Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ugye, hogy ennél már nem is...

Ugye, hogy ennél már nem is kell több?

Figyelt kérdés

Nem is kell több az emberek hülyítésére, mint jó fantázia, és kellő kifejező készség, meg természetesen az érdeklődési kör sem utolsó.

404 és lastoneleft kitűnően tudja hülyíteni az embereket, habár lastoneleft-nek még el is hiszem, hogy ő hívő, ennek ellenére mindig baromságnak tartottam amiket ír, és csupán azért nem vitatkoznak vele az emberek, mert tudják, hogy úgyis hozná a magyarázatait, teljesen értelmetlen lenne.


Az tetszik a legjobban, amikor meg akarnak győzni a "hívők" azzal, hogy beírnak könyv címeket, de ezt én is megtudom csinálni.

-Harry Potter sorozat bármelyik része

-Földre hullt sárkány (személyes sci-fi kedvenc)

...és olvasom a hosszú szentbeszédet, majd 2 perc után félredobom mondván: ez egy baromság. Mint a titok című könyv. 200 oldalon keresztül azt részletezi, hogy: ha azt mondod, hogy gazdag akarsz lenni, az leszel. Ha azt mondod, hogy nem akarsz gazdag lenni, akkor is az leszel. De ha kétségeid vannak, akkor nem.


Ezt leírja úgy a szerző, mintha ez tudományos tény lenne, pedig az egész arra megy ki, hogy ha nagyobb az önbizalmad, sokkal jobb teljesítménnyel tudsz a saját dolgaidba belevágni. Meg persze az, hogy mindig az következik be, amit nem akarsz. Miért is következik be az, amit nem akarsz? Mert meg van rá az esély, hogy bekövetkezzen. Ugyebár ki ne akarna gazdag lenni? Olyan nincs, hogy nem, vagy csupán sunyi módon próbálnak hazudni. De mondjuk nem akarom, hogy a ZH-kon meghúzzanak. Természetesen meg van rá az esély, így meg is húzhatnak, meg természetesen kételkedek is.


Mindegy, elkalandoztam.


Aki kíváncsi a titok című könyvre, azért leírom 1-2 sorban az egészet (de ez komoly, ezzel az 1-2 sorral kiolvastátok a könyvet, és megtudjátok, hogy miben hisznek az ilyenek)

-ha nagyon akarsz valamit, bekövetkezik.

-ha nem akarod, akkor is bekövetkezik.

-ha kételkedsz, akkor nem.


The end.


2010. nov. 13. 14:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Lastone leftel nincs semmi bajom, szerintem ő egy nyitott ember és kb ennyi. Ha kicsit jobban odafigyeltél volna az irományai rájössz, hogy nem olyan hívő amire te gondolsz, ő több ennél. Sok mindenben egyet értek vele, csak abba nem, hogy a fizikum nálam elsődleges nála másodlagos :)


404 meg egy kamuzós kötsög aki azt sem tudja mikor mit mond. Kitalált egy történet amit folyamatos bead az embereknek, egyszer így egyszer úgy.


Mi a tanulság? Az, hogy kemény vagyok :)

2010. nov. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Nem is kell több az emberek hülyítésére, mint jó fantázia, és kellő kifejező készség, meg természetesen az érdeklődési kör sem utolsó."


Azért a kifejezőkészség mellé nem árt tudni alap manipulációs trükköket. Hogyan használjuk ki az emberek hülyeségét, hogyan győzzük meg őket, hogyan érjük el hogy komplett baromságokat őszíntén tényként elhigyjenek, stb.

Rossz nézni hogy milyen sebességgel terjed ez az ezo-izé vallás! :(

2010. nov. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Az emberek tobbsege az mindig ugy akar elerni mindent, hogy tenni nem akar erte, tehat nem szanra ra tobb idot, mint valami varazspalca segitsegevel csak terulj asztalkamot tudna teremteni.

Igen amit nem akarok, az fog bekovetkezni, mivel amit nem akarok, az elmem ugy teremti meg a gondolataimat, hogy ezt nem akarom, s ettol felek is, tehat ily modon fogom megteremteni azt.

Beszugeralom onmagamnak a rosszat, a negativat es ezt vonzom be!

En azt hiszem, hogy a 404-es egy olyan valaki, Aki beleeli magat egy szerepbe, s ugy erzem, hogy a fiatalok azok, Akik meg a tudatlansaguk miatt is, de Ok a rajongoi.

En a Hitler es szaddamrol kifejtett meseit olvastam el, s ennyi eleg is volt, mivel tudom azt, hogy ez igy nem igaz, mivel vannak termeszeti es szellem torvenyek, s ezek rank szemelyisegekre vonatkoznak, mivel Mi is a szellemvilagbol erkeztunk, s oda fogunk visszaterni is, tehat mar ezert is hihetetlen a tortenete, amit errol a ket szemelyisegrol irt le, de a fiatalokat megtudja teveszteni.

Az ufok pl. nem feltetlenul kell, hogy fentrol erkezzenek, mivel En ugy tudom, hogy lent elnek pl., de ezen nem fogok vitatkozni most.

Az pedig Aki tud, az eleve nem fog ebbol reklamot uzni, mivel alazatosan marad csendben, es bolcsen gondolkozik, mivel mar latta a szellemvilagot, s tudja azt, hogy O mar egy fejlettebb lelki teren, es inkabb segiteni akar, de nem reklamozni es buszkelkedni. De nem fog megsertodni, mint egy gyermek azert, mert nem fogadjak el az O elkepzeleset, mivel van egy szabad akarat, s nem zsarolhatok Senkit azert lelkileg, hogy elfogadja azt, amit En most velemenykent leirok, vagy esetkent.

O a hatalmat szeretne elerni, de nem jo uton halad, s nem hinnem. hogy megvaltoztatna ezt, mivel eleg onfeju is.

Vagy talan olyan gyerekes a viselkedese.

2010. nov. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

vonzom be!

Ezen kiakadtam, mi vagy te, mágnes? Le ne fejeld a vasasztalt.

2010. nov. 13. 15:39
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Tudod En mar lassan elfelejtem a magyar nyelvet, de meg igyekszem odafigyelni arra, hogy megtalaljam a megfelelo szavakat.

En nem tanultam kurzusokon s neha nagyon nehez azt megmagyarazni, amit leirni akarok.

Eppen ez az, hogy nem fogadom el ezeket a tanitasokat, mivel nem tartom mindet igaznak, es nagyon nehez ezt igy leirni, hogy Te a gondolataiddal fogsz teremteni. Egyebkent nem szoktam lefejelni az asztal, mivel tudatosan elek, s vigyazok a fejemre!

2010. nov. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az a Titok dolog borzalmas kifacsarása egy jó gondolatnak:

a világon minden érted van.


Minden úgy alakul, ahogy te szeretnéd, és ez legkönnyebben ott fogható meg, ha számba veszed a választásaidat, és visszaköveted az életutadat.

Fel fogod fedezni az összefüggéseket :)


Egyébként a pontos következtetések ezek:

-Ha akarsz valamit, bekövetkezik.

-Ha nem akarod, nem következik be.

-Ha kételkedsz benne, a sok kimondatlan "nem akarom, ne is legyen úgy" miatt nem fog bekövetkezni :)


Én sosem hittem olyan hülyeségben, hogy az úgynevezett univerzum nem ismeri a "nem " szót.


A kérdésfelvetőnek igaza van abban, hogy sok a bolondság, sok az olyan hülyítés, aminek nincs alapja, ugyanakkor úgy érzem, alapvetően kizárja azzal a lehetőségét hogy van valami, ami több, mint amit első pillantásra látunk :)


Sokat gondolkozom a világ működésén, nyilvánvalóan hatnak rám olyan hitek, legendák, melyekben igazságot érzek, de csak olyat vagyok hajlandó elfogadni, ami a tudományokon alapuló világnézetembe belefér, ezen felül pedig a szokásosnál is élesebb "tisztánlátással" vert meg a sors, úgyhogy sok hülyeséget jó előre kiszúrok, mégis a kétféle tudomány közti határon táncolok :)

2010. nov. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint úgy gondolod, hogy félre akarom vezetni az embereket? Nem emlékszem olyan helyzetre, amikor bárkinek is azt mondtam volna bármiről, hogy márpedig így van és jobb ha beletörődik...illetve rossz indulatoskodásra sem buzdítottam senkit...pont ellenkezőleg...egy olyan dologról szoktam mesélni, amivel megszabadulhatunk önzésünk fogságából...ez vajon saját érdekeimnek felelne meg csak? Talán kértem bárkitől bármit cserébe azokért a dolgokért, amiket lejegyzek? Úgy szokott kinézni, hogy valaki feltesz egy kérdést, és én lereagálom kedvesen, nem ráerőltetve...értelmes, kerek, logikus magyarázatot adva. Az pedig, hogy nem állnak le velem vitázni...nos nem is probléma...mert a vita maga versengést szül, ami megint az önzést táplálja, így én ezt nem alkalmazom, hanem beszélgetésként kezelem a dolgot, mert én nem akarok senkit sem legyőzni, vagy meggyőzni...az igazi harcot saját magammal kell megvívjam. Minden ember maga választ...de idővel belátják az emberek úgy is, hogy nem minden az aminek látszik...:P

Egyébként kedves kérdező...nem az a gazdag akinek nagy a vagyona...hanem kinek kevés a vágya...és én például ezt a fajta gazdagságot választom, mintsem az anyagit(pénz). :)


üdv és sok sikert mindenkinek

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!