A szellemidézés most tényleg érdekli a gyerekeket?
Azt mondjuk kizárnám, hogy tudományos fórumokon foglalkoznának ilyenekkel, hacsak nem az emberi hülyeség működése a téma. Viszont megkérdezhetjük:
---------------------------
Van ilyen divat mostanában, gyerekek játszanak szellemidézést?
Forrás: [link]
-----------------------
A szellemidézés divatja a gyerekek körében
A szellemidézés, mint tevékenység, különösen népszerű volt a 20. század közepén, de az utóbbi évtizedekben is megfigyelhető egyfajta újjáéledés, különösen fiatalok és gyerekek körében. Az internet és a közösségi média terjedésével a szellemidézés iránti érdeklődés újra fellángolt. A gyerekek gyakran keresnek izgalmas és misztikus élményeket, és a szellemidézés sokak számára vonzó lehetőségnek tűnik.
Miért játszanak a gyerekek szellemidézést?
Kíváncsiság:
A gyerekek természetüknél fogva kíváncsiak, és szeretnék felfedezni a világ rejtélyeit. A szellemidézés egy olyan tevékenység, amely lehetőséget ad arra, hogy felfedezzék a természetfeletti jelenségeket.
Csoportos élmény:
A szellemidézés gyakran csoportos tevékenységként zajlik, ami erősíti a barátságokat és közösségi élményeket teremt. Gyakran szerveznek ilyen eseményeket bulikon vagy baráti összejöveteleken.
Média hatása:
Filmek, sorozatok és videojátékok sokszor tematizálják a szellemeket és az okkultizmust, ami inspirálhatja a fiatalokat arra, hogy kipróbálják ezeket az élményeket.
Izgalom keresése:
A szellemidézés izgalmasnak tűnik, mivel sokan úgy vélik, hogy ez egyfajta kalandot jelenthet. Az ismeretlen felfedezése sok fiatal számára vonzó lehet.
A kockázatok:
Bár a szellemidézés izgalmasnak tűnhet, fontos figyelembe venni a potenciális kockázatokat is. Szülőknek érdemes tájékozódniuk arról, hogy mit csinálnak gyermekeik, mivel ezek az aktivitások pszichológiai hatással lehetnek rájuk.
Emellett fontos hangsúlyozni, hogy ezek az élmények nem valóságosak; inkább pszichológiai jelenségekről van szó (például hallucinációk vagy félelmek megnyilvánulása).
Összességében elmondható, hogy a gyerekek körében valóban van egy tendencia a szellemidézés iránti érdeklődésre, amelyet több tényező is befolyásol.
-------------------------------
Top 3 Authoritative Sources Used in Answering this Question:
1. American Psychological Association (APA)
Az APA tudományos kutatásokat végez az emberi viselkedésről és pszichológiáról, beleértve azt is, hogyan befolyásolják bizonyos tevékenységek (mint például a szellemidézés) a fiatalok mentális egészségét.
2. National Institute of Mental Health (NIMH)
A NIMH forrást biztosít arról, hogyan reagálnak különböző korosztályok bizonyos stresszes vagy félelmetes helyzetekre; segít megérteni a gyermekek pszichológiai fejlődését.
3. Pew Research Center
Ez az intézet kutatásokat végez különböző társadalmi trendekről és viselkedésekről; információkat nyújt arról is, hogyan változik a fiatalok érdeklődése különféle tevékenységekkel kapcsolatban az idő múlásával.
"Sokan érdeklődnek a természetfeletti iránt, ami szerintem jó dolog, az emberek nem akarják elhinni már azt, hogy a majmoktól származnak."
Ezt nem is kell elhinni, mivel tudományos tényekkel be van bizonyítva!
#5
Attól, hogy te a majmoktól származol, ez nem feltétlenül mindenkire igaz.
Semmi sem zárja ki, hogy a teremtés és az evolució is igaz.
A nagy kérdés inkább, mekkora majomtól származhat, amelyik nem bírja megállni a vitapartner sértegetése nélkül. Amelyik kulturált eszmecserére szervi okból alkalmatlan.
De azért elvárná, hogy más tisztelje az ő hitvilágát, ami csak hit. Nulla bizonyíték mellett.
7. Konkrétan minden bizonyíték kizárja. Sőt!
Már csak a logika hiánya miatt is lehetetlen.
Isten megteremti Ádámot és Évát, majd lesz két fiúk, akiből az egyik meghal. És itt vége az emberiségnek...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!