság, és pont azok nem gondolkodnak akik ezt teszik.

Nem mondom hogy én elhiszek mindenféle tündérmesét, de ennek a témának több ezer éves irodalma, kultúrája van, és rengeteg közvetett bizonyíték (testen kívüli élmények milliói), míg azt kijelenteni, hogy a lélekvándorlás csak hiedelem elég elhamarkodott.

2010. dec. 27. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha abból a szempontból vizsgálódunk, hogy az ember fejlődik(tudatában, elméjében), akkor azt is kikövetkeztethetjük, hogy az állatoknak is van tudata, de még a növények és ásványoknak(itt értem a levegőt is) is. Ha pedig így van, akkor azok is továbbléphetnek úgymond egy szintet, és emberként(állati tudatból) folytathatják fejlődésüket, amit mi biztosítunk közvetve nekik.


Másik megvilágításban pedig ha megértjük, hogy van egy kimeríthetetlen központi forrás az univerzum mögött "megbújva", akkor tök ésszerűvé válik, hogy ez a forrás meg szeretné osztani a tudását mással is...így bármennyi tudat "válhat ki" abból...de hangsúlyozom macskakörömbe kiválni, mert a kapcsolat megmarad. S tulajdonképpen itt is mi biztosítunk egy új elmének/tudatnak lehetőséget, hogy tanuljon, fejlődjön.


Egyébként az amit léleknek neveznek sokan, az nem vándorol sehova...csupán a képsorok váltakoznak, ugyanis a "lélek" nem a testben van, hanem azt csupán használja, ahhoz van kapcsolva a központi forrás jóvoltából, hogy tanulhasson, nemesedjen, fejlődjön, de nem bele van rakva. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!